Skocz do zawartości

Topfield TF7700HSCI


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ostrzegam przed nowym firmawre Topfielda: 1) System ID : 23322

2) Loader Version : L1.02

3) Device Version : v1.3.8

4) Application Version : TF-HSCP 7.00.39

5) Last Update : Mar 26 2007

Mówiąc krótko totalny i zupełny badziew, wygląda to jak jakaś beta. Zacytuje kolegę z hdtv.com.pl: Dla kanałów SD nastąpiło znaczne pogorszenie jakości obrazu na wyjściach analogowych ( SCART, Component ). Obraz jest nieostry ( krawędzie obrazu, ogólne rozmycie ). Związane jest to chyba z tym, że tuner dokonuje konwersji obrazu przed wyprowadzeniem na wyjścia analogowe. Nie ma znaczenie czy włączymy format obrazu 4:3 dla programu w formacie 4:3 czy jest 16:9 - wygląda tak samo fatalnie. Na domiar złego teraz jeśli mamy ustawiony w menu format obrazu na 16:9 to w przypadku odbioru programu 4:3 tuner nie przełącza się jak do tej pory na format 4:3 tylko konwertuje ten obraz do formatu 16:9 dodając czarne pasy po boku. Powoduje to wyraźny spadek jakości dla tych kanałów, dodatkowo np. dla TVN widać w tym wypadku pionowy pas po lewej stronie obrazu - w starym sofcie 7.00.31 nic takiego nie występowało.

 

Od siebie odam, że nic nie zrobiono w temacie EPG (ale na obsługę formatu MediaSatu, czyli pełne EPG to raczej nie liczę), nie posuwa się też rozwiązanie problemu skopanej współpracy z modułem Cyfry HD. Dalej przy przełączaniu na Astrę z kanałem HD dekoder odmawia współpracy. Problem co prawda jest prawdopodobnie w module Cyfry (na Humaxie jest podobne zjawisko), ale nie wierzę, żeby się nie dało tego w Topfieldzie poprawić.

 

Jednym słowem porażka na całej linii, mimo, że szereg usterek było już zgłaszanych do Topfielda - zamiast poprawy mamy jakaś bete totalną. :( Nie spodziewałem się, że takie dziadostwo zrobi akurat Topfield... :(

 

Dziś jeszcze jedna nowinka. Wygląd, że skopano też obsługę MultiCryptu. Radośnie mi się zawiesza dekoder przy przejściu z Disney Chanel na TVN. Jeszcze raz gratulacje i pozdrowienia dla specjalistów z Topfielda. Za chwilę jakość oprogramowania osiągnie poziom myśli technicznej Syrenki 105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie miałem zamiar dokonać kilku zmian w oprogramowaniu mojego "Topka" ale chyba się wstrzymam. Obecnie bazuję na "oryginale" z jakim go zakupiłem czyli;

- System ID- 23022

- Loader Version- L 1.02

- Device Vesrsion- v 1.2.9

- Application Version- TEST-HSCP 7.00.22

- Moduł CYFRA+ HD

Na obecną chwilę wielkich problemów nie ma. Występuje jednak ten sam objaw co u kkuby czyli zawieszanie dekodera przy przejściu z Disney Chanel na TVN. Przez pewien czas u mnie również nie było polskich znaków w EPG.

A może wina tkwi po stronie CYFRY+ ????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie źle szukam, ale z tej strony można pobrać jedynie soft TF-HSCP 7.00.39, a jest on chyba nie najlepszy.

 

Udało mi się odszukać soft TF-HSCP 7.00.31. Wgrałem go do pena i umieściłem w Topku. Po włączeniu funkcji "Aktualizuj oprogramowanie przez USB" i wybraniu pliku pokazał się napis- "Wybrany plik nie jest właściwy do aktualizacji tego produktu". Mój system ID to 23022.

KURDE i co mam robić dalej??? :(

 

Edycja Burli: Wyrzucone zbędne cytowanie.

Edycja Mr. Orbita: Posty połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Udało mi się odszukać soft TF-HSCP 7.00.31. Wgrałem go do pena i umieściłem w Topku. Po włączeniu funkcji "Aktualizuj oprogramowanie przez USB" i wybraniu pliku pokazał się napis- "Wybrany plik nie jest właściwy do aktualizacji tego produktu"

 

Witam,

 

Mam podobny problem :( , wgrywam cały czas to drugie oprogramowanie a nie to z oznaczeniem polski. Czy ktoś wie co zrobić aby wgrać właśnie to polskie :?:

