Skocz do zawartości

Topfield TF7700HSCI


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znoszę marudów a tych na tym forum jest za dużo.Nowy soft przeznaczony dla odbiorników z ID 23332 w moim sprzęcie działa do tej pory bez problemów.Problemy z dżwiękiem nie są mi znane i nie występują u mnie.Jakość nagrań na dysku /WD My Book 320 Gb/ tak w SD jak i HD bez zarzutu.Do tej pory nie dostrzegłem zadnych zjawisk utrudniających korzystanie z wszystkich oferowanych przez odbiornik funkcji.Nowy soft spowodował szybsze przełącznie kanałów. Romuald

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz podłączony dekoder optykiem z amplitunerem? A nie robi Ci się chckdsk po każdym skasowaniu pliku? A czekaliśmy na nowy soft (właściwie to czekamy) krócej niż 6 miesięcy? A zrobili to EPG co obiecali? A może to ja ściągnąłem ostatni soft ze strony Topfileda znowu do bety? ;)

Ciesz się, że Ci wszystko działa, ale nie wszyscy tak mają - to nie jest kwestia marudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam innych połaczeń jak poprzez hdmi i wszysko współpracuje bez problemu. Co się tyczy EPG to jakość tej funkcji kształtuje przede wszyskim operator danej platformy. Jeżeli masz taką możliwość to porównaj informacje jakie nadają w przewodniku stacje niemieckie. Nie występuje u mnie problem z powtarzaniem się komunikatu o weryfikowaniu plików po ich usunięciu.Nie wiem skąd i w jaki sposób pobierałeś najnowszy firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii nowego softu.

Zanim pojawił się oficjalnie na stronie Topfield, otrzymałem do testowania wersję beta bezpośrednio od techników z Korei.

Twierdzili że nie udostępnili jeszcze ponieważ nie jest dopracowana. W tej chwili pracuję już na oficjalnej wersji którą klika dni temu ponownie zdjęli z serwera. Przyczyną tego nie są problemy z dźwiękiem jak ktoś wcześniej pisał tylko problemy z dyskami. Testując to oprogramowanie zauważyłem że niewiele jest dysków które poprawnie współpracują z tunerem, na co

zwróciłem uwagę autorom firmware. Osobiście testowałem Verbatim 500GB którego po podłączeniu nawet nie można było sformatować. Kompletny brak komunikacji. Następnie próbowałem Western Digital 80GB bez zasilania. No response. W końcu podpiąłem Seagate FreeAgent 500GB. Format zadziałał i wydawało się że wszystko jest o.k. Timeshift również. Niestety. Dysk nie obudził się po wyłączeniu tunera. Pomagał ponowy format ale to przecież nie miało sensu. Wiedząc o problemach z dyskami wyposażonymi w "power saving mode" ustawiłem tą opcję w pozycji "never". Dysk ponownie się obudził. Niestety do kolejnego wyłączenia tunera. Drogą prób i błędów doszedłem do wniosku, że kiedy po wyłączeniu tunera wypinam dysk od zasilania a następnie ponownie go podpinam, mój Topfield zawsze potrafi go obudzić. Oznacza to że mogę zaprogramować jedno nagranie - do następnego dysk się nie obudzi. Można też zakupić wyłącznik czasowy za kilkanaście zeta co by odpinał dysk od zasilania raz na dobę. Ale przecież to nie o to chodzi. Wiem też o tym że poprawnie pracują z tym softem dyski "własnej roboty" czyli HDD + obudowa. Ale nie to było zamiarem twórców oprogramowania i dlatego też zdjęto tą wersję z serwera, do czasu kiedy poprawią współpracę z prawdziwymi dyskami zewnętrznymi. Innych błędów u siebie nie dostrzegłem, zarówno z dźwiękiem jak i z obrazem. Również poprawnie pracują moduły dostępu warunkowego. Testowałem Aston, Diablo (Underworld 106) oraz XCam (320). Nadal uważam że jest to jeden z najlepszych STB jeśli nie najlepszy. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów jest więcej - wystarczy poczytać niemieckie forum. Ale nie o to chodzi. Na mój gust jest problem rozjazdu pomiędzy tym co mówią, a tym co na prawdę jest. Ani daty się nie zgadzają, ani obiecane funkcje, a już same bugi w sofcie usuwają w iście "ponurym" tempie. Pierwszy moim zdaniem w miary stabilny soft do Topfielda pojawił się w październiku zeszłego roku, po roku obecności dekodera na rynku. Nie ma się raczej czym chwalić. Oczywiście byli ludzie, którym wszystko działało od razu, ale ja też miałem tą wątpliwą przyjemność mieć trochę mniej typowe konfiguracje modułów CI, problemy z DiSEqC etc.

