Skocz do zawartości

Topfield TF7700HSCI


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,potrzebuje pomocy odnosnie problemu ktory mam z moim tunerem od pewnego czasu,mianowicie niemoge wyszukac wiecej niz 70kanalow,nadmienie,ze posiadam tuner cyfry+i stosuje splitter(uzywam w wlasnym domu).

Topfield wogule nieodnajduje mi programow cyfry czy SD czy HD.

Nie skutkuje ponowne wyszukiwanie programow.

FW ktore obecnie jest to:7.01.04

Oczywiscie w drogim pokoju z tunera cyfry ktorym jest philps odbieram caly pakiet cyfry.

Gdzie moze lezec problem?prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze Topfielda w Nowej Zelandii znalazł się firmware datowany na dzień 7.12.2009r

prawdopodobnie o numerze 7.01.10 w wersji dla Europy. Nie miałem okazji wypróbować

bo jestem w pracy. Może ktoś spróbuje i da znać o zmianach w tej wersji.

Podaję link http://www.topfield-newzealand.co.nz/downloads.html.

 

Pozdrawiam

Toschi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie EPG. Przestało działać kilka miesięcy temu - TVN coś zmienił. Akurat polski dystrybutor w sprawie supportu wykazywał się indolencją, można było wrzucać do nich problemy jak kamyczki do rzeki. Zero reakcji i obiecanki cacanki... :(

 

Odnośnie softu w NZ. Wygląda, że to jest wersja 022 - Niemcy. Jeśli ktoś ma taki tuner to możne popatrzyć czy coś zmieniono. Nawiasem mówiąc to jakiś humor, że postawiono ją najpierw w Nowej Zelandii. Mniejszość niemiecka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowałem ten soft z Nowej Zelandii, nie zauważyłem istotnych zmian, w sumie interesowało mnie czy EPG na TVNach zadziała ale niestety też nie.

No i brak polskich ogonków w EPG. No cóż wygląda na to że się nie doczekamy zmian. Podejrzewam że za takie poprawki należy zapłacić i dystrybutorowi szkoda siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega lekko przesadza - mnie z modułem v4 chodziło to w miarę sprawnie. Za to odbiornik był od zawsze bez sensownego wsparcia na polski rynek, a teraz jeszcze Koreańczycy też zarzucili support. Uważam za najlepszą anegdotę jak polski dystrybutor wmawiał mi, że w odbiorniku źle działa moduł Cyfry i to jest mój problem, a potem się okazało, że Koreańczycy sami się oficjalnie przyznali, że był błąd w obsłudze przełączników. To chyba najlepszy komentarz dlaczego należy do odbiorników tej firmy podchodzić ostrożnie. Obawiam się, że z tym podejściem dystrybutora to dotyczy wszystkich modeli. A czego to nie obiecywali, że zrobią na polski rynek w tym modelu... Any way - jak masz bardzo tanio to można kupić, ale raczej do Aston Crypta. Nie będziesz też miał EPG na kanałach TVN - nie bardzo wierzę, że to ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wiec tak:przenioslem topka na dol,wpiolem w miejsce tunera cyfry,znalazl mi okolo 550 programow,ale niestety nici z kanalow cyfry canal+i innych a co dopiero HD,procz kanalow tvn ktore znalazl,do tego dziwny zanik dzwieku na wszystkich kanalach,juz troche trace cierpliwosc.

Konwerter typu Quad.

Prosze o jakies wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz nadal nie za wiele wynika. Są dwie opcje. Uszkodził się Tuner lub chyba konwerter. Zastanawia mnie trochę, że nie działa poprawnie tuner z obsługą DiSEqC -ale to może być równie dobrze coś innego. Na wszelki wypadek... Masz dobrze skonfigurowany DiSEqC? Jak nie używasz to masz ustawiony na wyłączony? Jeśli to nie to, to pozostaje zabrać tuner do kogoś innego i zobaczyć czy działa. Jak nie działa to się zepsuł i tyle. Jak działa to czas na speca od instalacji TV SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,niestety ale dalej mam ten sam problem.

Usatawienia konw.mam takie:

Nazwa sat -Hotbird

Czestotliw.konw. -9750/10750

22khz -nieaktyw. wylaczone

DiSEqC 1.1 -wylaczony

DiSEqC 1.0 -wylaczony

Przypomne antena ustawiona na hotbird,konw.typu QUAD podlaczone tuner cyfry,tuner TNK i Topfield.

Cyfra dziala TNK rowniez,Topek po Sliterze juz nie.

Ktos pomoze,bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co do ustawienia 22kHz niestety opcja przy Hotbirdzie jest nieaktywna,przy innej satelicie jest aktywna ale tylko w odniesieniu do wlaczony-wylaczony nie ma opcji AUTO.

Przy czest.konwertera 9750/10600 wyszukal okolo 120 kanalow z tym ze zaden z pakietu cyfry jak rowniez nawet innych polsko jezycznych nie wyszukal.

Dalej prosze o pomoc :/

 

Dostane gdzies poukladana liste?

Status mojego odbiornika to:

ID-23322

Loader Vers.-L1.02

Device V.-v2.1.1

Aktualne Fw.-7.01.04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

 

MENU

INSTALACJA

WYSZUKIWANIE KANAŁÓW

TRYB WYSZUKIWANIA - manualne

CZĘSTOTLIWOŚĆ -10892

SYMBOL RATE -27500

POLARYZACJA -pozioma

MODULACJA -dvb-s

SZUKANIE WG. SIECI -wył.

FTA/kodowane- FTA+kodowane

 

Szukaj - OK

 

Sprawdz poziom sygnału na dole okienka.

 

Napisz czy coś znalazło (wyszukane programy będą na końcu listy).

 

Powinno znaleźć kanały z tego transpondera m.in. TVP i CANAL+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie znalazl :/ Sam nie wiem co dalej kombinowac,wczoraj wieczorem wyszukal mi HBO,TVN-y,FILMBOX niestety nici z Canal+ czy TVP1 lub 2,dzisiaj przy probie wyszukiwania juz nieznalazl tych programow.Moge dodac,ze wynajduje programy od czestotliwosci zaczynajacych sie od 11000,wczesniejszych zaczynajacych sie od 10750 cisza.

Podlacze jeszcze tuner Cyfry w miejsce topka i zobacze co znajdzie i jak bedzie dzialal.

Konwerter jaki posiadam to:

INVERTO QUAD 401QDL,no ale skoro bylby walniety to mialbym problemy z cyfra i TNK-a?.

Antena TRIAX.

Chyba,ze problem lezy po stronie modulu? jest nim ASTON 2,17?

 

Podpialem tuner cyfry i wszystko smiga sila sygnalu taka sama jak w innym miejscu.

Faktem jest ze w Topku sila sygnalu tzn. Poziom jest bardzo slaby,natomiast jakosc oscyluje w granicach 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest problem Topka. Jest coś nie tak z konwerterem (może instalacją). Topfield przy jakości sygnału poniżej 50% tak się zachowuje jak opisałeś. Nic nie znajduje, albo coś znajduje, ale to nie działa. Sprawdź ten tuner na innym kablu (konwerterze) jak jest z siłą sygnału i jakością. Robienie czegokolwiek z jakością sygnału poniżej 50% na tym tunerze mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam ten tuner 4 lata.Żadnych problemów. Wszystko chodzi jak należy. Odbieram Cyfre+ i TNK na Diablo, oraz Polsat na module Polsatu. Troche sie dziwie że macie problemy , ponieważ ja ten tuner uważam za jeden z lepszych. Działa mi przez te 4 lata bez ani jednej usterki czy zacięcia. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...