Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Tak, będzie dostępny na satelicie HotBird, ale z zastrzeżeniem, że czasowo tylko na platformie N i Cyfrowy Polsat. Pracujemy jednak nad znacznie większą niespodzianką dla widzów i w tę stronę poszły nasze prace. Szczegóły będę mógł, mam nadzieję, opublikować już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, potwierdzam.

https://satkurier.pl/news/83254/mux- ... m-tve.html

Wystartowaliśmy w konkursie z nowym kanałem pod roboczą nazwą TVE. Ma to być kanał edukacyjny oparty na najlepszych wzorcach.

Jednocześnie obecny kanał TVR mutuje w kierunku "życia poza miastem" i "życia bliżej natury". Kontent rolniczy rozszerzamy sukcesywnie o hobby (aktualnie typu łowiectwo i wędkarstwo) z czasem pojawią się nowe pozycje programowe. Plan jest więc taki, że dwa programy będą ze sobą współpracować, gdzie TVE zapewniał będzie wiedzę i naukę w przyjemny sposób, a TVR poradnictwo, publicystykę i rozrywkę skierowaną poza wielkomiejski mainstream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVE to projekt obliczony na zasięg DVB-T. Koszty produkcji rzetelnego kontentu edukacyjnego są wielokrotnie wyższe niż aktualnego programu TVR i tylko telewizja naziemna jest w stanie zapewnić opłacalność takiej inwestycji.

Zaplanowaliśmy telewizję edukacyjną na wysokim poziomie i chcemy tego dotrzymać. Proponowanie taniej, powtórkowej treści na satelicie byleby tylko mieć drugi program sprzeczne jest z polityką TVR.

Jeśli nie wygramy w konkursie na pewno będziemy dalej doskonalić kanał TVR zgodnie z maksymą "bliżej ludzi bliżej natury", ale na dziś nie potrafię powiedzieć czy znajdziemy inny model biznesowy, który pozwoli nam na rzetelną produkcję nowego projektu TVE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że takiego kanału brakuje, ale z punktu widzenia komercyjnego nadawcy kanał musi się bilansować ekonomicznie.

Przy założeniach jakościowych, jakie poczyniliśmy, tylko udział w DVB-T zwraca koszty produkcji takich programów jak TVE. Przynajmniej na dziś. Misyjność po prostu kosztuje :) Zdecydowanie łatwiej jest nadawać teledyski i i powtórki. Szybciej przynosi to pieniądze na rozwój. Sami zaczynaliśmy od teledysków disco polo, bo musieliśmy "dorosnąć" do robienia lepszej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Plan jest więc taki, że dwa programy będą ze sobą współpracować, gdzie TVE zapewniał będzie wiedzę i naukę w przyjemny sposób, a TVR poradnictwo, publicystykę i rozrywkę skierowaną poza wielkomiejski mainstream.

 

Mam nadzieję jednak że po zmianie ramówki nie przeistoczycie się w kanał czysto lifestylowy.

Nie mam nic przeciwko, ba nawet ciesze się że ewoluujecie w takim kierunku, ale nie zapomnijcie jednak proszę o starych widzach TVR :smile:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałów lifestylowych jest bardzo wiele, nie ma sensu powielania ich ramówek.

Pozostaniemy więc telewizją o charakterze informacyjnym, publicystycznym i edukacyjnym, ale ofertę swoją rozszerzamy poza rolników, gdyż badania jednoznacznie dowodzą, że nie tylko rolnicy nas oglądają. Hasło "bliżej ludzi, bliżej natury" lepiej oddaje nasz aktualny kierunek.

Od marca i kwietnia wchodzą na naszą antenę nowe pozycje - zapraszam do oglądania i komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam dwa pytania: a mianowicie:

1. Czemu wystawiliście kanał TVE a nie kanał TVR (tematykę omawianą w tym kanale można podciągnąć do kategorii edukacyjno-poznawczej) do konkursu w DVB-T no i dlaczego nie wystartowaliście w pierwszym rozdaniu z tym kanałem ?

2. Czy po wygranym konkursie jest szansa na pojawienie się w TVE pewnych programów znanych z anteny TVR ?

Bardzo proszę o odpowiedź na te pytania droga i szanowna telewizjo TVR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając:

1. Kanał TVR nie jest kanałem edukacyjno-poznawczym według koncesji i kryteriów jakie przyjmuje KRRiT. Wystawienie tego kanału w konkursie spowodowałoby naszą dyskwalifikację z powodów formalnych.

W pierwszym rozdaniu nie wystartowaliśmy z projektem TVE, gdyż nie był on jeszcze gotowy, a półfabrykat odpadłby w konkursie.