I to jest realny problem, zwłaszcza ja na tą klasę sprzętu. To trochę tak jakby w hotelu 5 gwiazdkowym zapomnieli posprzątać pokoje. :)

Myślę, że stąd przykleja się do nich coraz bardziej kiepska opinia. Widzą to sami Sprzedawcy, bo jak kupowałem ostatnio Technisata (nawiasem mówią tam też są "interesujące" problemy), to ... gorąco mi odradzano Topfielda :)

@Romuald, widzę że nie znasz problematyki EPG w Polsce. Trochę nie wiem co miałeś na myśląc pisząc, że operator "kształtuje jakość tej funkcji" ale zapewne nie wiedziałeś, że są w Polsce są dwa standardy EPG. Akurat grupa Canal+ (nie tylko zresztą w Polsce) używa formatu MediaHigway którego zwyczajnie w Topfieldzie nie zaimplementowano (inaczej niż w Humaxie, Technisacie, Samsungu etc.). Porównanie do Niemiec jest więc zupełnie nieuprawnione bo Premiere nie używa tego formatu. Jak chcesz to przetestuj to sobie we Francji, Hiszpanii etc. - zapewniam Cię też nie działa :) Za to pomysł, że platforma się będzie dopasowywać do sorry, że to powiem niszowego dostawcy odbiorników jest dość zabawny. Zwłaszcza, że to jest standard znany producentom i używany od lat. Po prostu Topfield mydlił oczy zapowiedziami dostosowania swoich odbiorników do polskiego rynku, a tego zwyczajnie nie zrobił.

Co do dźwięku to albo masz bardzo ambitny amplituner - akceptujący sygnał Dolby Digital po HDMI (to zazdroszczę), albo nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. Wyjaśniam, że chodzi o wysyłanie sygnału Dolby Digtal po kablu optycznym na amplituner. To właśnie zostało zepsute w najnowszym sofcie. Zwyczajnie nie działa to poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak oddać Topfieldowi, że jako jedyny z producentów którzy ponad rok temu wprowadzali odbiorniki HD na polski rynek dodaje funkcję USB PVR Ready do swojego produktu. A jak zdążyłem się przekonać, w tej branży nic nie jest w typie włącz i zapomnij. TVSAT w szczególności HD to chyba najbardziej kapryśna gałąź elektroniki użytkowej zarówno od strony platform jak i sprzętu wykorzystywanego niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest nowy soft 84 - data 8 maja 2008. Piszą, że poprawili ten cały bałagan ze złączem optycznym. Lecę testować... :)

I tak na oko po 30 minutach zabawy:

- Problem z optykiem wygląda na usunięty. Nie zrobiło mi się to ani razu, a przedtem to było notoryczne, zwłaszcza jak sie weszło na program z Dolby D.

- Tuner szybciej wstaje z podłączonym HDD,

- Nie robi się już chkdsk po skasowaniu pliku i ponownym uruchomieniu tunera.

Ogólnie ten soft wygląda dużo lepiej niż wersja 82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe mnie problem jest niezaznany, mimo że używam niezalecanej konfiguracji. Mam obudowę Wellanda i dysk 2,5" 160Gb cala Samsunga bez dodatkowego zasilania. I działa... Żeby było śmiesznie po podpięciu zewnętrznego zasilania (jak zaleca producent), zacząłem mieć kłopoty ze stabilnością w tym wychodzeniem z trybu uśpienia. Odłączyłem więc zasilacz. Trochę się bałem, że przeciążę układy zasilające port USB (kondensatory uchylą kapelusze), ale nie stało się nic, a pracuje tak już ze dwa miesiące. I... Nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam sofcik w wersji 7.00.84 tunek widzi dysk i go sformatował (Samsung 160G) nie umiem jednak nic nagrać jak włączam guide przy nagraniu pokazuje mi się ikonka czerwona kropka na białym polu ale tego przycisku niema w pilocie.

Proszę o wsparcie intelektualne bo zwoje mi się grzeja.

pozdro k.stefan

 

Ok już się sam nauczyłem

Ale bez odłączenia dysku nieda się wyłączyć tunka. Tzn wyłączam tunek a za moment tunek jest włączony, wyłączam więc znowu a on pochwili jest włączony wypinam kabel usb i tunek już się nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nowy soft 93. Na oko poprawki we współpracy z HDD. Poprawiono sposób zaznaczania programów do nagrania. Teraz to się dzieje od ręki. Zobaczymy czy lepiej dysk działa - mnie od czasu do czasu znikał. Musiałem wtedy chkdsk z komputera zrobić i wtedy wracał. Może ta przypadłość zniknie... EPG niestety dalej nie zmienione.

