Skocz do zawartości
  • 0
buba_013

jak ustawic zez na astre ?

Pytanie

moze ktos napisac jak krok po kroku ustawic zez na astre ?? nigdy tego nie robilem ale moze jakies ustawienie konwentera czy cos ??? moze jest jakis sposob zeby to zrobic dokladnie ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Gość Anonymous

Odpowiedź na pytanie 2: Ustawienia w dekoderze:

LNB - 2

Przełącznik - DISEq 1.4

LNB1 - Uniwer. LNBF HB Port 1

LNB2 - Uniwer. LNBF Astra Port2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

ustawienie zeza powiodło się tylko występuje mały problem na niektórych transponderach np:TVP sygnał pojawia się i znika na innych śmiga ok jakośc która wskakuje na tp TVP 61% a po paru sekundach znika i znowu się pojawia czy zez jest źle ustawinu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Tak, trzeba dokładniej ustawić konwerter zezujący. Problem tutaj może leżeć w FEC jaki jest stosowany przy tym transponderze (5/6) i wymaga trochę silniejszego sygnału niż pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Mam pytanie, czy ten sprzęt jest dobry zeby zamontować zeza na Astre??

Konwerter: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=23&id=833

DiSEqC: (reklama) (Przełącznik DiSEqC 2.0 - 2/1 NS-21E)

ZEZ: (reklama) (uchwyt na "rurkę")

Prosze o odpowiedz z góry dzięki

Edycja RafiX: Usunięte reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

wg. mnie konwerter mógłby być trochę lepszy, ale jest ok (ja mam stary konwerter po Wizji i działa). O jednak jeszcze raz zajrzałem co z tym konwerterem i on nie koniecznie musi mieć 0,2dB, hmm Zobacz ten http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=23&id=776 ma niby 0,2 dB, albo jak chcesz być jeszcze pewniejszy to dasz 4 zł więcej niż ten, który Ty podałeś a chodzi mi o ten konwerter TUTAJ.

DiSEqC też jest dobre.

ZEZ: też, chociaż tutaj nie ma za bardzo o czym gadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Mam echostara 616 i zeza na Astrę, jednak mam mały problem z programami nadającymi na Astrze z SR 22000. Sygnał na nich zanika i pojawia się na programach z SR 27500 takiego zjawiska nie mam. Siła sygnału jest w/g dobra, bo na tp TVP gzie nadają z SR 22000 wynosi 70%, w czym mogła by tkwić przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Przyczyną jest zbyt słaby sygnał, niektóre transpondery na Astrze z FEC 5/6 wymagają dokładniejszego ustawienia konwertera lub większej anteny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Samsung HD, Jaką częst. dolne/górne pasmo wpisać dla Astry po podpięciu zeza ?

chodzi mi o to że daje diseq 1, hotbird potem zmieniam na astra i nic nie wyszukuje tzn. przeszukuje tylko hot birda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Chodzi o skonfigurowanie ustawień LNB dla Astry?

Wchodzisz do "Menu", następnie "Instalacja" i "Ustawienia LNB". Tam dokonujesz konfiguracji. Dla HB dajesz DiSEqC A (1), dla Astra - DiSEqC B (2). Zapamiętujesz ustawienia i następnie sprawdzasz, czy masz sygnał z obu pozycji. Jeżeli nie masz, to wracasz z powrotem do ustawień LNB i przyjmujesz odwrotnie porty DiSEqC dla 13E i 19.2E.

Jesteś pewien, że zez na Astrę jest poprawnie zainstalowany i ustawiony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

no właśnie nie jestem pewien, bo gdy w instalacji LNB daje Diseq A dla LNB 1- HB , to nie pojawia się LNB2

przełącznik wymontowałem ze starej anteny gdzie to kiedyś działało.. ale znikł sygnał na HB i wymieniłem ten krótki kabelek od LNB do przełącznika, więc może wymienię jeszcze ten od Astry..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Masz akurat duże szczęście ;) Przed chwilką wyłapałem dokładnie ten sam problem w innym miejscu na Forum :arrow:Samsung DSB-H370G (patrz post usera @_rolo - pierwszy od dołu ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

wiem, czytałem :P uznałem, że ten wątek jest bardziej odpowiedni..

