Jump to content

Recommended Posts

Tak my mamy po DTV przesyłany sygnał. Są czasami przerwy w sygnale (stop klatka na dłuższą chwilę). Słabo to wygląda, bo takich usterek jest wiele.

Dodatkowo nie ma żadnych informacji od TVR o sytuacji. Według Mnie i jest to tylko moje zdanie to TVR na sat już nie powróci. Przekaz na tp będzie prowadzony do zakończenia dzierżawy.

Pusty przekaz kanału generuje kilkanaście tysięcy złotych dziennie straty. Żadna stacja tv na to by nie pozwoliła.

no cóż sygnał TVR HD jak i TVR SD jest wciąż dosyłany do sieci kablowych drogą światłowodową, które sieci kablowe są zainteresowane muszą pobrać sygnał właśnie tym sposobem.

Nie od dziś wiadomo, że miejsce na satelicie kosztuje, a nadawanie z innego satelity gdzie nie ma żadnej platformy cyfrowej nie ma sensu, bo większość anten jest ustawiona na 13,0E lub 19,2E obie pozycje satelitarne są dla mniejszych stacji bardzo drogie finansowo i czasem trzeba wybrać mniejsze zło.

Od zawsze wiadomo było, że sieci kablowe maja właśnie pod tym względem przewagę nad przekazem satelitarnym.

Videostar aby obniżyć koszty to co da się pobrać z sat pobiera z sat. Automatycznie jak TVR zniknął z satelity to i zniknął z Videostar, proste :)

No już z jakieś dobre półtora tygodnia nie nadają na sat, ciekawe co jest przyczyną? i kiedy transmisja powróci?

naprawdę nie ma tutaj przedstawiciela TVR na forum?

Przyczyna nie jest techniczna bowiem przez tyle czasu to można postawić cały nowy tor emisyjny a nie naprawiać łącze światłowodowe :) więc jaka jest? Nie wiem.

Videostar aby obniżyć koszty to co da się pobrać z sat pobiera z sat. Automatycznie jak TVR zniknął z satelity to i zniknął z Videostar, proste :)

Jeszcze trzy dni temu nadawali więc musieli z kablówki pobierać sygnał.

TVR w wersji HD także nie jest dostępny poprzez światłowód, tylko czarny ekran.

Więc pozostała tylko poprzez światłowody wersja w SD.

Sprawdzałem na swiatlowodzie jak do tej pory był przekaz TVR HD i jest przesyłany tylko czarny ekran. Jest tylko wersja SD. Stąd moja sugestia ze wersji HD już nie ma.

No to w takim razie na satelicie powinni zdecydowanie wrócić do wersji SD - przynajmniej do czasu naprawienia wersji HD.

O 14:54 zniknął przekaz na satelicie. Z HotBird 13E 10911 V (tp 120) - SID 15906 po prostu wziął i wyparował.

Potwierdzam - przy przekazie nie ma już pidów :) to już raczej jest jego koniec na tym tp :)

Być może podobnie jak Edusat lub jemu podobne, będzie jedynie w kablówkach poprzez dystrybucję światłowodową.