Uzupełnienie... Nie wiem jak Wy, ale jam ma z tym softem nowe problemy. Generalnie są problemy z dźwiękiem nagranym z programu, który emitował dźwięk w Dolby Digital. Przy odtwarzaniu odgłosy przypominają siedzenie w stalowej rurze. Trochę pomaga wzmacniaczowi zmiana z PCM na bitstream, ale nie do końca. Znowu coś namieszali z DD i pół roku będziemy czekali na poprawkę... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkurzyłem ostatnio tego Topka przy okazji załączania splittera. No więc SmartWii współpracuje nienagannie. Karta przez przedłużkę współdziała z Astonem - nic nie wystaje, zero kabli, Serwer można umieścić właściwie w każdym miejscu mieszkania, trzeba tylko zwrócić uwagę żeby odległości między odbiornikami nie były drastycznie różne . Mam wrażenie, że nowe karty C+ lepiej się spisują z tym sprzętem. Z drugiej strony jest cyfrowy philips - też wszystko OK. Słowem włącz i zapomnij, czyli nie ma o czym gadać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy soft - datowany na 10.12.08 wersja 104. Na niemieckim forum pisali, że m.in. poprawili ten bug z nagrywaniem złych opisów audycji na dysk twardy z EPG. Ogólnie ponoć stabilniejsze. Zaraz wgram i pooglądam...

I wygląda, że poprawiono szybkość. Zwłaszcza szybciej pobiera EPG. Błędów na razie nie zaobserwowałem, inna rzecz, że wersja 93 była dość stabilna (problemy były minimalne z DD i nagrywaniem większej liczby plików na dysku). Na razie jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak ciekawostka - może się komuś przyda. Jeśli macie moduł CI Conax TechniCrypt Technisata, to do w pełni poprawnej pracy potrzebna jest co najmniej wersja softu 12. Ja kupiłem go z wersją 6 i miałem dziwne problemy w wieszaniu się modułu w konfiguracji z modułem SCM. W pierwszej chwili myślałem, że to znowu nieszczęsna Cyfra, a tu Ci mała niespodzianka. To Technisat winny - upgrade wszystko leczy. Inna ciekawostka, że Topfield jest praktycznie jedynym znanym mi odbiornikiem na którym moduł Cyfry działa poprawnie i stabilnie. Czasami lekko coś poszatkuje na kanałach HD, ale naprawdę działa zadziwiająco dobrze (oczywiście Topfield, a nie SCM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jak podlaczam do Topka dysk 500gb samsunga pokazuje mi weryfikacje plikow i blad po tem nie widzi dysku.

Jak podlaczalem wczesniej nagrywanie obsuga itd dzialaly bez zarzutu dopiero tak po dwoch miesiacach.

Instalowanie roznych softow nie pomaga lacznie z najnowszym z grudnia. Moze zrobic formatowanie???

Ma ktos jakas rade....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby w oknie Uruchom (Start --> Uruchom). Tam w polu wpisujesz tak jak napisał @kkuba

 

chkdsk litera_dysku: /F

 

Czyli "chkdsk", spacja, litera z jaką dysk pokazał się w Moim Komputerze, dwukropek, spacja, "ukośnik" ;) i literka "F". Spowoduje to przeskanowanie całego dysku i usunięcie wszelkich błędów, jakie narzędzie "chkdsk" napotka. "chkdsk" jest w każdym Windowsie, w tym w Viście.

 

Po tym zrób tak jak pisze @kkuba - nie odpinaj dysku natychmiast po zakończeniu, tylko wybierz "Bezpieczne usuwanie sprzętu" i dopiero odlącz HDD.

 

Spróbować można, a jak nie to format ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Topfield 7700HSCI, najnowszy soft PL na kanałach HD (wszystkich) jest słyszalny przydźwięk wysokiej częstotliwości, cos takiego jak piszczą niektóre zasilacze, piszczenie jest także słyszalne przy przeszukiwaniu satelit kiedy tuner wchodzi na S2 i znika jak szyka znów sd. Przydźwięk ten jest słyszalny w zasadzie tylko kiedy głośność na pilocie jest na minimum a na telewizorze np na środkowym (stałym) położeniu. Zwiększanie głośności na pilocie Topfielda nie powoduje zwiększenia głośności tego pisku więc zanim się dojdzie do połowy głośności to już normalna ścieżka audio go zagłusza.

 

Poza tym piskiem generalnie wszystkie kanały HD mają audio 3 stopnie cichsze niż kanały SD (na których dźwięk jest idealny bez pisku).

 

Czy ktoś się spotkał z czymś takim, nie wiem czy to jest przypadłość tego tunera (próbowałen inny soft i było to samo) czy coś jest uszkodzone?, często słucham bardzo cicho i pisk mi przeszkadza. Prosiłbym o jakieś opinie zanim odeślę tuner do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...