Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sugerujesz, że nie ma wolnego miejsca? To jest akurat najmniej ważne - jaki będzie transponder. Najważniejsze jest to, że TVR będzie dostępny na zwykłym transponderze w DVB-S. Zagadką jest tylko, kiedy to nastąpi. Mam nadzieję, że najpóźniej w dniu inauguracji przekazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco polo nadal ma się dobrze na TVS i ITV. Coś ostatnio dużo kanałów zaczyna się tym interesować. Chociaż nie wiem co ta muzyka ma wspólnego z rolnictwem.

Chyba, że właściciele nie wiedzieć czemu wychodzą z założenia, że "rolnik człek prosty to i słucha prostej muzyki" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał skierowany do rolników, mieszkańców wsi, więc nie dziwota, że DP musi być. Przecież właśnie na wsi są remizy, to na wsi jest najwięcej Disco :smile:

Mam nadzieję, że jakość będzie lepsza niż na ITV.

Mieszkam na wsi i u mnie nie ma remizy, a tym bardziej disco polo. I tak jak nie raz już pisałem. Rolnik to nie ten co ma 1 ha i ściemnia, że jest rolnikiem. Prawdziwy rolnik to taki, co ma przynajmniej kilkaset ha i ma jeśli wpływ na polski rynek rolniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby płacić składki na ubezpieczenia rolnicze, zainteresowany nie musi mieć wyłącznego prawa własności do ponad jednego hektara. Wystarczy współudział w gospodarstwie o takiej powierzchni.

Ot i chore przepisy. Tak zwany rolnik z ułamkiem. Fakt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolnikiem jest każdy kto utrzymuje sie z działalności rolniczej. Niewazne czy ma 1 ha 50 czy 100 wiec nie piszcie głupot.

Jak ma jeden ha to się nie utrzymuje tylko wegetuje razem z ziemniaczkami albo buraczkami.

Ale ważne aby TVR nie wegetował tylko prężnie działał dla dobra rolników. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak ma jeden ha to się nie utrzymuje tylko wegetuje razem z ziemniaczkami albo buraczkami."

Widać nie znasz życia tylko posługujesz stereotypami. Mając 1 ha można spokojnie utrzymać rodzine na dobrym poziomie. Wystarczy zainwestowac w odpowiednią produkcje. Zycie bez luksów ale absolutnie na dobrym poziomie. Znam to z własnego doświadczenia. No i pracuje sie na siebie a nie na jakiegos prywaciarza nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirtualnemedia_pl[/url]":i0b3dswu]Krzysztof Szwejk został szefem rady programowej satelitarnego kanału dla rolników TVR, który ma ruszyć w listopadzie.

 

Jak podaje biuro prasowe stacji, celem działania rady będzie wyznaczanie kierunków i obszarów zainteresowań produkcji programów kanału, stałe monitorowanie oferty programowej TVR i jej dostosowania do potrzeb grupy docelowej oraz dbanie o jej dobry poziom merytoryczny.

 

Skład rady programowej TVR nie jest jeszcze określony – poszczególnych jej członków ma wyznaczyć właśnie szef rady.

 

Krzysztof Szwejk od czerwca 2004 roku jest rzecznikiem prasowym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wcześniej był dyrektorem Biura Informacji i Promocji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i doradcą prezesa ARiMR. Od 1990 do 2002 roku Szwejk związany był z Telewizją Polską, pełniąc m.in. funkcję kierownika redakcji rolnej TVP 1 i pracując przy tworzeniu wielu programów o tematyce rolniczej.

Czyli TVR będzie opierać się w pewnym stopniu na doświadczeniu redakcji rolnej TVP - właściwie można się było już tego spodziewać po pewnym konflikcie między nową stacją a TVP dotyczącą nazwy jednego programu... Pozostaje więc tylko czekać na owoce tej pracy! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że kanał startuje dopiero 1 listopada. Póki co mamy jeszcze testy, tak więc nie jest przesądzone, że jakość już taka pozostanie (zapewne polepszy się wraz ze stałą emisją). Jeśli się postarają to i miejsce w DVB-S się znajdzie. Może i nie mają pomysłu na kanał, ale wszystko może się zmienić. Tak więc z opiniami wolałbym poczekać - nic do końca nie jest pewne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVR rozpocząła emisję dźwięku w Dolby Digital 2.0. Jest to jedyna ścieżka audio jaka towarzyszy przekazowi. Wczoraj widziałem wiadomości prowadzone przez Łukasza Sobolewskiego. Utalentowany człowiek, doskonały prezenter ale chyba niekoniecznie prezenter wiadomości. Ma dużo do nauczenia się w tej profesji. Jak to bywa z wieloma emitowanymi pozycjami wiadomości były ściśnięte w pionie czyli letterbox był nadawany w 16:9. Widziałem też występ Genowefy Pigwy. Kilka materiałów filmowych nadawanych było z podwójnym logo: wielgaśnym, które najprawdopodobniej było już wgrane na nagranie i małym, które towarzyszy przekazowi przez cały czas.

 

d0f594890c824219med.jpg

 

Niektóre teledyski mają skandaliczną jakość obrazu. Moim zdaniem szykuje się drugie CSB TV albo i gorzej. TVC niczego się nie nauczyło na swoich poprzednich porażkach. Zapominają, że nie są to już czasy gdzie ludziom wciśnie się byle co. Z takim podejściem będą wegetować z telezakupami i Gotówką za złoto.tv. I niech nikt nie powtarza, że są to na razie testy bo wiem o tym i widząc właśnie te testy mój nos podpowiada mi taką a nie inną przyszłość dla tego przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy na jakim odbiorniku oglądać się chce ten kanał - na SD czy HD, bo kanał jest na transponderze DVB-S2, więc trzeba używać odbiornika przystosowanego do odbioru kanałów HD, mimo, że kanał jest w SD :]

 

 

@rafapl PS. E, to Ty bogaty chłop jesteś, ile zapłaciłeś żeby mieć Hot Birda 13*E na własność :?: :> :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...