2. Tak, jeśli wygramy konkurs, podniesiemy zapewne jakość programów edukacyjnych z zakresu rolnictwa znanych z anteny TVR i będą one łącznikiem pomiędzy tymi dwoma kanałami. Część tytułów na pewno będzie można oglądać zarówno na TVR jak i TVE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pierwszego pytania to pytałem się tutaj o wasz podstawowy kanał czyli TVR a nie TVE o którym wtedy jeszcze nawet nie mówiliście :)

W kwestii pytania drugiego to tutaj sugeruje takie programy jak: Agroturystka, Ogród bez Tajemnic a żeby wprowadzić trochę rozrywki do tego kanału to umieście tam program Szprychoza który u niektórych może budzić sentymantalne odczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałów lifestylowych jest bardzo wiele, nie ma sensu powielania ich ramówek.

Pozostaniemy więc telewizją o charakterze informacyjnym, publicystycznym i edukacyjnym, ale ofertę swoją rozszerzamy poza rolników, gdyż badania jednoznacznie dowodzą, że nie tylko rolnicy nas oglądają. Hasło "bliżej ludzi, bliżej natury" lepiej oddaje nasz aktualny kierunek.

Od marca i kwietnia wchodzą na naszą antenę nowe pozycje - zapraszam do oglądania i komentowania.

 

Dziękuję za odpowiedź.

I to mi bardzo odpowiada, rolnikiem z prawdziwego zdarzenia nie jestem,co najwyżej działkowcem. Jednak tematyka waszej stacji bardzo mi odpowiada, jeśli ma ewoluować do takiego charakteru o jakim piszesz to bardzo się cieszę i pozostaje mi wam kibicować.

Pozdrawiam całą ekipę i osoby współpracujące z TVR i życzę powodzenia w związku z waszym nowym projektem przeznaczonym do DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pierwszego pytania to pytałem się tutaj o wasz podstawowy kanał czyli TVR a nie TVE o którym wtedy jeszcze nawet nie mówiliście :)

Odpowiedziałem więc na temat pierwszego kanału:

1. Kanał TVR nie jest kanałem edukacyjno-poznawczym według koncesji i kryteriów jakie przyjmuje KRRiT. Wystawienie tego kanału w konkursie spowodowałoby naszą dyskwalifikację z powodów formalnych.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie program w stylu Karpaty Dyzajn tylko zamiast pokazywać że jakiś facet umie zrobić piec, pokażcie jak zrobić taki piec. Jak zrobić dach gontowy czy kryty strzechą. Oczywiście nie na domu ale np. na jakiejś altance czy czymś w tym stylu. Jak wybudować wędzarnię. Na czym polega wędzenie, jak przygotować mięcho do wędzenia. Jak zrobić ser w domu. Jeszcze parę pomysłów bym znalazł :) Warto przypomnieć takie rzeczy, wszak wszyscy pochodzimy ze wsi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie zauważyłeś. Nie był. Teraz jest! Resztę sobie dopowiedz.

 

To to ja wiem. No, ale dlaczego teraz jest? Żeby wystartować do konkursu. Dlaczego TVR nie mogło tak zrobić? Tego nie wiem. Poza tym padało tu też bytanie o pierwszy konkurs do NTC, kiedy nie było określone, jakiego rodzaju ma być stacja ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz żeby kiedyś móc wystawić się do konkursu NTC, a dwa to od momentu startu sprofilowali program w tym kierunku. Wizja telewizji śląskiej się nie sprawdziła, bo rynek w Polsce nie przepada za projektami lokalnymi, dlatego uciekli się do innego formatu - zmiana zapisów koncesji to tylko formalność, która przy okazji mogłaby w przyszłości pomóc wejść do DVB-T. Ostatecznie po co ludziom śląski kanał na Pomorzu? Lepiej rzucić edukacyjnym. W końcu za jakiś czas z pewnością powstaną kolejne MUXy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana zapisów koncesji to tylko formalność, która przy okazji mogłaby w przyszłości pomóc wejść do DVB-T.

Nie zgodzę się z Tobą, zmiana koncesji zobowiązuje do zmiany programu, a niewypełnianie warunków koncesji to pierwszy powód do jej utraty. Nie jestem upoważniony do jakichkolwiek komentarzy na temat dlaczego TVS zmienił format, ale sprawa nie jest tak banalna, jaką się być wydaje. TVS będzie teraz musiał emitować program edukacyjno-poznawczy bez względu na decyzje jakie zapadną w sprawie MUX-1.

TVR nie mógł zostać programem edukacyjnym ze względu na to, że edukacja zajmuje na naszej antenie zbyt mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...