Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy echo 7400 ma nagrywanie 2 kanałów równocześnie nastawionych z epg? To nie jest wina wadliwej serii. Wymieniłem dekoder wiele razy na różne serie. Problem jest po stronie softu i uprawnień. Ja mam abonament za 99 zł i mam nagrywane jedynie początki audycji. Tak jest przy 2 kablach, przy jednym kablu jest znacznie lepiej , czasem pojawia się komunikat nagra , brak kanału w twoim abo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh... a mi to już nawet nie chce się pisać. Mam już prawie 50 % dysku zapisane "pustymi" plikami. Cały poprzedni tydzień próbuję nagrywać. Tak też robiłem i dzisiaj. Włączam nagrywanie 1 kanału "z palca", potem przełączam na 2 kanał - również nagranie "z palca". Po 1 min. pojawia się "Info o Nagra ...", obraz "staje", zatrzymuję nagrywanie 2 kanałów, sprawdzam pliki - nagranie 1 i 2 kanału - 1 min. Znowu nagrywam 2 kanały tak ze 30 min., żadnego "info o Nagra ...", wyłączam nagrywanie - 1 kanał cały nagrany, 2 kanał - 1min. Znowu zaczynam nagrywać 2 kanały - 30 min. Później sprawdzam - są nagrane obydwa !!! A w nocy ustawiam nagranie jednego kanału, np. AXN HD - o godz.23.00 i 4.30. Pierwszy nagrane 1 min. póżniej z 10 min pustki i znowu nagranie !!! Za drugim razem - tylko 1 min. nagrania !!!

Aż mnie żółć zalewa !!! :censored::censored::censored::censored::censored::censored::censored::censored:

A mogliby admini jedną k.u.r.e.w.k.ę przepuścić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest im znany ale ściemniają każdemu że tylko niewielu ma takie problemy z tym tunerem,złożyłem reklamacje związku z tą przypadłością dekodera to na początku przyszło pismo że niby nie mogą się ze mną skontaktować telefonicznie mimo że znają nr i później dzwonili,wydaje mi się że jeśli wiedzą o błędach to będą wszystko robić aby to nie wyszło że mają bug w sofcie,tak swoją droga ciekawi mnie orginalne oprogramowanie dekodera bo przecież to całkiem możliwe że tuner w wersji producenckiej posiada wszystkie opcję łącznie z usb internetem no i możliwe uniwersalnym czytnikiem nie wspominając o wszystkich ikonach na wyświetlaczu,jeśli soft jest okrojony to pytanie brzmi tylko ile procent softu orginalnego jest w sofcie polsatu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś na infolinię cp i podałem wady tego sagema.

Z nagrywaniem nie mam problemu,ale z zacinkami obrazu oraz z brakiem reakcji (czasami) dekodera na wciśnięcie dowolnego guzika na pilocie.

Jeśli chodzi o reklamacje to owszem mogę ją złożyć,ale poczekam na nowego softa.

Tylko ciekawi mnie to że po 3-4 godzinach pracy dekodera nagrywarka ma aż 40c,czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sylwiusz25x

Wymień dekoder w APS. Zrobią ci to od ręki. Mój ostatni dekoder a miałem ich już kilka miał to samo. Po wymianie wszystko ustało. Dekoder powinien działać prawidłowo, obraz nie powinien się zawieszać ani zatrzymywać no chyba że antena się przesunęła. Co do wolnych zmian kanałów to występuje to tylko przy przełączaniu między HB a Astrą. Normalnie kanały zmieniają się od 2 do 2,5 sekundy.

 

