Skocz do zawartości
  • 0

jak ustawic zez na astre ?


buba_013
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jasne, problemy z czytaniem ze zrozumieniem. :)

Zeza można zrobić na niemal każdej antenie. W przypadku warunku "rozmiar" to minimum antena o rozmiarach 60x55 cm. (na mniejszych bardzo trudne bądź niemożliwe), górnej granicy nie ma. Im większa antena, tym mocniejszy sygnał, na "centralnym" i na "zezie".

 

Inaczej jest przy konwerterach Monoblok, gdzie musi być zastosowana antena o konkretnym rozmiarze, a na mniejszych lub większych monoblok nie zadziała tak jak powinien.

 

Z tym załamywaniem sygnału to chyba znowu, ktoś czegoś nie zrozumiał i przeinaczył. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mianowicie mam starą antenę z lat 80. (średnica chyba ze 120cm) z możliwością obracania [...] Czy mogę ją jeszcze wykorzystać do odbioru sygnału np. Cyfry+ i zamontować zeza

Możesz wkleić zdjęcia tej anteny?

Stare anteny mają to do siebie, że często nowe konwertery (uniwersalny full band) nie pasują do uchwytu w tych starych antenach.

(Osobiście próbowałbym raczej uruchomić obrót w tej antenie, niż dokładać zeza. Poza tym jeśli uchwyt jest takiego typu jak w tej antenie, to zamontowanie zeza będzie trudne.)

 

To gość źle mówił, bo właśnie antena o której piszesz to paraboliczna, a nowe to offsetowe.

To oczywiście jest uproszczenie, te nowe offsetowe też są paraboliczne - w gwoli ścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moja antena jest niemal identyczna jak ta na zdjęciu. I ma taki obszerny mechanizm mocujący (jest przytwierdzona do ściany w trzech miejscach). Ale i tak muszę w niej wymienić konwerter(mam już jednego twina kupionego niedawno, mam nadzieję, że będzie pasował). Tylko właśnie nie wiem jak z tym obracaniem, bo musze z powrotem podłączyć "pudełeczko" sterujące obrotem, a na jego tylnej ścianie nieco odstaje wejście na kable od anteny, jakby było lekko wyrwane, ale mam nadzieję, że da się to zrobić, bo co prawda nieco widać kable ze środka tego sprzętu połączone z wejściem na kabel od anteny, ale nie wyglądają one na całkiem wyrwane. Jeżeli nie da rady, kupię antenę 80cm od Cyfry+ i na niej zrobię zeza i będzie spokój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze mam pytanie co do przełącznika diseqc. Do niego podłącza się dwa kable, jeden z Hot Birda, drugi z Astry. A potem do dekodera idzie jeden kabel, ale co jak jest np. dekoder PVR i muszą być podłączone dwa kable do jego pełnego działania? Czy też są różne rodzaje diseqc i są też przełączniki z dwoma wejsciami na kabel od strony dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie sat finder przeszkadza w ustawianiu anteny i dużo szybciej i prościej ustawia mi się antenę z w miarę obiektywnym paskiem poziomu sygnału. W moim przypadku jest to Ferguson AF 7018. Ustawianie sat finderem w moim osobistym odczuciu prowadzi do tego, że forum zaśmiecone jest postami typu: przestało mi działać, dlaczego nie mam tego kanału itp. Zdaję sobie sprawę, że niektóre tunery uniemożliwiają jakiekolwiek ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...