Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie pomóżcie bo już mnie szlag trafia z tym dekoderem.Już od jakiegoś czasu pojawiał się komunikat "brak sygnalu" ale po kilku godzinach wszystko wracalo do normy.Wczoraj wieczorem postanowiłem zrobić przywracanie ustawień fabrycznych z myślą że to coś da niestety nic nie pomogło. Dziś od rana na dekoderze napis"init" świeci się zielona dioda i nic więcej żadnych komunikatów na ekranie tv.Dodam też że od jakiegoś czasu karta nie łączyła trzeba by delikatnie wyczuć jak powinna być ustawiona bo pojawiał się komunikat "brak karty" Wcześniej podczas komunikatu "brak sygnalu"podłączyłem drugi dekoder z multiroomu żeby upewnić się że z konwerterem wszystko ok.Daniel dekoderem.Już dodatkowym działa elegancko.Pytanie co robić?brać dekoder i do serwisu?Czy jakoś inaczej można ten problem rozwiązać?Czy teraz jakbym chciał wymienić na inny CP mi to umożliwi czy muszę z nim się bujac.?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co robić?brać dekoder i do serwisu?Czy jakoś inaczej można ten problem rozwiązać?Czy teraz jakbym chciał wymienić na inny CP mi to umożliwi czy muszę z nim się bujac.?Pozdrawiam

Mam ESI-88 od początku, i na wszystkie problemy z tym dekoderem, pomaga wyciągnięcie wtyczki z gniazdka elektrycznego na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu nie mam kiedy jechać do serwisu oddać tego zloma(sagemcom esi88)Teraz ciągle jest w trakcie uruchamiania,komunikat na dekoderem "init" Zapalona dioda zielona i tak cały czas nie przechodzi dalej na ekranie brak komunikatów.Rozumiem ,że nic mnie nie ratuje przed wizytą w serwisie który akurat mam 40km od domu :/ Mam ten dekoder od momentu jak się pojawił a do tej pory nie mogę zapamiętać jak powinna być prawidłowo wyłożona karta bo teraz przy braku komunikatów na tv nie wiem czy jest dobrze czy źle...

Edytowane przez LukeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipem do góry w kierunku dekodera :wink:

Zadzwoń sobie najpierw do najbliższego APS-u i dowiedz się czy mają na stanie ESI na wymiankę.

Możesz też napisać poprzez ICOK o problemie dekodera i wtedy kurier przywiezie "nowy" dekoder, zabierając uszkodzony.

Edytowane przez Ceberebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu nie mam kiedy jechać do serwisu oddać tego zloma(sagemcom esi88)Teraz ciągle jest w trakcie uruchamiania,komunikat na dekoderem "init" Zapalona dioda zielona i tak cały czas nie przechodzi dalej na ekranie brak komunikatów.Rozumiem ,że nic mnie nie ratuje przed wizytą w serwisie który akurat mam 40km od domu :/ Mam ten dekoder od momentu jak się pojawił a do tej pory nie mogę zapamiętać jak powinna być prawidłowo wyłożona karta bo teraz przy braku komunikatów na tv nie wiem czy jest dobrze czy źle...

 

Odłącz dekoder od zasilania wyjmij dysk i włącz bez dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z dekoderem. 

Notorycznie się zawiesza, nie włącza się lub się włączy i nie ma obrazu i dźwięku, czasami jest tylko sam dźwięk. W takich sytuacjach jedyne co pomaga, to odłączyć dekoder od zasilacza i włączyć ponownie. Praktycznie ma dnia, kiedy ten szit się nie zawiesi. Zgłaszałem to już na infolinii, odesłano mnie do APS. Tam pani po 30 minutach testowania stwierdziła, że uszkodzony jest dysk, który powoduje zawieszanie się dekodera. Wymieniła mi ten dysk, ale nie rozwiązało to problemu. Czy ten dekoder ma jakąś fabryczną wadę powodująca zawieszanie się czy trzeba ich męczyć, żeby wymienili na nowy egzemplarz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie ma nowych :wink:  Są tylko "odświeżane" :mrgreen:

I ewentualne egzemplarze będą tylko dla wymieniających uszkodzony model ESI( w/g informacji w innym temacie - Sagemcomy dla nowych abonentów były dostępne do końca kwietnia 2018.

Ja od początku też posiadam ten dekoder i w sumie nie mam żadnych zastrzeżeń do działania.

Z 6 miesięcy temu wymieniałem na inny egzemplarz, bo bylem przekonany, że się rozsypuje... A winnym okazał się konwerter :crazy:

"Czarnych nagrań" również nie uświadczyłem ani na poprzednim, ani na obecnym :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie działania dekodera esi88. Od kilku dni pojawiły się problemy z obsługą modułu nagrywajacego / pauzy w czasie rzeczywistym. Pomimo wciskania na pilocie przycisków play, stop, przewijania - w czasie oglądania w czasie rzeczywistym, przyciski nie reaguja. Nic sie nie dzieje. Kilka dni temu np pauza "zaskakiwała" po kilku przycisnieciach przycisku. Teraz nie dzieje się nic. 

Co dziwne, dzis rano dekoder sam z siebie zaczął "coś" nagrywać pomimo braku zaplanowanych nagrań. Wczoraj z kolei, odtworzenie po pauzie transmisji w czasie rzeczywistym przetrwało się po 5 minutach, i dekoder przeskoczyl od razu do ogladania programu w czasie rzeczywistym. 

Czy wiecie moze co jest przyczyną takiego zachowania dekodera, ewentualnie czy znacie rozwiązanie problemu poza wymiana dekodera... 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...