@Bloo411

Po pierwsze wina w firmware nie musi świadczyć o tym, że u wszystkich jest ten sam problem. Jako przykład podam ostatni błąd w oprogramowaniu dysków SSD OCZ. Dotyczył ok. 1% użytkowników, którzy tracili całą zawartość. To trochę tak jak z autami, muszą zaistnieć sprzyjające okoliczności żeby awaria nastąpiła. Powiedzmy, że kilka aut zapaliło się bo jest błąd konstrukcyjny w silniku. Nie znaczy to, że wszystkie się zapalą ale błąd występuje i trzeba go naprawić. Tu jest tak samo. Trzeba wziąć pod uwagę wiele zmiennych a te problemy należą do najtrudniejszych bo awaria pt „czasem nie działa” jest [beep]nie trudna do wykrycia. Trzeba znaleźć zależność. Może winna jest wersja oprogramowania programu na którym rejestrowano część umów dekoderów w APS bo powinna być 1.001 a była 1.0001 i jeżeli ktoś ma wykupiony powiedzmy HBO nie nagrywa mu programów. Będzie to dotyczyło jakiegoś promila użytkowników. Wiem tyle, że dotyczy to wszystkich dekoderów jakie otrzymałem z różnych serii, nie ma związku z instalacją antenową, występuje głownie na 2 porcie dekodera po kilku godzinach od włączenia i dotyczy uprawnień przesyłanych z CP. Przy ostatniej rozmowie z dzialem tech CP gość przyznał, że trudno im ustalić faktyczną skalę problemów bo część ludzi praktycznie nie używa nagrywania a jeszcze mniej ma 2 kable podłączone do dekodera a do tego nie każdy zgłasza to bo szkoda mu kasy na czekanie 30 minut, aż ktoś odbierze telefon i spuści go na drzewo albo powie, że to jego wina bo ma złą antene. No i te osoby muszą trafić na to forum i tu napisać, że mają taki problem. Jest tu powiedzmy kilkanaście osób, które mają problem z komunikatem „Nagra tego kanału nie ma w twoim abonamencie” lub z nagrywaniem 1 minuty. Jest to ten sam objaw w zależności od ilości podłączonych konwerterów. Przemnóż łaskawie teraz te 10 czy 15 osób przez to co podałem wyżej. Ile ci wyjdzie setki czy tysiące ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się dziadostwo włączyć nie chciało, trzeba będzie jednak skoczyć do APSu, jakby im naprawdę zależało na użytkownikach to od razu soft by działał a nie lecą w kulki, za to się płaci, a jak się za coś płaci to się wymaga, i średnio mnie obchodzi że jest to mały odsetek użytkowników spotykających błędy, lub to taki soft, dopóki się za to płaci to się wymaga tego aby usługa działała, a nie czekało aż dekoder się włączy przez 15 minut, to już robi się wnerwiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na nagrywanie 1 min. chyba pomaga wyciągnięcie i włożenie karty do dekodera. Od 2 dni nagrało 6 programów. Pomaga oczywiście na kilka godzin więc robię to 2 razy dziennie lub przed nagrywaniem czy wyjściem z domu. Znudziły mi się już telefony do CP. Z działu reklamacji też nie dzwonią od tygodnia. Pocieszam się tylko tym, że 4 listopada wypada z oferty CP TVN HD+1. Trzeba będzie się rozstać i przejść do N. Cieszę się już na telefon z partyline "Dlaczego Pan rezygnuje?" Wypowiedzenie też będzie miała z 2 strony. Regulamin rozdział 5 pkt 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A co to się stało, że od tygodnia brak tutaj wpisów ?

Zaczął nagrywać ten badziew - Sagem ?

Czy też wszyscy wypowiedzieli umowy Polsatowi ?

Bo mi przez tydzień to tylko raz nagrał podwójnie !?!?!?!?!?!

A potem to już nawet jednego kanału nie nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dołożę swoje 3 grosze :)

Od jakiegoś czasu nie mogę cofać programów.

Wcześniej bez problemów puszczałem sobie filmik, leciał do kuchni po jakieś kanapeczki i jak wracałem, to cofałem się do ostatnio oglądanej sceny. Dzięki temu mogłem przelecieć reklamy :)

Teraz nie jest to możliwe :( Program nie chce się cofać. Mogę zatrzymać, przesuwać do przodu, ale cofać się nie chce :(

Ktoś tak ma? Pokasowałem nawet dysk. Zapełnienie ok 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po półrocznej bezproblemowej pracy, dzisiaj dekoder zamroził obraz w trakcie oglądania. Próba przełączania na inne kanały pokazywała informację, że nie ma kanału w moim abonamencie. Wyłączenie z pilota i włączenie niczego nie zmieniło. Wtedy zrobiłem dwie rzeczy na raz. Uśpiłem dekoder, wyczyściłem styki karty dekodującej i włączyłem go ponownie. Wszystko juz było OK. Teraz nie wiem, czy to była specyficzna zawieszka i wystarczyło uśpić dekoder, czy też to była wina styku na karcie. Co wam podpowiada intuicja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to można odbierać ja miałem dwa razy przypadek że dekoder przestał widzieć karte i też podczas oglądania po wejściu w menu miejsce karty było puste,pomogło oczywiście wyjecie karty i jej ponowne włożenie.Od czego to zależy nie mam pojecia,ważne aby nie robił dalej takich akcji.Co do cofania też miałem swego czasu problem ale jakby min oł ale co prawda dysk kilka razy wyciągnołem juź z tunera.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie problem z kartą zdarzył się również kilka razy. Widocznie ten tuner tak ma. Ja zazwyczaj przełączam dekoder na chwilę w głębokie uśpienie.

Mam jednak trochę inny problem, występujący dość nieregularnie (nieraz dwa razy na jedym nagraniu, a później przez tydzień spokój). Przy przewijaniu odtwarzanych nagrań obraz zatrzymuje się i taka stopklatka zostaje już na stałe aż do momentu odłączenia od prądu lub przełączenia tunera w stan głębokiego uśpienia. Oczywiście wszystkie menu działają normalnie. Można sobie wejść w menu, itd, jednak tłem ciągle jest ta stopklatka. Pojawiło się to po wyrzuceniu z softu funkcji przeskakiwania o 10 minut. Ktoś ma taki problem? Nie przypominam sobie chyba, żebym o tym tutaj czytał, choć mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...