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tym jest OK to bym nie przesadzał. Poprawiono obsługę kart CI (w tym Cyfry), mamy mniej wieszania się z komunikatem tunera kanał nie nadaje lub jest zakodowany, ale za to... Całkowicie skopano obsługę fonii na niemieckich kanałach HD. Jak chcecie mieć Anixe lub Prosiben HD bez fonii to zapraszam do wgrania nowego softu. Mute rewelacyjne. To co robi Topfield to jedna wielka porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomaga mi. Wygląda, że skopana jest w nowym miejscu obsługa modułu CI HD Cyfry. Już był brak obrazu po przejściu z Hot Birda na Astrę HD (ewidentnie coś nie tak z modułem - bo po jego wyjęciu jest OK), a to prawdopodobnie nowe bug. Generalnie Topfield robi dziadostwo. Przypomnę,że w międzyczasie skopano obsługę wyjść analogowych, a problemy z kartami Cyfry są od początku. Postępu funkcjonalnego za to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek. Topield wycofał software 48 ze swojej strony. Teraz stoi tylko wersja 39 z marca. Wygląda, że skala bugów ich zmusiła do tego kroku. Było widać, że coś jest nie tak po błyskawicznym fixie dla użytkowników niemieckich, a i w Polsce rozsypywała się coraz bardziej obsługa modułu SMC. Może wreszcie coś zrobią przyzwoitego??? Bo ja już tracę nadzieję... Moje podejrzenia po problemach Niemców są takie, że rozwaliła się w jakiś sposób obsługa platform kodowanych z Astry. Ale nie dowiemy się co dalej póki nie zobaczymy nowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja niemiecka to nie była poprawka, a starsza wersja z końcówką 47. 48 była dla reszty Europy. W tym miejscu muszę zauważyć, że wiele z produktów Topfielda ma osobną wersję firmware tylko na rynek Niemiecki. Zapewne podobnie będzie z 7700 HSCI. Ponieważ zdjęto obydwie, to błąd był raczej ogólny - tak ściągnęliby z tapety tylko wersję niemiecką.

 

Soft faktycznie wycofano, ale zapewne jak wycofano to za niedługo coś dadzą w zamian. Na cuda w zakresie współpracy z modułami polskich platform cyfrowych jednak bym nie liczył. Jeśli jakaś firma nie pracuje na miejscu, nie zna realiów rynku, to trudno, żeby poprawiła coś o czym albo w ogóle nie ma pojęcia, albo ma blade. Dla porównania Telstar pracuje na miejscu i robi co może, a Humax ściągnął do Polski programistę z Korei na dwa tygodnie i zebrał cały sztab ludzi, żeby przygotowali wersję specjalnie na polski rynek.

 

Niestety platformy w Polsce oferują produkty tak problematyczne i tak niskiej jakości (mam na myśli moduły), że po prostu ktoś musi siedzieć na miejscu i tworzyć soft tylko na Polskę z poprawkami dla EPG dla Cyfry+ (z uwagi, że nadają sobie polskie znaki po swojemu), oraz dla wolnych i awaryjnych modułów SCM (jakby się nie można było dogadać z Astonem - może i byłoby drożej, ale chociaż działałoby jak powinno).

 

PS: SCM, nie SMC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą sympatią dla Mr Orbity muszę się lekko nie zgodzić. Na całym świecie jest tak, że dostawcy sprzętu po prostu muszą się dostosowywać do platform, a nie odwrotnie. Jak ktoś chce coś sprzedawać na polskim rynku to nie może zaklinać deszczu. A polski rynek jest na tyle duży, że nie można tak całkiem go zlekceważyć. A realia są takie, że mamy EPG w formacie MediaSat, kodowanie znaków dziwaczne i coraz więcej kart SCM (niezależnie od ich oceny technicznej). I tak jakoś dziwnie jest, że Humax, Ferguson z tym nie ma problemu, a Topfield ma. Jest dużo gorzej. To Topfield wypuszcza na rynek pełen bugów soft -vide wersja 39 i łącza analogowe, czego jednak konkurencja nie robi. Uwaga. Sam mam Topfielda i jestem generalnie zadowolony, ale zaczynam ulegać irytacji, bo nie podoba mi się podejście tej firmy do polskich klientów. Zresztą w ogóle nie podoba mi się podejście Topfielda do klientów - był Wam łaskaw kiedyś support odpisać jak zgłaszaliście błędy?? No właśnie... A inne firmy odpisują...

 

P.S. To, że wgrali dla Niemiec poprzednią wersję na serwer już po wypuszczeniu następnej (nigdy tego nie robili - nie było osobnej wersji dla Niemiec) - tylko raczej potwierdza moją tezę odnośnie roz[beep]a się kodowania dla Niemiec w wersji 48.

Sorry za dwa posty pod sobą. Kliknął mi sie zły guzik.

 

Edycja Mr. Orbita: Posty połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na całym świecie platfomy dostosowały się do standardów emisji i producenci nie muszą kombinować. Tylko u nas każdy nadaje sobie EPG jak chce.

