Skocz do zawartości

Sky Italia


Mariusz-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz napisać konkretnie, jak masz rozbudowaną instalację satelitarną, znaczy z jakich elementów ona się składa. Czyli, jaki konwerter posiadasz przy antenie (Single, Twin, Monoblock), ile ich ewentualnie jest. Nie wiemy też, jaką antenę posiadasz (średnica czaszy).

 

Trzeba sprawdzić w menu tunera ustawienia konwertera, jeszcze przełączniki/porty DiSEqC, jeżeli ten terminal ma możliwość odbioru kanałów z "zeza". Na jakiej instalacji był on podłączony we Włoszech? Pisałeś, że na jednej antenie działały w sumie cztery tunery, czy jakieś dodatkowe konwertery były zainstalowane na antenie we Włoszech?

 

Rozumiem, że żadnego sygnału tuner nie pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja to konwerter singiel (sharp/vector/maximum 0.2) czasza o srednicy 80cm. We wloszech z tego co wiem byl zainstalowany jeden konwerter chyba z 4 wyjsciami (jezeli taki istnieje). W pewnym momencie udalo mi sie odebrac kanaly jednak nie wszystkie. Przy kolejnych podlaczeniach niestety nie udalo mi sie ich zlapac. Za jakis czas bede mial mozliwosc sprawdzenia jak wyglada ich instalacja. Nie mam zadnego pomyslu jak zrobic by to dzialalo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość PawelU1981

Włoska telewizja publiczna RAI zakończyła współpracę z płatną platformą satelitarną Sky Italia (dostępna z satelitów Hot Bird 13E). Skutkiem zerwania kontraktu, na sześć miesięcy przed jego wygaśnięciem, będzie wyłączenie systemu dostępu warunkowego NDS Videoguard (korzysta z niego Sky Italia) dla kanałów Rai Uno, Rai Due oraz Rai Tre, nadawanych z częstotliwości 11,766GH, pol. V (pionowa), SR 27500, FEC 2/3. Stanie się to z końcem lipca br.

Od momentu wyłączenia systemu NDS Videoguard widzowie Sky Italia utracą możliwość oglądania niektórych pozycji z ramówki kanałów RAI, gdyż publiczny nadawca w związku z posiadanymi prawami do filmów oraz sportu, musi kodować wybrane audycje.

 

 

Postanowienia RAI, spowodowane są rozpoczęciem współpracy z komercyjnym nadawcą - Mediaset - i jednocześnie związane są z chęcią zmiany dominującej pozycji Sky Italia na włoskim rynku telewizji cyfrowej.

 

RAI we współpracy z Mediaset oraz Telecom Italia, chce utworzyć własną platformę satelitarną, pod nazwą TiVu. Nowy projekt będzie w pełni niezależny od Sky Italia.

Start TiVu zapowiadany jest na wrzesień 2009 roku.

 

Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem nowej platformy do startu oraz kompletowana jest oferta pakietowa. Powołana została także grupa robocza tworząca projekt. Na jej czele stoi zastępca dyr. generalnego RAI - Giancarlo Leone.

 

Dla Sky Italia decyzja władz RAI jest zaskoczeniem. Jednak prawdopodobnie nadawca uruchomi przekaz Rai Uno, Rai Due oraz Rai Tre z własnej częstotliwości, o ile zgodzą się na to przedstawiciele włoskiej publicznej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie. Czy jest możliwe oczywiście w sposób legalny kupienie karty i dekodera tej platformy w Polsce, czy też przeba jechać do Włoch, i czy nie będzie problemów z przewiezieniem sprzętu do Polski, i z odbiorem w Polsce. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

11219 H, SR= 27500 3/4,

11355 V, SR= 27500 3/4,

11785 H, SR= 27500 2/3 (DVB-S2),

11843 V, SR= 27500 3/4,

11862 H, SR= 27500 3/4,

11881 V, SR= 27500 3/4,

11900 H, SR= 27500 3/4,

11958 V, SR= 27500 3/4,

11977 H, SR= 27500 3/4,

11996 V, SR= 27500 2/3 (DVB-S2),

12034 V, SR= 27500 3/4,

12054 H, SR= 27500 3/4,

12073 V, SR= 27500 3/4,

12092 H, SR= 27500 3/4,

12341 V, SR= 27500 2/3 (DVB-S2),

12360 H, SR= 27500 2/3 (DVB-S2),

12418 V, SR= 27500 3/4,

12466 V, SR= 29900 3/4,

12616 H, SR= 27500 3/4,

12635 V, SR= 27500 3/4,

12673 V, SR= 27500 3/4,

12713 V, SR= 27500 3/4,

12731 H, SR= 27500 3/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy klient jest narodowości włoskiej, czy Polakiem zameldowanym we Włoszech? Jeśli ta pierwsza opcja, to on sam powinien znać procedury aktywacji Sky Italia. Jeśli druga opcja, to powinien był się zapoznać z procedurą kupna Sky i jej aktywacji.

Jeśli owy klient jest Polakiem, który nie jest zameldowany we Włoszech, to najlepiej poprosić kogoś, kto tam mieszka i wziąć na tego kogoś abonament, zapłacić jemu, poprosić o aktywacje i odesłać do Polski aktywną kartę Sky - najlepsze rozwiązanie - zapewniam. A znajomy obcokrajowiec zawsze się znajdzie - wystarczy znać podstawy j. angielskiego. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient jest chyba Polakiem, mieszka w Łodzi. Sprzęt przywiózł z Włoch (mówi biegle po włosku). Nie wiem, czy dekoder został aktywowany. Jutro mam to montować. Chcę się maksymalnie przygotować, żeby nie było żadnych niespodzianek. Czy nieaktywowany dekoder będzie odbierał chociaż kanały niekodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka :D : "Sky Italia" właśnie będzie uruchamiać "MTV Classic", z muzyką włoską i międzynarodową z lat 80...

 

Tej muzyki z lat 80-tych jest bardzo mało. MTV Gold bardzo dużo teledysków z lat 80-tych emitowała, a MTV Classic zdecydowanie różni się od poprzedniego wcielenia - sporo przebojów z lat 2000 pokazuje - widocznie idzie w ślady MTV Classic UK, która też bardzo dużo wideoklipów from the 00's emituje, a z lat 80-tych bardzo mało. Tylko w UK jest to zrozumiałe - MTV Networks zaplanowała, że VH1 będzie emitowała sporo 80's i pure pop, a MTV Classic skupi się na latach 90-tych i 2000 oraz na new age, britpop, punk i na classic rock.

Natomiast MTV Classic Italia ze znikomą ilością klipów z lat 80-tych? - tego nie rozumiem.

 

Nowością jest także nadawanie MTV Hits Italia w formacie 16/9 - niezbyt ładnie kanał prezentuje się przy rozdzielczości 544x576.

 

Natomiast mój poprzednik z "inteligentnym" awatarem chyba się nieco spóźnił - wspomniane wyżej kanały zastąpiono w poniedziałek 10 stycznia br. kanałami tematycznymi MTV UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, to dobrze, bo już się bałem, że we Włoszech uruchamiają "MTV Classic" z dużą ilością muzyki z lat 80-tych (tak jak to chyba było u nas za czasów "MTV Classic" - ja w każdym razie kojarzę z tego kanału teledyski "Papa Dance", czy "Lady Pank"), a u nas będą wciskać seriale, w których trzeba ludzi informować gdzie trzeba się śmiać (nagrany śmiech publiczności), chociaż jeden serial z takim śmiechem mi się BARDZO podoba, ale jest już z innej epoki niestety (chodzi o serial "Alf")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...