Jump to content

DVB-T Kraków (CZ,SK.PL)

Recommended Posts

Masz bardzo małe szanse na odbiór MUX 2 z kanału 38, gdyż na tym samym nadawane jest TVP 1 ze Św.Krzyża z mocą 800kW. Prędzej odbierzesz MUX 3 na kanale 62, który jest nadawany z wielokrotnie większą mocą (10kW).

W ciągu miesiąca powinien ruszyć nadajnik MUX 2 z Chorągwicy na kanale 64 (63kW mocy).

MUX 3 z Chorągwicy zostanie uruchomiony dopiero w październiku. Jego parametry to kanał 48 i moc 2kW.

Już szóstego lipca zostanie uruchomiony nadajnik na Luboniu. Moc to tylko 1kW ERP, ale jak na DVB-T myślę, że wystarczy aby objąć środkową część małopolski razem z Krakowem, Nowym Sączem czy Zakopanym.

Postaram się przetestować wszystkie nadajniki, które w teorii powinny być do odbioru w Krakowie. Sądzę, że co najmniej 6 powinno być w zasięgu - Przehyba, Luboń, Gubałówka, Kosztowy, Góra Św. Marcina i Święty Krzyż.

Do testów oczywiście posłuży 6-metrowy ATX z LNA-177, który tylko czeka na swe nowe ofiary :)

zdj1161.jpg

Guest Anonymous

Super antenka. Widzę, że jednak wzmacniacz szerokopasmowy LNA dobrze sprawuje się w antenach kierunkowych skoro go używasz. Myślałem, że lepszy byłby pasmowy Telmor PAP-630, ale nie jest on ekranowany co pewnie ma jakiś wpływ na odbiór.

Dzięki za uznanie :).. Tak, LNA-177 bardzo dobrze się u mnie spisuje, mam go również na siatce, która odbiera słowackie Namestovo. Próbowałem wiele przedwzmacniaczy niemniej jednak LNA w moim przypadku po prostu królują :)

• 7 years later...