Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ponawiam pytanie.

jak szybko naciskam dwa razy p+ lub p- to zawsze przeskakuje o trzy kanały. jak naciskam powiedzmy p+ lub p- 10 lub 15 razy z rzędu to też przeskakuje jak chce o jeden kanał o dwa a czasem nawet o trzy choć nie ma na to reguły. w dvr i menu przy poruszaniu się w tych obszarach też przeskakuje o kilka pozycji na raz. też tak macie? czy tylko niektórzy mają taki problem? reklamować czy czekać na nowy soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odkąd mam ten dekoder to jeszcze nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Proponuję odłączyć dekoder z prądu na chwilę, a jeśli to nie pomoże to spróbuj powrotu do ustawień fabrycznych, ewent. może pomoże wyciągnięcie na chwilę baterii z pilota. Jeśli żadne z powyższych nie da pozytywnego rezultatu, to dekoder pod pachę i do najbliższego APS-u sie udaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może zużywać w standby 25 W skoro normalnie w trybie załączony, pobiera 17 W?

 

Masz rację. Mój poprzedni post jest nieprawdziwy, źle zmierzyłem. :oops: Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Dzisiaj miałem chwilę czasu i zmierzyłem dokładnie.

Dla instalacji z jedną anteną:

Tryb czuwania: około 15W. Niewiele więcej pobiera w czasie pracy. Czyli rocznie ponad 50 zł.

Tryb uśpienia: około 2 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest ze po kazdym wylaczeniu dekodera listy ulubione mi sie rozwalaja. Ukladam je z 2-satelitow Hot Bird i Astra.

Ustaw sobie tylko jedna listę.Radiowej też nie układaj!Jak miałem 2 lub więcej list to przestawiały się kanały.Teraz nie mam z tym problemu. Będzie nowy soft to może to poprawią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie śmieszy wrzawa że widać zegar jak się włączy deko w stan czuwania. Noż kur nie mówcie że wcześniej tego nie było w CP, toż to jakaś epoka kamienia. Widzę że ze sprzętem to CP jest mocno za konkurencją, miałem teraz Cyfrę i ich dekoder Philips PVR był średni, chociaż nie wieszał się i miał zegar :mrgreen: to pilot mnie wkurzał, jednak w porównaniu do tego Sagecoma to musiałbym powiedzieć że wymiatał. Najlepsze dekodery daje Nka, tylko że u nich nie ma co nagrywać/oglądać :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto teraz wymienic dekoder Echostar DVR-7400 HD na ten nowy Sagemcom? Umowa jest do marca 2012 ale mogę ją rozwiazać teraz ze względu na brak BBC, ale się waham. Pomijając sprawy dot płatnosci które pewnie wyjdą na minus (teraz mam familijny+relax mix+hbo+cinemax za 79 zł) to kusi mnie ten wymienny dysk i nowy dekoder. Przeszedł ktoś ze tego dekodera (Echostar DVR-7400) na Sagem ESI-88, jakie odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

Jak wchodzę w ESI-m do ręcznego wyszukiwania programów z satki, podaję:

- z jakiego satelity wyszukuję programy,

- na jakiej częstotliwości,

- polaryzację

- itd..

Natomiast w sposobie wyszukiwania programów jest opcja "Częstotliwość" oraz "Nitscan".

Co to jest ten "Nitscan" !!!??? - może to błąd w tłumaczeniu?

Dodam tylko że jak chciałem dodać dzisiaj Eskę TV, to jak wybrałem opcję częstotliwość, to znalazłem 7 programów w tym TVN Warszawa i Eskę (niestety TVN Warszawa nie hula). Jak wybrałem tego Nitscana, to się nie doczekałem do końca i przerwałem skanowanie. Do chwili przerwania wynalazł ponad 30 programów. Wolałem jednak ich nie zapisywać więc nie wiem co znalazł.

 

PS.

Czy wiadomo już jak można skasować niechciane programy po przeszukaniu satelitki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dekoder posiadam od 4-rech dni, postanowiłem wypróbować zaprogramowane nagrywanie poprzez EPG. Zastanawiam sie czy mogę zostawić włączony dekoder na innym kanale. Posiadam podwójna instalacje dla sat 2, twin. Czy mogę wyłączyc tzn. stan-by, czy tez nie wyłączac. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarcz zrobić prosty test poprzez nagranie CZEGOKOLWIEK poprzez EPG i dowiedziałbyś się jak jest.

 

A co do Twojego pytania - pomyśl trochę, po co miałbyś tą "podwójną instalacje dla sat 2, twin"? Po to, żeby z obu kabli ciągnąć ten sam program? Nie. Jestem pewien że nawet w instrukcji znalazłbyś odpowiedź. :woot:

 

echhh... kolega mnie ubiegł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja posiada dwa twiny dla zeza - Astra i HB oraz diseqa. Po wgraniu list z HB i Asi dla 1 sat , do drugiego sat w dekoderze podłaczyłem bez diseqa HB - dla wejścia drugiego nagrywania. Problemem jest sama instrukcja - brak opisu czy po zaprogr. nagrywania na HDD dekoder ma zostac włączony czy wyłączony. Testy jak pisze kolega Edek dopiero będę przeprowadzal, ale trzeba troche czasu aby poznać funkcje i działanie dekodera. Z zawodu jestem teletechnikiem ale z nowsciami trzeba sie oswoic i niestety czytac- teoria a praktyka idzie w parze. Nie od razy każdy jest orłem. Sprzet elektroniczny idzie do przodu, z nowosciami nie nadąży sie. Jak to mówi sie :" zęby zjada się na czymś" - ja zaczynałem na serii RUBIN i Elektron nie umniejszajac Jowiszowi.

Satelitarna raczkowała. Zastanawia mnie czy po wyłączeniu na stan-by ten dekoder pracuje czy tylko wyswietla czas. I Taka była moja uwaga. Zostawie włączony z opcja nagrywanie - jutro sprawdze, a nastepnego dnia też zaprogramuję jednorazowe nagrywanie i wyłączę na stanby. Niech zegar na wyswietlaczu pokazuje cos czego nie będę oglądał- bo będe spał. Dziekuję za juz. Wrócę do tematu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Astry na wej. SAT2 będzie Ci się pojawiał w pewnych warunkach brak sygnału. To tak uprzedzejąc Twoje testy. I będzie to jak najbardziej prawidłowa reakcja odbiornika. Aby pozbyć się kłopotu należy albo odłączyć Astrę z wej. SAT1 albo do SAT2 podłączyć również Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...