Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt. Dekoder jest na użyczenie i CP będzie go zawsze, może niechętnie, wymieniał na inny egzemplarz tak długo aż trafi się sprawny, ale w umowie i regulaminie nie ma nic o rozwiązaniu umowy z powodu wadliwego dekodera. CP zawsze go wymieni. Pozostaje tak jak pisze kolega wyżej tylko sąd i UOKIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft dla Sagemcoma ESI-88 w przygotowaniu.

 

W dniu 26 czerwca 2011 roku serwis CyfrowyPolsat.cba.pl dowiedział się nieoficjalnie iż Cyfrowy Polsat wraz z Sagemcom-em pracują nad nowym oprogramowaniem do dekoderów Sagemcom ESI-88. Prace nad aktualizacją softu trwają w związku z licznymi zgłoszeniami abonentów o niestabilnym działaniu dekoderów. Jak informują Czytelnicy, po ostatniej aktualizacji oprogramowania pojawiły się problemy z uruchamianiem dekodera np. po nocy (dekoder po włączeniu wyświetla napis "init" przez długi czas, po czym wyświetla się komunikat "brak sygnału"), jedynym wyjściem jest odłączenie dekodera na chwilę z sieci.

 

Niestety nie uzyskaliśmy informacji, kiedy nowy soft zostanie udostępniony. Wysłaliśmy również zapytanie w tej kwestii do rzecznika platformy p. Olgi Zomer, lecz nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

 

Źródło: CyfrowyPolsat.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to chyba jeszcze poczekamy a przy okazji chyba wiem jak CP mógłby rozwiązać problem z DVB-T a mianowicie wydając specjalne eurozłącza.

Fajnie gdyby wreszcie uruchomili wszystkie usługi dostępne przez dekoder zwany Sagemcomem no i naprawili problem z nieaktywnymi ikonkami na wyświetlaczu no i plilocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie "atakujmy" wszyscy polsat przecież oni wcisnęli nam ferelny sprzęt. Byłem w piątek w serwsie żeby znowu wymienić dekoder a oni powiedzieli, że dostali pismo z centrali żeby nie wymieniać tych dekoderów na nowe tylko żeby czekać na nowe oprogramowanie. Na pytanie ile trzeba czekać na te nowe oprogramowanie Panowie rozkładają ręce i nic więcej nie wiedzą. A pismo faktycznie takie dostali bo pokazali mi na własne oczy bo nie chciałem się odczepić.....zostaliśmy wszyscy nabici w butelkę........a może faktycznie nas wszystkich n-ka chciałaby przejąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś znajomego prawnika? Można by go podpytać czy w takiej sytuacji (wadliwy sprzęt) można z CP zerwać umowę :read: bo tak na zdrowy rozum to coś jest nie tak, skoro mamy wadliwy sprzęt, który uniemożliwia nam oglądanie tv i nie można zerwać umowy (!). Przecież jakby się kupiło telewizor, który nie można po nocy włączyć to znaczy, że jest zepsuty i bez łaski wymieniamy go na inny albo żądamy zwrotu kasy i kupujemy inny innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca ta sama sytuacja, bardziej przypomina to sprzedaż mieszkania lub domu bez prawa do użytkowania, jeśli sprzedający nie uzyska prawa do użytkowania w określonym czasie można odstąpić od umowy i tak samo jest z dekoderem, akurat w CP jest to przedmiot bezpośrednio związany z realizacją usługi, ponieważ jest sparowany z kartą abonencką i karta ta na innym sprzęcie nie działa

 

Sagemcoma nie można wymienić na HD5000, można na Echostara 7400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kłopoty z długotrwającym initem zaczęły się po wprowadzeniu przez CP nowej listy kanałów. Możecie to sprawdzić w tym wątku od tego miejsca: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=16046&start=1020. Zapisy nie kłamią, więc wprowadzenie nowego oprogramowania nie ma tu nic do rzeczy. Diabełka w pudełku trzeba szukać gdzieś indziej. Może ktoś kto ma z CP inny kontakt niż przez infolinię, lub ICOK, powiadomi ich o tym fakcie? Bo nowe oprogramowanie może pomóc na ten problem lecz nie musi i znowu będzie niewypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w APS-ie też powiedzieli żeby w ogóle dekodera nie wyłączać, żeby chodził non-stop póki nie zrobią nowego oprogramowania. Masakra jakaś!!!!

Powinni pozwolić na wymianę tego dekodera na inny, innej marki np. echostar.

 

 

Ale CP już nie ma na magazynie EchoStara DVR-7400 HD od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO no pani rzecznik się popisała w wsprawie problemów z dekoderem Sagemcom,kpiny z klientów. MICHU SAT: Panie Michale,

Bardzo dziękuję za informację o zdarzeniach technicznych związanych z naszymi dekoderami. Wszystkie tego rodzaju uwagi są dla nas bardzo cenne, analizujemy je na bieżąco, a kolejne udoskonalenia lub zmiany staramy się wdrażać w ramach regularnie przeprowadzanych aktualizacji oprogramowania.

Pozdrowienia,

Olga Zomer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL a mi w APS-ie powiedzieli żebym nie wyłączał dekodera i czekał na nowy soft ...... ech co za ludzie

 

I tak dobrze;)

Przecież mogli Ci powiedzieć by Twoje nerwy nie były narażone na codzienny stres- w ogóle nie włączać dekodera do czasu aż napiszą nowy soft.

 

Tak że nie jest źle, napisz do CP ( na podst.sugestii pracownika APS) niech Ci dadzą upust w abonamencie za zużytą energię elektryczną w czasie gdy nie korzystasz z TV i będzie ok. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model z tymi małymi literkami P+ i P- , ale nie mam problemów z init i brakiem sygnału. Brak sygnału pojawia się tylko wtedy gdy przełączę na listę ulubionych gdzie mam je poustawiane wg. własnej kolejności. Piszę to bo ktoś wcześniej pisał, że tylko te dekodery z małymi literkami mają takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...