Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauwazylem dziwna i zarazem bardzo ciekawa rzecz dotyczaca tego dekodera.A mianowicie nagrywalem sobie jakis film na FilmBox HD i przez przypadek przelaczylem na inny program.Nagrywanie dalej szlo a ja moglem ogladac inny program.Mam podlaczone dwa konwertery ale przez Disec,a wiec przy dekoderze mam tylko jeden kabel.Ktos wczeniej pisal ze w takim przypadku jedt mozliwe nagrywanie jednego programu i ogladanie innego w tym samym czasie ale pod warunkiem ze jest na tym samym transponderze.Ale najdziwniejsze bylo to ze przelecialem cala liste Polsatu Cyfrowego i wszystkie programy moglem ogladac podczas gdy nagrywany byl inny program.Nagranie sprawdzilem-film nagral sie normalnie,czyli caly.Jak to mozliwe ? :crazy:

Aha Vienio jesli chodzi o ustawienie rozdzielczosci to ja mam telewizor HD READY.I miedzy rozdzielczoscia na dekoderze 720p a 1080i nie ma roznicy,przynajmniej zauwazalnej.Natomiast 576i a 1080i roznica jest oczywista.Ja mam na 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie ustawic.Ale to mozolna sprawa.Mialem juz kilka dekoderow i tunerow cyfrowych do tej pory,ale ten ma zrobione wszystko zeby utrudnic zycie uzytkownikowi w tej sprawie.A nie daj bog zeby cos sie zawiesil i trzeba bedzie dac na ustawienia fabryczne.Wtedy cala liste szlag trafia i zabawa od nowa,hehe.Za trzecim razem mozna juz sobie raczej dac spokoj z listami ulubionych.Jak narazie moze jakis nowy lepszy soft wypuszcza z konkretnymi poprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w tym dekoderze coś w rodzaju timera, tak żebym mógł nastawić godzinę rozpoczęcia nagrywania programu wtedy, kiedy nie ma mnie w domu?

 

@Mentoris nagrania programujesz na podstawie EPG

 

nie tylko:

"Ręczne programowanie nagrania

Wciśnij przycisk DVR, aby otworzyć listę nagrań, wciśnij żółty przycisk, po czym wciśnij

zielony przycisk .

1. Wybierz kanał, z którego chcesz nagrywać.

2. Wybierz datę nagrania.

3. Wpisz czas rozpoczęcia i zakończenia nagrywania.

4. Wybierz tryb powtarzania nagrywania:

• NAGRAJ RAZ: nagraj tylko raz.

• KAŻDEGO TYGODNIA: nagrywaj raz w tygodniu

o zaplanowanym czasie.

• w DNI POWSZEDNIE: o zaplanowanym czasie,

codziennie od poniedziałku do piątku.

• KAŻDEGO DNIA: o zaplanowanym czasie,

codziennie." - strona 33 instrukcji do dekodera.

Poza tym kilka stron wcześniej na tym forum są opisane inne sposoby nagrywania.

 

Jarek - Twoja sugestia wydała mi się sarkazmem i dlatego tak zareagowałem. Jeżeli jest tak jak piszesz - przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie ustawic.Ale to mozolna sprawa.Mialem juz kilka dekoderow i tunerow cyfrowych do tej pory,ale ten ma zrobione wszystko zeby utrudnic zycie uzytkownikowi w tej sprawie.A nie daj bog zeby cos sie zawiesil i trzeba bedzie dac na ustawienia fabryczne.Wtedy cala liste szlag trafia i zabawa od nowa,hehe.Za trzecim razem mozna juz sobie raczej dac spokoj z listami ulubionych.Jak narazie moze jakis nowy lepszy soft wypuszcza z konkretnymi poprawkami.

 

U mnie jesli wystepuja jakies problemy z dekoderem to wystarczy odlaczyc zasilanie bez przywracania do ustawien fabrycznych i wtedy lsita ulubionych pozostaje. Chyba ze u Ciebie nie w kazdym przypadku to pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi pierwszy raz znikł program tv w EPG :curious: Wyświetla się tylko 1 program na kanale który obecnie oglądam. To drugi dekoder w którym zanika lista. Widocznie dekodery polsatu tak mają...

 

Edit:

Mam do was następujące pytanie. Na owy dekoder podpisałem nową umowę, lecz stary dekoder mini będę jeszcze spłacał przez 3 miesiące, czyli będzie on działał do tego okresu. Czy gdybym kupił rozdzielacz > http://www.allegro.pl/rozdzielacz-anten ... 96976.html i połączył dekoder obecny z mini, to czy u dzieciaków ten mini by działał? czy tak można ?, nie będzie żadnych problemów?. Szkoda by przez ten okres dekoder leżał bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vieno

 

Jeżeli podłączysz do tego rozdzielacza dwa tunery to będzie Ci działał prawidłowo tylko jeden z nich , albo Sagem , albo Mini . Dwa tunery jednocześnie nie będą prawidłowo pracowały , każdy tuner wysyła napięcie do konwertera i gdy dwa tunery pracują to napięcie kumuluje się i możesz spalić konwerter . Ja bym założył Twina ma antenę i po kłopocie , wydatek nie wiele większy . Tu masz link :

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/twin-podwojne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Venio to co przedstawiłeś jest w ogóle rozdzielaczem do telewizji kablowej 50-900MHz, nie ma prawa działać z sygnałem satelitarnym, mirko dobrze pisze, wymień konwerter ale ja polecam na quada a nie twina http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quad-4-tunery/, cena prawie ta sama plus trochę kabla a masz dwa dekodery działające, a ESI-88 wymaga dwóch kabli a nie jednego, żeby dobrze działał PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z was problem z nagrywaniem z EPG? Otóż nagrywanie ładnie startuje, nagrywa się ale nie zatrzymuje nagrania w czasie podanym przez EPG, tylko nagrywa kolejne programy. Dodam, że opcję opóźnienie wyłączenia nagrywania ma ustawioną na 0 minut. Czym to może być spowodowane i jak temu zaradzić? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator nie pracuje. Słychać jedynie szum dysku. Głośne to nie jest ;). Po wprowadzeniu w głębokie uśpienie dekoder może mieć problemy z ponownym startem, dlatego wyłączam listwę zasilającą, do której tuner jest podpięty, jeśli dłuższy czas nie będzie wykorzystywany.

 

Dekoder ESI 88-Dlaczego po kazdym wylaczeniu rozwalaja mi sie listy ulubionyc

 

Jeśli chodzi o przestawianie się kanałów na liście ulubionych, to było już to wielokrotnie poruszane na forum. Trzeba czekać na nowy soft poprawiający tę usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...