Żeby sprawdzić czy podłaczenia są ok, wejdź w menu->instalacja->skanowanie transponderów, ustaw najpierw HBirda i popatrz na pasek siły sygnału. To samo trzeba zrobić z Astrą. Jeśli wszystko jest dobrze wybrierz (menu->instalacja->skanowanie selektywne). Zaznacz satelity HB i Astra naciśnij OK i czekaj

jak daję na skanowanie selektywne to na pasku nie mam sygnału Astry.. Czyżbym musiał sprawdzić połączenie (dla astry) LNB-->Diseq ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

A ten "zez" kiedy instalowałeś? Od dłuższego czasu już go posiadasz? Z której strony jest zainstalowany ten konwerter, patrząc od tyłu czaszy? Zamień miejscami "te krótkie" kabelki idące od konwerterów do przełącznika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Zeza mam z lewej strony, patrząc od przodu czyli na talerz. Dawniej działał.. podczas przeprowadzki straciłem konwerter więc sam przełącznik długo siedział w szufladzie..

Ostatnio naszła mnie ochota na jakieś FTA-HD z Astry i podpiąłem całość.. Wymieniłem kabelek od HB bo nie stykał.. od Astry zostawiłem, no już późno było.. Jutro wstawię nowy i zobaczymy czy pasek sygnału ruszy.. Szkoda, że nie zrobiłem tego od razu, lenistwo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Ostatnio naszła mnie ochota na jakieś FTA-HD z Astry i podpiąłem całość..

No to już za dużo nie zobaczysz, bo są raptem dwa kanały HD FTA, w tym jeden jest kanałem promo, na którym podobno ostatnio tylko potarzają to co mają, a nic nowego nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

a powiedz mi, czy w ofercie Polsatu mam coś więcej niż kanał P.Sport HD (promo,test,szajs...) :lol2::lol2::lol2:

każdy inny kanał będzie fajny, byle w HD :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

no jest :jupi: wszystko śmiga, jednak stary kabelek nie łączył!

Dałem na wyszukiwanie [Wszystkie] bo gdzieś tutaj czytałem, że niektóre kanały są rozpoznawane jako kodowane, choć tak naprawdę "idą"

Mam pytanie: Jakieś ciekawe propozycje z Astry? Duuużo tego znalazło.. :wink: Jak się nazywają te kanały HD.

p.s nie mogę znaleźć na forum listy kanałów fta z Astry :oops: pomóżcie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

A jednak kabelek... ;)

Na Forum masz przecież wykaz najciekawszych kanałów FTA z Astry 19.2E :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=12&t=2297

Pełen wykaz kanałów znajdziesz tutaj :arrow:http://www.flysat.com/astra19.php Pomijaj programy na ciemniejszym niebieskim tle. To są kanały analogowe.

Wykaz kanałów HD znajdziesz tutaj :arrow:http://www.flysat.com/hdtv-freq.php Zwracaj uwagę na żółtą zakładkę u góry - "Orbit". Na liście są umieszczone wszystkie przekazy HD z orbity (zarówno kodowane jak i FTA). Ciebie interesują kanały z 19.2E. Obecnie na Astrze nadaje tylko jeden taki ciekawy kanał, to Anixe HD. Pomijam już kanał promo w HD :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Gość Anonymous

Robię zeza na Astrę1 (antena nakierowana na HB), dołożyłem konwerter po lewej patrząc zza anteny i nie moge złapać sygnału z Astry. Mam dekoder i antenę z CP. Patrzałem czy konwerter jest dobry - wsadziłem go na miejsce głównego, podmieniłem porty diseq w menu i działał. Uchwyt musiałem trochę przerobić bo konwerer z Cp ma kwadratową rurę, a do uchwytu pasuje okrągła Proszę o pomoc bo chciałbym zrobić zeza do soboty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Gość Anonymous
:sciana: a jaka ma być odległość pomiędzy konwerterami? Antena standardowa- 70 cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Centralny konweter HB 13*E a zez na Astrę 19.2*E czyli różnica miedzy konweterami to 6stopni. Czyli konweter obok konwetera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Gość Anonymous

Dzięki za info

Zmarnowałem dwa dni już myślałem że bedę :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Na mniejszych antenach rozstaw też jest mniejszy, będzie mniej niż 6 cm. (mozliwe, ze około 5,5 cm.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Gość Anonymous

Jak wróce ze szkoły i dorobię lekcje to idę zezować :wink: jak bedzie działać to napisze ( o ile jekoś uda mi się oderwać od niemieckich kanałów :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi