Skocz do zawartości

Topfield TF7700HSCI


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zapisie tworzone są pliki o 4 rozszerzeniach : add, idx, ifo, rec

Te 3 pierwsze są (najprawdopodobniej) używane przez topka do identyfikacji pliku przez dekoder. Właściwe nagranie znajduje się w pliku z rozszerzeniem rec.

W eksploatorze windows wystarczy ten plik wskazać i otworzyć. Jak wyskoczy że nie ma żadnego programu skojarzonego z tym rozszerzeniem, to wybieramy program z listy zainstalowanych programów którą windows zaproponuje - np. MediaPlayer - i musi działać :)

Czasami może być problem z filmami w HD, jeżeli nie masz zainstalowanego odpowiedniego kodeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam...

 

1. poszukuję najnowszego softu do srebrnego 7700HSCI

2. jaki moduł zakupić pod TNK HD

3. jak uruchomić na tym Polsat Cyfrowy

 

ad.1 skąd pobrać?

ad.2 czy oryginał proponowany przez ITI działa dobrze?

ad.3 czy po zakończonej umowie z Polsatem mogę ją przedłużyć i nie brac dekodera tylko moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softy do TF są poniżej. Kolor obudowy nie ma znaczenia.

Znaczenie ma wersja loadera czyli te 23xxx w nazwie firmware.

 

strona oficjalna:

http://www.topfield.co.kr/eng/download/ ... e=&pidx=81

 

oraz wersja z poprawionym odbiorem niemieckich HD jak zapewne poczytałeś wcześniej w wątku

http://www.topfield-europe.com/de/10_do ... CIFirmware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Rejestracji dokonałem by podzielić się wrażeniami z odbiornika Topfield 7700HSCI. Jako żem elektronik - informatyk / postanowiłem zakupić sobie dość mocno polecany wtedy odbiornik. Był nim właśnie - wspomniany - złomowaty HSCI7700 z którym do dnia dzisiejszego jest masa problemów. Nie wierzę że ich nie ma jak piszą niektórzy. Przerobiłem odmianę L230 i L233. Czarnego i srebrnego. Jako żem instalator TVSAT od wielu, wielu lat - postanowiłem nie "puszczać" i drążyć temat do skutku. Skończyło się tym iż złom za 1200zł brutto biwakował z szafce 3lata. Robotę za niego odwalała Arriva 200 za 230zł! Kilkanaście tygodni temu - postanowiłem złom wskrzesić i łudząc się tym iż producent pewnie soft już poprawił - zacząłem szukać. Szukałem, szukałem, i szukać jeszcze nie skończyłem. Softu jak nie było w 2009, w 2010 tak i teraz prawie pod koniec 2013r nie ma! No i raczej nie będzie. Bądźmy normalni i nie łudźmy się tym że Topfield coś uczyni. Dla Mnie jako instalatora - osoby która od lat wielu dekoderami handluje - Topfield jest spalony dożywotnio! To nie był dekoder za 200-300zł! Kupiłem i zainstalowałem ich ponad 75 sztuk w różnych firmach i instytucjach chwaląc sprzęt jako sprzęt z górnej półki. Nabrałem się! Po trzech latach by nie stracić wieloletnich klientów - badziew wymieniałem na własny koszt dokładając w prezencie Arrivy! Firma zero! Jak nie problem z optyką to Diseq nie działa. Jak nie brak EPG to dysk nie wstaje. Jak nie działa z Polsatem - to działa z NC+ i tak na odwrót. Gdyby problem dotyczył jednego dekodera... Gdyby dotyczył jednej wersji Hardware... Gdyby dotyczył cząsteczki sprzętu... słowa bym nie pisnął!

Takiej lipy na rynku TVSAT długo nie było! Jak dla mnie, pomimo tego że jako elektronik poradziłem sobie z dyskiem - Topfield spalony zostaje - jak już wspomniałem - dożywotnio! Jeśli ktoś z forumowiczów będzie zainteresowany tematem PVR - pisać śmiało. Zamieszczę foto relację - jak przerobić ten złom tak - by dysk działał!

Potrzebować będziecie:

- lutownica z osprzętem, dysk twardy (obojętnie jaki), przelotka (konwerter) z SATA/IDE na USB z zasilaczem, dwa przekaźniki elektroniczne 5V - 2A.

Całość jest bajecznie prosta. Opiszę wszystko w przypadku większego zainteresowania. Po przeróbce - po wyłączeniu dekodera z pilota - dysk wyłącza się. Po włączeniu z pilota - zasilanie dysku jest przywracane z przekaźników. Działa TIMER. W najnowszej wersji softu - działa Polskie EPG lecz MediaHigWay nie ma i nie będzie więc Canal+ nadal lipa. Bugi w sofcie są i będą. Nikt z tym nic nie zrobi no i bardzo też dobrze - że moje zdanie na temat tej firmy nie jest osamotnione. Niech ten bubel znika jak najszybciej. Nic dziwnego że... nigdyś sprzedawane za 1200-1300zł dekodery lądują na aukcjach za 70-100zł kupTeraz i nikt a nikt tego szmelcu nie chce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam serdeczne. Mam też dwa tunery Topfield 7700HSCI /czarny i srebrny/ i te same problemy z funkcją PVR co wszyscy użytkownicy tego sprzętu. Obecnie nagrywanie na zewnętrzną pamięć to standard. Jednak nagrywanie na tym odbiorniku to wielka loteria. Zrezygnowałem, bo szkoda nerwów. Po przeczytaniu tego postu chciałbym jednak spróbować przerobić tego Topka tak, aby przynajmniej bez swoich "kaprysów" nagrywał. Kiedyś pracowałem trochę w elektronice, lutownicę i cynę posiadam. Bardzo proszę o kilka uwag na temat tej przeróbki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam  Od  miesiąca  nie  działa  EPG  tzn  nie  wyświetla tytułów  programów  tylko  czas  rozpoczęcia  i  zakończenia  oraz  grupę  wiekową  tylko  na  polskich  transporderach.  Na  tele 5,  Poloni 1   czy  Water  Planet  wszystko  jest  ok????  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...