Skocz do zawartości

Topfield TF7700HSCI


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem laikiem w nomenklaturze TV SAT. Jednakże mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Pozostało mi jedyne wyjście. Otóż zapytać specjalistów praktyków na tym forum. Mam Topfielda TF7700HSCI z modułem Astona pod C+ i większą antenę z podwójnym konwerterem z wbudowanym diseq 1.0 ustawioną prawidłowo. Instalacja w oprogramowaniu dekodera pokazuję siłę sygnału na poziomie 92% a jakości brak. Tym samym nie znajduje mi żadnych kanałów.

 

W czym problem?

 

Proszę o pilną odpowiedź jeśli ktoś się spotkał z taką przypadłością. Najlepiej bezpośrednio na GG909909.

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

Harry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecz.nie w menu instalacja należy sprawdzić ustawienie przełacznika diseq.Rozumiem,że w instalacji antenowej pracuje konwenter twin monoblok. W takiej sytuacji konwenter Hot Bird powinien być 1 z 4 a konwenter Astry 2 z 4 /w ustawieniach przełącznika diseq 1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podać bliższe dane dotyczące modułu Astoncrypt/wersja/.Sprawdzić prawidłowość włożenia karty kodowej do modułu astoncrypt.W menu wyszukiwanie kanałow wskazać tryb auto oraz kanały kodowane+ FTA.Proszę podać także,bliższe informacje o konwenterze ,marka,producent,dokładny typ konwertera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czasza anteny jest prawidłowo ustawiona na Hot Birda to przy tym sprzęcie i module warunkowym Topek musi wyszukać wszyskie kanały kodowane i niekodowane z Hotbirda oraz Astry.W menu instalacja przy ustawieniach konwentera wskazać dla obydwu pozycji satelitarnych-CZĘSTOTLIWOŚĆ 9750/10600.Przy pozycji -przełącznik diseq 1,1 ustawienie powinno być- wyłączony .Proponuję dokładnie przeczytać instrukcję odbiornika Topfield 7700 HSCI. W moim Topku ustawienia konwentera są następujące: częstotliwość - 9750/10600, zasilanie -włączone,22khz-wyłaczone,Diseq c 1,1 - wyłączony, diseq C 1,0 -1 z4 dla Hotbirda/oraz 2 z 4 dla Astry .Po takich ustawieniach należy zejść do wyszukiwania kanałów oddzielnie dla Hotbirda i oddzielnie dla Astry.Poza pozycją diseq c1,0 POZOSTAŁE USTAWIENIA KONWENTERÓW DLA TYCH SATELITÓW SĄ TAKIE SAME.kONWENTER KTÓRY POSIADASZ POWINIEN BYĆ W GNIEŻDZIE WYSIĘGNIKA CZASZY OSADZONY prawą trąbką/patrząc na czasze od strony wysięgnika /,centralnie na Hotbirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwanie kanałów należy uruchomić w podmenu - ustawienia konwentora- ostatnia pozycja w tym menu,zejść kursorem w dół i nacisnąć na pilocie przycisk "ok".Po wyszukaniu kanałów z Hotbirda należy ponownie uruchomić w taki sam sposób wyszukiwanie kanałów z Astry.Proszę podać czy sprawdzałeś posiadany zestaw.antenowy- po jego instalacji na innym odbiorniku satelitarnym/cyfrowym/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wszystko sprawdziłem i jest jak sugerujecie niestety bez zmian :cry:

 

Jeśli dalej jest problem może być spowodowany zwarciem na konwerterze, należy sprawdzić polączenie f-ki, jeśli jest ok to znaczy że antena jest nieprawidłowo ustawiona. Sprawdź transpordery które ściąga i ich polaryzacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.

Szukam pomocy dotyczącej najnowszej wersji oprogramowania do TF 7700 HSCI z systemem ID 23022, ale takiej która poprawnie wyświetla polskie znaki w EPG. Mój odbiornik posiada prastarą wersje oprogramowania TEST-HSP 7.00.22.

 

Za pomoc z góry dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej Tpofielda znajdują się wszystkie wersje Firmware dla odbiornika Topfield HSCI 7700,łącznie z najnowszą przeznaczoną dla Polski.Wersja ta umożliwia nagrywanie programów na zewnętrzny twardy dysk. Przed pobraniem firmware należy sprawdzić jaki jjest ID Twojego odbiornika.Sprzedawane w Polsce odbiorniki Topfield 7700 HSCI posiadają ID 23332. Poprawnie polskie znaki graficzne wyświetlają wersje 62 i 82 ale w odbiornikach z ID 23332. Ty masz odbiornik przeznaczony na rynek niemiecki.Romuald

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Romuald !

Trochę jestem zaskoczony tą informacją. Odbiornik swój kupiłem w firmie PROFAN, czyli na terenie naszego kraju.

