Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie wszystko, miałem już dość wyjmowania wtyczki z rana wiec postanowiłem nie wyłączać dekodera na noc wrzuciłem nagrywanie i zostawiłem. Rano ku mojemu zdziwieniu mimo, że nie był wyłączany na noc dekoder po prostu nie dawał sygnału do telewizora i po wyłączeniu go pilotem zawiesił się i nie reagował na pilota. Standardowo pomogło wyjęcie wtyczki. Ku..wa nie mam już siły do tego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model z tymi małymi literkami P+ i P- , ale nie mam problemów z init i brakiem sygnału. Brak sygnału pojawia się tylko wtedy gdy przełączę na listę ulubionych gdzie mam je poustawiane wg. własnej kolejności. Piszę to bo ktoś wcześniej pisał, że tylko te dekodery z małymi literkami mają takie problemy.

Ja też nie mam większych irytujących problemów z tym dekoderem.

Z tego wynika, że nie wiadomo tak naprawdę ilu jest bezproblemowców, a ilu ludzi z problemami. Na pewno może być tak, że też nie wszyscy użytkownicy tych dekoderow się wypowiadają na forum, zarówno zadowoleni, jak i niezadowoleni. Może jest taka możliwość, aby Mr. Orbita zorganizowal na łamach forum ankietę na temat tego dekodera? Wtedy można by procentowo zorientować się jak jest z nim naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model z tymi małymi literkami P+ i P- , ale nie mam problemów z init i brakiem sygnału. Brak sygnału pojawia się tylko wtedy gdy przełączę na listę ulubionych gdzie mam je poustawiane wg. własnej kolejności. Piszę to bo ktoś wcześniej pisał, że tylko te dekodery z małymi literkami mają takie problemy.

 

 

Ja ma ten z dużymi literkami i też mam problemy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85% na Astrze. 80% na Hotbirdzie.

 

 

Qrde to macie SUPER wyniki .....ja ma na Hotbirdzie 56% a na Astrze wogóle nie pokazuje ile pisze że słaby sygnał .... a mam właśnie kłopoty z Astrą

bo nie zapamietuje mi kanału , po wyszukaniu jest OK a jak wyłączę tuner i zaraz właczę z powrotem to pisze 'brak sygnalu' a Polsatowskie kanały są OK

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wyniki są na sprzęcie: czasza 120cm, konwerter Sharp 0.2dB, kabel 20m Televes T-100Cu 1.13 pełna miedź,

 

więcej się chyba nie wyciągnie na tym dekoderze. To tak dla porównania. 56% to dobra wartość, pewnie masz antenę 70-80cm i długi kabel, a słaba wartość na Astrze nie wiem z czego może wynikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój stary Echostar 606 dokonał żywota. Chcę wziąć jakiś nowy z twardym dyskiem i proponują mi Sagema. Widzę, że pojawiają się problemy, ale część osób jest zadowolona i nie problemów. Ja nie wyłączam dekoderu z prądu na noc tylko go usypiam. Z tego co widzę nie ma w tej chwili za bardzo alternatywy w CP.

Brać ten dekoderu czy zacisnąć zęby I poczekać na coś nowego? Jak zwykle w CP nie wiadomo ile to może trwać ...

Będę wdzięczny za wszystkie porady i sugestie.

 

Pozdrawiam

Tmi11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że decyzji za mnie nikt nie podejmie, ale liczę na wszelkie uwagi.

Faktycznie część osób ma problemy, ale CP wydaje te dekoderu w setkach czy tysiącach. Jakby wszyscy mieli problem to by go wycofali. Napewno też coś walczą z oprogramowanie i może za chwilę coś się zmieni.

Jak popatrzy się na to forum to nie ma dekoderów idealnych i z każdym są jakieś problemy. Zawsze chodzi jaka jest skala problemów.

I na koniec jeszcze pytanie. Czy jak będę tylko usypiał ekoder i nie wyłączal go z prądu to wtedy problemy nie powinne się pojawiać?

 

Pozdrawiam

Tmi11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tmi11 Ja bym się wstrzymał dopóki nie pojawi się stabilne oprogramowanie na Twoim miejscu, z drugiej strony większych problemów z tym dekoderem nie ma pozatymi opisanymi powyżej. Kanały da się oglądać i nagrywać również. Tak jak powiedzieł kolega przedemną Decyzję podejmiesz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się wstrzymywać jak mu dekoder padł :]

 

Z dyskiem masz tylko to albo Echostar 7400HD, popytaj w APSie, jak jest Echostar to go weź. Ale pewnie go nie będzie. Z dekoderów bez dysku Samsung DSB-370G albo HD5000. Ten drugi to arcydzieło polsatu, nie działa w nim EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w APSach nic się nie pląta? Echostar był zawsze w umowach jako PVR HD. Jesli tylko byłby na stanie to nic nie stało by na przeszkodzie. Warto zapytać, a może akurat będzie.

 

Poza tym to nie o Echostarach wątek. Sagemcom też jest dobry. Sprzętowo daje radę, programowo niestety wiele pozostaje do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...