Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

U mnie też ostatnio były problemy np przy rozpoczęciu zaplanowanego nagrania zawieszał się  lub wyskakiwało brak sygnału ,też miałem wymienić ten dekoder bo co pare dni były te problemy .Postanowiłem przywrócić go do ust.fabrycznych i jak narazie od kilku dni  działa bez problemu i nawet się szybciej startuje  przy włączaniu:)

Edytowane przez qrczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jak się go restartuje? Wymieniłem na inny - nowy, i ten prawie tak samo - z różnicą, że kanału nie ma w abonamencie:( Dzieje się to podczas oglądania jednego kanału - synek bajek nie może pooglądać, bo co chwile się toto wiesza:( Zresetuję dziada i zobaczę czy to pomoże. Ja mam takiego pecha czy te dekodery są takie badziewne?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jak się go restartuje? Wymieniłem na inny - nowy, i ten prawie tak samo - z różnicą, że kanału nie ma w abonamencie:( Dzieje się to podczas oglądania jednego kanału - synek bajek nie może pooglądać, bo co chwile się toto wiesza:( Zresetuję dziada i zobaczę czy to pomoże. Ja mam takiego pecha czy te dekodery są takie badziewne? :(

Menu >ustawienia użytkownika (po lewej stronie zjedź na symbol ludzika)>i ostatnia pozycja czyli przywracanie ustawień fabrycznych.Przywrócenie ustawień fabrycznych nie kasuje nagranych nagrań kasuje tylko zaplanowane trzeba jeszcze raz je zaplanować oraz kasuje liste kanałów jeżeli ma ktoś własną.

 

Jednak przywrócenie nie pomogło znowu wyskoczył brak sygnału na wszystkich kanałach oprócz nagrywanego i zaczął nagrywać dopiero jak na ten kanał przełączyłem ps.Może ktoś wie czy można w APS wymienić na hd 7000 bo nie chce mieć problemów ponownie.Dekoder mam bodajże ponad 2 lata od jakiegoś miesiąca są z nim problemy

Edytowane przez qrczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzech25, Jaki to kanał? Może masz za słaby sygnał. Gdy siła sygnału nie pozwala na komfortowe oglądanie wtedy ten dekoder czasem pokazuje komunikat "Tego kanału...". Jeśli możesz to sprawdź poziom sygnału na tym kanale.

 

51% - tyle powinno mu wystarczyć - czy wymaga więcej?

Jeżeli musi mieć więcej to wdrapię się na dach i "pokręcę" anteną :)

W drugim pokoju mam sagema od nc+ i ten pracuje poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry sygnał to ponad 60%,cos musisz poprawić,sprawdź czy masz odpowiedni skręt na konwerterze.

Tu masz namiary na kalkulator>

 

http://www.satlex.de/pl/azel_calc-params.html?satlo=13.0&user_satlo=&user_satlo_dir=E&location=&la=52.66&lo=18.36&country_code=pl&diam_w=55&diam_h=65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzech25, Jaki to kanał? Może masz za słaby sygnał. Gdy siła sygnału nie pozwala na komfortowe oglądanie wtedy ten dekoder czasem pokazuje komunikat "Tego kanału...". Jeśli możesz to sprawdź poziom sygnału na tym kanale.

Nie da sie sprawdzić poziomu sygnalu dla konkretnego kanału.Ta funkcja wystepuje w dekoderach CP ;)

W ESI-88 pokazuje ogólny poziom sygnału.

U mnie jest 61%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego po tych zmianach w tym dekoderze :(

jakość sygnału -"Słaba jakość sygnału"

siła sygnału      - 0 (ZERO)

A WSZYSTKO DZIAŁA :shock:

 

Masz na myśli informację w menu "Instalacja kanałów"? Tam jest na sztywno ustawiony transponder DVB-S nr 74 (12188), który dziś w nocy przeszedł na DVB-S2. Stąd brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...