Wiele razy zadawałem to pytanie poprzez e-maila do PROFANA na odpowiedź czekałem baaaaaardzo długo. W końcu zaproponowano mi wgranie oprogramowania TF7700HSCI-pl 23022.7.00.62.tfd.Zastanawiam się tylko czy wszystko będzie grało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odbiorniki, które trafiły do Polski miały loader 23022, dopiero później pojawił się 23332 (co więcej nie znam przyczyny tej zmiany), a 23022 nie rozwijano dalej pod kątem użytkowników w Polsce... Być może ProFan dysponuje nowszą modyfikacją przygotowaną dla polskich nabywców dla loadera 23022. My ostatnią wersję dla PL 23022 mamy z grudnia 2006 z tego co pamiętam (7.00.2x).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wasze doświadczenia z nowym softem? Factory settings niestety przed wgraniem, ale potem poszło. Ta wersja jest wolna od zgłaszanych w Niemczech problemów z Dolby Digital, bez problemu NG HD działa. Z ciekawostek chodzi dysk 20GB bez zewnętrznego zasilacza. Za to większe to już tak nie bardzo. Niestety nie ma MediaHigway, przestałem wierzyć, że to zrobią. Na razie nie miałem czasu się jakoś dłużej pobawić z nagrywaniem, więc powiem tyle, że nagrywa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość śmiga aż miło :brawo: . Na początek wszystko wygląda na dobrze przemyślane i zorganizowane. Jedyny problem na jaki się natknąłem to obsługa dysku w obudowie z power saving. Topek jakość nie potrafi obudzić dysku po okresie nieużywania go. W efekcie nagrywanie przestaje być dopstępne, pozostaje chyba pozbycie się funcji oszczedzania energii (to co z limitami CO2?). Ciekaw jestem też co z nowymi pilotami. Co prawda nie używam orginalnego pilota tylko "kombajn" logitecha, ale w jego bazie też nie ma nowego pilota do USB PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wrażenia odnośnie softu. Ze śmiesznych rzeczy to jest jakiś błąd w oprogramowaniu i o ile przerwiecie nagrywanie przed upływem 60s to nagranie nie pojawia się na dysku - nie jest kopiowane z bufora. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale przez chwilę wprawiło mnie w konsternacje, zastanawiałem się poważnie czy dysk padł... :) Z pozytywów, ku mojemu zdziwieniu dysk 160Gb 2,5" Sasmunga poszedł bez problemu bez zewnętrznego zasilacza. Wygląda, że z tym zewnętrznym zasilaniem to piszą tak z ostrożności. Za to z DD nie wszystko się udało poprawić. Po oglądaniu NG HD przez umowną godzinę dźwięk potrafi nagle i nieoczekiwanie zniknąć. Znowu, bardzo to uciążliwe to nie jest, bo wystarczy zmienić kanał i wrócić na NG, ale irytuje. Kolejna rzecz, która drażni, to fakt, że po skasowaniu dowolnego nagrania z dysku, bezpośrednio po włączeniu dekoder uruchamia chkdsk. Przyznam, że nie wiadomo po co, przecież kasowanie zakończyło się poprawnie, ale widać ten soft tak ma. Ciekawostką jest, że próbowali zrobić jakiś pseudo twin - nagrywając kanał można się przełączyć na inny na tym samym transponderze. Oczywiście, jak się można domyślać ta opcja nie działa. ;) Ogólnie ta wersja softu jest dużo lepsza niż ta z 14 lutego (Niemcy wtedy rwali włosy z głów), ale bez cudów. Fajne bugi są widoczne gołym okiem. Szkoda tylko, że na nową wersję softu to pewnie z pół roku poczekamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne śmiesznostki od naszych przyjaciół z Korei. No wiec polski soft znów jest beta, właśnie go ściągnęli ze strony Topfielda. Myślę, że najpoważniejszy problem to jednak dźwięk. Mnie dzieje się tak, że raz na jakiś czas sygnał zanika. Generalnie tak jakby raz po włączeniu, potem jest dobrze. Da się przyzwyczaić. ;) Myślałem przedtem, że to dotyczy NG HD, ale to się dzieje też na innych kanałach. Ogólnie poziom softu udostępnianego przez producenta sięga pomału dna. Nie chcę się czepiać, ale uaktualnienia w cyklach półrocznych i znikający soft zakrywają pomału na farsę. A to nie pierwszy raz, że przypomnę zeszłoroczny soft z czerwca. A jak są usuwane błędy i w jakim tempie wszyscy widzą. O tych nowych funkcjach zapowiadanych półtora roku temu nie wspomnę ;) Nie dziwne jakoś, że polskiego rynku to oni nie zwojowali... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska program być trudny, a polska klient być niepotrzebny :? U mie, o dziwo działa wszystko bez zarzutu. Co więcej, to jest pierwszy soft, którego nie mogę się czepić (za wyjątkiem EPG dla cyfry oczywiście). Do USB podłączyłem w końcu Caviara Green Power w obudowie Chieftec'a. Całość chodzi z Astonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...