Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Ciekawe kiedy zaczną nadawać cokolwiek (mam na myśli audycje) w wysokiej rozdzielczości. ;)

Stacja nadaje w HD kilka miesięcy więc ma prawo jeszcze być w SD. Takie Planete+, DOMO+ czy kuchnia+ nadają już z dobre 2 lata i tak na oko z 70% materiałów dalej jest upscalowanych. I to nowe zakupy są upscalowane. Na Planete trafiłem na jakiś dokument, nie w HD, na końcu lektor czytał na zlecenie nc+, czyli zakup po marcu/kwietniu 2013. Jeśli narzekac to na takie kanały a nie FTA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród nowości na październik:

Unia serc (premiera w niedzielę o godz. 15.50) - serial jakiego jeszcze nie było - w nowatorski sposób wykorzystujący koncept idea placement. To filmowa historia życia doradcy, który specjalizuje się w dotacjach unijnych. W 12 odcinkach będziemy śledzić perypetie zawodowe i osobiste bohaterów/ namiętność, rozterki, konflikty, rodzące się uczucia, perypetie miłosne/ którzy korzystając z możliwości jakie dają dotacje unijne rozwijają swoje pomysły biznesowe, które na pewno zainspirują również widzów TVR. W serialu wystąpią między innymi Magdalena Nieć, Joanna Kupińska, Paweł Ławrynowicz, Tomasz Mandes, Ryszard Kluge, Maria Niklińska, Andrzej Precigs, Emil Karewicz, Robert Kudelski, Agnieszka Wagner, Jacek Kawalec Agnieszka Wagner, Piotr Szwedes.

 

Mi to śmierdzi paradokumentem z dtoacjami unijnymi w tle - kto wymyśla takie beznadziejne audycje? Czy Paweł zdradzi Jolę przez to że dostała małą dotacje na nowy ciągnik? :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja nadaje w HD kilka miesięcy więc ma prawo jeszcze być w SD.

Co innego upscalować część materiałów, a co innego wszystkie. Ot, to jest różnica pomiędzy HD od Canal+ a HD od TVR.

Ot, nie wiem, czy zauważyłeś, ale Canal+ HD w przeciwieństwie do TVR nie jest kanałem FTA (choć byłoby miło z ich strony) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zasada nadawania kanałów w HD jest raczej taka sama i nie odniosłem się tu do C+ jako kanału premium, a kanałów nadawanych przez tego nadawcę. TVR zrobiła ze wszystkich idiotów, każdy się jarał im ich hade, a dzisiaj mają figę z makiem :) Nawet forumowy przedstawiciel zamilkł ze wstydu. Wcale mu się nie dziwię, bo reprezentuje pseudorolniczą porażkę, która o dziwo - pewnie przez lewe finansowania - jeszcze nie padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozróżniasz Canal+ HD sprzedawanego w oddzielnych pakietach (po kilkanaście złotych od abonenta) od kanałów tematycznych, które utrzymują się za grosze od gniazdka? TVR tylko dlatego jest FTA, bo w przypadku kodowania mogłoby nie być dostępne w żadnej platformie :lol: Brak HD ich nie tłumaczy, tym bardziej, że wyłączono przekaz SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne dlaczego jest FTA, ale jest. Jak jesteś taki mądry to otwórz własną tv w HD, albo najlepiej w 4K - niekodowaną i w świetnej jakości technicznej i merytorycznej :D.

Dlaczego akurat ja? ;> Skoro mają już pasmo na satelicie, to chyba nie jest zbytnim problemem emitować materiał w HD. Rozumiem gdyby rozchodziło się o pieniądze, a zdaje się, że to nie jest problemem. Haha, grunt, że jest FTA - niech nadają kolorowe pasy, grunt, żeby były niekodowane. Boże, co za wymagający widz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwracaj kota ogonem. Nigdzie nie napisałem, że wolę, żeby kanał był niekodowany, niż żeby miał dobrą jakość techniczną i merytoryczną. Jedynie uważam, że jeżeli coś otrzymujemy za darmo to nie mamy PRAWA wymagać od nich czegokolwiek, co innego, gdyby swoje materiały oferowali za opłatą - wtedy działa zasada - zapłaciłem, więc mam prawo wymagać. A dlaczego ty? No bo to właśnie ty się mądrzysz ;). Z doświadczenia wiem, że póki ktoś sam nie doświadczy trudów określonego fachu to chętniej go krytykuje, wymaga wielu rzeczy i narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że póki ktoś sam nie doświadczy trudów określonego fachu to chętniej go krytykuje, wymaga wielu rzeczy i narzeka.

To na jaką trudność napotkał TVR, że do tej pory nie nadaje w wysokiej rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że póki ktoś sam nie doświadczy trudów określonego fachu to chętniej go krytykuje, wymaga wielu rzeczy i narzeka.

Pisząc takie bzdury przechoszi sam siebie. Hello, mają pasmo na satelicie i odpowiedni sprzęt nadawczy? Skoro grafika ekranowa jest nadawana w wysokiej rozdzielczości, to świat stoi przed nimi otworem, tylko kliknąć odpowiedni materiał na playoucie i jazda. Jakie jeszcze trudy mogą ich napotkać? Może twoje doświadczenie nam to wyjaśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...