Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W innym Sagemcomie prawdopodobnie zadziała. Ale na komputerze jak nie usuniesz hasła ATA to nic nie zrobisz, spróbuj podpiąć dysk do kompa, zobaczysz co będzie.

 

Spekulacje były moje :) bazując na tym że dysk jest na własność, niestety sprawdził się czarny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny scenariusz? Czarny scenariusz to mnie się przytrafił...

Kilka dni temu odebrałam od kuriera nowiutkiego Sagemcoma. Po odpaleniu okazało się, że "nie widzi" dysku, tzn. wyświetla, że dysk jest zajęty w 100%, a czas pozostały na nagrania, to 0 godz. Oczywiście próby nagrania czegokolwiek kończyły się wyświetleniem na ekranie planszy info konkretnego kanału. Po wykonaniu różnych czynności podpowiedzianych przez konsultanta w rozmowie telefonicznej, udałam się z ustrojstwem do APS, gdzie miała nastąpić wymiana sprzętu. Nastąpiła. Następny nowiutki Sagemcom TEŻ pokazuje to samo i tak samo nie reaguje na przyciski...

Pomóżcie, proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pisali wczesniej o pilotach logitecha. Czy pilot harmony 785 obsługuje dekoder esi-88. Z poziomu komputera aktualizuję pilota i po aktualizacji pilot "nie działa" tzn. dekoder nie reaguje na żadne polecenie.

Kupiłem właśnie harmony 700. U mnie również dekoder ESI-88 nie działa (nie reaguje na polecenia nawet po ręcznym pobraniu kodów z oryginalnego pilota). Czy komuś udało się zmusić jakiś model Harmony do działania z tym dekoderem?

 

Pozdrawiam,

Macma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pilota Logitech Harmony 585 i już od kilku miesięcy używam go z Sagemem. Powiem nieskromnie że chyba byłem jednym z pierwszych którzy sparowali go z tym dekoderem. Ale wszystko odbyło się przez kontakt z supportem Logitecha. Chłopaki naprawdę się spisali. Na początku też nie chciało mi działać. Zarejestrowałem kody tzw. surowe, oni ściągnęli je z mojego konta i przesłali do techników do Kanady. Zaczęło działać z małymi błędami, ale po kilku jeszcze poprawkach zaczęło funkcjonować ok. Także wszystkim użytkownikom pilotów Harmony polecam kontakt z polskim supportem Logitecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich.

 

Dzisiaj otrzymałem ten dekoder. Pomimo, że również zdarzyły mi się dwa restarty (przy przeglądaniu kanałów oraz przy włączaniu nagrywania z EPG), ale jestem mocno zadowolony. Zobaczymy jak będzie wyglądało nagrywanie z EPG.

 

Ciekawe czy jacyś specjaliści rozwiązali już problem z podłączaniem dysku pod komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk z ESI-88 nie może być widziany w komputerze, tak jak dysk z partycjami założonymi W Linuksie nie będzie widziany w Windowsie. Trzeba na tym dysku po prostu założyć partycje za pomocą jakiegoś programu do partycjonowana np. "Partition Magic" i dopiero wtedy można go formatować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak jak napisałem, należy założyć na nim partycje windowsowe lub linuksowe. To zależy od tego jaki kto ma system. Jest wiele programów partycjonujących, ale to nie jest temat do tego forum. Jeden z tych programów już wymieniłem w poprzednim poście. Można jeszcze użyć darmowego G-Parted. Jak zostaną założone partycje, to można je sformatować i dopiero użyć ten dysk w komputerze. Potem można już go dalej, jeżeli ktoś chce, formatować go normalnymi sposobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...