Skocz do zawartości

Topfield TF7700HSCI


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Info: w SK 11/2007 będzie opis TF7700HDPVR - Twin z dyskiem. Nie działa on zupełnie z modułem Cyfra+ HD i działać nie będzie, bo szykują się pewne zmiany w kwestii modułów C+, ale nic więcej nie mogę powiedzieć.

 

Będzie jeszcze nowszy soft do TF7700HSCI za niedługo - z EPG w stylu Humaxa i Fergusona (polskie znaki wszędzie, ale za to zagraniczne w rozsypce, bo tak polskie platformy nadają). Zresztą widać, że Topfield zaczął dłubać w obsłudze czcionek itp. - dla Niemców poprawili już umlauty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by jeszcze dołożyć obsługę nagrywania na dysk przez USB w zwykłych TF7700HSCI ale jak powiedziała mi miła pani z Profanu to jest mało prawdopodobne bo wypuszczają nowy model z PVR i raczej jego będą promować.

A co do nowych modułów Cyfry+HD to nie jest tajemnicą że będzie ich nowa wersja zamówiona w firmie Nagravision a nie SCM jak było dotychczas i te nowe podobno spisują się o wiele lepiej niż obecne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to "top secret" a tu wszyscy wiedzą :P Eee, to nie ma się co bunkrować ;)

 

No to Cyfra+ właśnie wypuści nowe moduły - Topfield ma już je na testach i tym razem ma być bez niespodzianek, ale i tak się obawiam, bo:

 

Moduły zrobi Nagra. Będą one obsługiwać Seca (bo Nagra ją kupiła) i będą robione w SCM (bo Nagra ją kupiła) - no to kurka to samo jeśli chodzi o tworzenie, tylko inny właściciel - i to mi się właśnie nie podoba - oby tym razem wyszło bez wpadki, bo to co teraz jest podpisywane i sprzedawane jako moduł Cyfra+ HD nawet do SD nie bardzo się nadaje. Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mogli by jeszcze dołożyć obsługę nagrywania na dysk przez USB w zwykłych TF7700HSCI...

 

Otóż z tego co wyczytałem na niemieckim forum z końcem roku (wersja optymistyczna pod choinkę) lub na początku 2008 (styczeń, luty) ma pojawić się nowy firmware dla modelu 7700HSCI, który umożliwi nagrywanie na zewnętrzny HDD przez USB.

Konieczny będzie zakup nowego pilota celem sterownia opcji PVR.

 

Pożyjemy - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

życzmy sobie aby ten soft z możliwością nagrywania na HDD przez USB wreszcie powstał i oczywiście aby usunęli inne niedociągnięcia w TF7700HSCI bo sprzęt jest fajny..

Może będzie to wcześniej zrobione niż zapowiadany soft do HDCI2000 który też miał obsługiwać nagrywanie na zewnętrzny dysk.

W Topfieldzie chociaż można złącze usb wykorzystać do wgrywania nowego firmwaru a w Humaxie jest ono całkowicie nieaktywne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie musi być coś an rzeczy. Na stronie topfielda w opcjach 7700 HSCI nagle pojawiła się pozycja USB PVR Reday. Nie było tego wcześniej. Byłby to krok ratyjący reputację tego modelu, gdyż zastosowanie sygnału kopozytowego na wyjściu VCR daje beznadziejne efekty przy zewnętrznych nagrywarkach. Sam do nich należę mam pansonica dmr eh57 i gdy patrzę jakie ma możliwości ta nagrywarka (i inne podobne pewnie też) to mam wrażenie, że inżynierowie z topfielda kwestie jakości sygnału do nagrywania sobie olali, no ale może myśleli o PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Topfield TF7700HSCI USBPVR, działa, ale tylko z pendrivem, dysku HDD po USB, nie widzi (FAT32 i NTFS).

Zapisuje pilki podzielone na części, nie da się oglądać na PC (mam nadzieję że na razie?)

Np. Film HD (cyfra+ film HD) o czasie ok. 1.45 min zajmóje ok. 7GB.

Niestety często się zawiesza i nie widzi dysku... ale chyba prace trwają...

Czekamy na nowy poprawiony soft...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd masz ten soft??? Bo na stronie Topfielda go nie ma. :( Ani na stronie co.kr, anie na .de??? Więcej na stronie .de pisze, że wstrzymano publikacje softu z powodu stwierdzonych poważnych błędów (oficjalny post z Topfield Europe). Nie ma zresztą żadnego terminu usunięcia... :( Za to wyraźnie ODRADZAJĄ instalacje bety jako niestabilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UserHD dzięki za info, zaraz go ściągam i też wieczorkiem potestuję.

No chyba w ogóle w tym tygodniu będę miał trochę zabawy bo wczoraj zamówiłem sobie też AB IP Boxa9000 i już nie mogę się doczekać. Jak dojdzie to napiszę coś o nim oczywiście w odpowiednim dziale.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wersji 322 nie ma... ;) Jakże by inaczej... Z ciekawostek to piszą, że dysk wymaga osobnego zasilania co jest o tyle dziwne, że mój dysk 2,5 cala zawsze chodził z Topfieldem bez problemu. Odpowiadając na czyjeś wątpliwości powyżej, to nie ulega wątpliwości, że dekoder będzie dzielił nagrania na paczki 2Gb, to jest wedle mojej pamięci ograniczanie FAT32. Problem jest po stronie dysku, a nie softu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc firmware do naszego 23322 "will be released soon" jak piszą na stronie. Z tym zasilaniem dysku natomiast to niestety jedynie 3,5'' pozostaje. Czyli parę stówek trzeba szykować, ale i tak gdyby całość działała poprawnie to w sumie daje niezłą cenę jak na dekoder HD PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nagrywa OK, można odtworzyć na komputerze , ale w tunerze mam problem.Po wejściu w menu i naciśnięciu OK , obraz wskakuje i po sekundzie zostaje zatrzymany , wyświetla się informacja "odtwarzanie przerwane".

Wina to softu czy kieszeni lub dysku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...