 

Co więcej nie jest prawdą, że Humax i Ferguson nie mają problemów. Kto ma Humaxa wie, że zwiechy z modułem Cyfrowego Polsatu na kanałach z 11.159V są częste i niekiedy bardzo irytujące - nowy soft, który się zbliża nieco poprawia sytuację, ale i tak zwiechy się nam podczas testów zdarzyły. W wypadku EPG poprawiając soft na Polskę rozleciało się niemieckie EPG (dlatego nowa wersja nie będzie dostępna z satelity, bo pobrałaby się każdemu, w tym posiadaczom Humaxów w Niemczech)

Z Fergusonami też bywa różnie (zwłaszcza gdy jednocześnie ogląda się z modułu Cyfry + HD i Cyfrowego Polsatu, mając wykupione na nich różne kanały). Do tego mają polskie znaki w EPG Cyfry, ale już w Cyfrowym Polsacie nie. Nie ma ideału, a winę za to ponoszą platformy, bo zamiast zainwestować w porządny sprzęt (moduły) i uporządkować raz na zawsze kwestię EPG kombinują byleby osdzczędzić możliwie najwięcej.

 

Przypuszczam, że nigdy nie pojawi się taki odbiornik, który w 100% poprawnie będzie pracować w Polsce - zawsze albo będzie kuleć EPG, albo moduły Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu będą się gryzły.

 

Nigdzie na świecie nie ma takiego bajzlu, jaki jest od strony technicznej w Polsce.

 

Producenci dostosowywują się do platform na ile się da, ale pewnych rzeczy po prostu przeskoczyć się nie da. Owszem Topfield mógłby bardziej się postarać, jak Humax (Sensor), czy Ferguson (Telstar), którzy czuwają na miejscu i stale rozwijają oprogramowanie na nasze potrzeby, ale i tak nigdy ideału z uwagi na podejście naszych platform cyfrowych nie uda się uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ale. Nie jest tak, że tylko u nas jest taki bajzel. Wystarczy zobaczyć Francję i błagan post TPSowy (nomen omen znów Canal+). Nasz rynek jest trudny bo są aż trzy duże platformy (z punktu widzenia producentów dwie). Z czego cieszą się klienci ale trochę mniej producenci. Ale chodzi mi o coś innego. Doceniam sprzętowo Topfielda - naprawdę b. fajny dekoder. Wiadomo też, że nie ma idealnych dekoderów. Problem jest taki, że jeśli chodzi o o soft to trochę wygląda tak jak napisał MrOrbita, czyli że Humax i Ferguson się stara, a Topfield się nie stara. I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrakałem. No to teraz mamy Topfielda na całego. Sytuacja nerwowa wokół tego odbionika narasta. Odsyłam na forum HDTV.COM.PL. bo nie ma sensu się powtarzać.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread ... 65&page=64

Ale z obecnym softem można śmiało powiedzieć, że Topfield nie współpracuje z Canal Film+ HD. To już zaczyna zakrywać na skandal. Bugi w sofcie są nie poprawione od 6 miesięcy, a teraz nie da się dodatkowo korzystać z oferty HD Cyfry. Generalnie w tym momencie raczej należy ostrzec przed tym odbiornikiem, bo juz gołym okiem widać, że dekoder działa wadliwie (problemy nie są znane na Humaxie). Nijak to się ma do zapewnień dystrybutora, że to jest odbiornik zalecany do Canal+. Myślę, że i Sat-Kurier powinien się włączyć w tą lawinowo narastającą aferę, bo robi sie nieprzyjemnie. I wytłumaczenia typu kupcie sobie Astona przestają chyba jednak użytkowników Topfielda satysfakcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Topfielda czekają bęcki :P Podobnie jak Homecasta, ale w tym wypadku sprawdzimy, czy pomoże nowsza wersja softu, bo ta, z którą dostaliśmy go do testów kilka miesięcy sprawia problemy, ale może w międzyczasie to rozwiązali.

 

Niestety w świecie odbiorników cyfrowych jest tak, że jak ktoś myśli, że wypuści sprzęt i może się nim dalej nie przejmować i można będzie tylko sprzedawać, to jest w błędzie - bez stałego, aktywnego wsparcia software'owego wszystko z czasem zaczyna się sypać.

 

Obiecuję jeszcze dziś (bo już jest po północy - poniedziałek ;) ) przekazać informację dystrybutorowi i gdy tylko się czegoś dowiemy - damy znać na forum. Póki co pozostaje tymczasowo wyjmowanie i wkładanie modułu. W każdym razie tak tego nie zostawimy ;)

 

EDIT: Jakby się ktoś dziwił, gdzie reszta dyskusji - za wiedzą i zgodą @kkuba została usunięta - wyjaśniliśmy wszystko na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...