Jump to content

Recommended Posts

Na pozycji 28,5E został uruchomiony nowy kanał muzyczny Vintage TV (11.224/V/27500/V2389 A2390). Prezentuje muzykę z lat od 40. do 80. Bardzo cieszy mnie powstanie takiego kanału ponieważ nie ma na nim nic poza teledyskami. I tu jest pies pogrzebany ponieważ bardzo często zamiast teledysków jest pokazywany specjalnie zrealizowany filmik. Stacja tłumaczy się, że nie do wszystkich prezentowanych piosenek powstały teledyski. Nie jest to prawda i po dwóch godzinach oglądania widziałem kilka piosenek do których teledyski istnieją lub nagrania koncertowe a mimo tego jest tylko filmik. Bardzo to zniechęca jak widzi się monotonne obrazki, które dominują bo prawdziwych teledysków jest jak na lekarstwo. Denerwuje duże logo, na szczęście jest dość przezroczyste. Niektóre belki z podpisami są bez tła i powoduje to ich nieczytelność. Razi niska jakość nadawania. Piksele walą po oczach ale do włoskich perełek lub o Music TV jest jeszcze daleko. Miejmy nadzieję, że te początkowe potknięcia szybko zostaną naprawione i będziemy cieszyć się świetną stacją muzyczną. Stacja nadaje w pełnym 16:9, które automatycznie przełącza się na 4:3 w zależności od emitowanego materiału. Niestety w 16:9 widzę tylko jeden teledysk zespołu Queen.

 

8cae83b1d722e823med.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanał już oficjalnie nadaje i póki co, nic się nie zmieniło jeśli chodzi o kształt ramówki. Muzyka, muzyka i tylko muzyka, bez zbędnych przerywników w postaci reklam, czy nawet zapowiedzi. Jestem tylko ciekaw, czy to trend tymczasowy, bo jednak na dłuższą metę raczej niemożliwy. Oczywiście wszystko to zależy od darmowych darczyńców, którzy tę stację wspierają

 

Edit 13:15: A jednak są reklamy. Czyli wszystko ze stacją w porządku :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ktoś dostęp do tego kanału? Jeśli tak to mam pytanie. Czy jest to kanał tylko z muzyką czy są też jakieś inne programy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To rewelacyjnie, ale nie leci nic powyżej lat 90tych jak sądzę? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, ramówkę już sobie przeglądałem. :)

Kanał zapowiada się rewelacyjnie. Ciekawią mnie te pasma "Tune In... To 1973", "Tune In... To 1975" itd. Rozumiem, że lecą w nich klipy z danego roku? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, głównie to chyba co brylowało na listach Wlk.Brytanii co nie oznacza, że artyści tylko z tych terenów. Czasami można trafić na perełki, ale wiadomo, że jakość niektórych klipów nie jest porywająca. No cóż, nie zawsze kręcono w HD ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie jakość klipów nie ma właściwie żadnego znaczenia. Ważne, żeby fajna stara muzyka leciała, a z tego co piszecie kanał jest naprawdę godny uwagi. ;)

 

A skoro już trafiłem na osobę, która ma dostęp do tego kanału to zapytam o kilku wykonawców. Czy można trafić na coś z repertuaru Dire Straits, Pink Floyd, The Doors, Led Zeppelin? A z takich nieco mniej znanych: Creedence Clearwater Revival, Status Quo, Smokie, Slade? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko co wymieniłeś za wyjątkiem "Smoków" widziałem.

Kanał polecam, chociaż ma jeden poważny minus... bardzo dużo muzyki z wysp+ trochę z USA. Z reszty Europy jest bardzo mało, ewentualne kawałki pop lub disco, ale już np. italo disco czy eurodisco się nie przytrafi.

Ponadto Vintage wpadło (chyba już nie ma tego programu) na program "Future Vintage", w którym emitowane były piosenki sprzed około lat 5, które w przyszłości będą "vintage". Co prawda były to zespoły bardziej rockowe, alternatywne, więc nie jakiś nowy kicz, ale...ale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do Euro czy Italo disco to nie mam specjalnego "parcia" na tego typu muzykę, więc ten minus u mnie pewnie raczej by odpadł. ;)

Z tego co piszesz właściwie wszystko co mnie interesuje bym na tym kanale miał (zwłaszcza Creedence mnie miło zaskoczyło). Co do "Future Vintage" to jeśli faktycznie były tam klimaty rockowe to mógłbym to zaakceptować, choć faktycznie do takiego kanału niezby to pasuje.

 

W każdym bądź razie kanał byłby dla mnie z tego co widzę idealnym uzupełnieniem (a niekiedy może i alternatywą) dla Stars.tv, który obecnie jest jedynym kanałem muzycznym, jaki oglądam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą Vintage TV miało małą awarię. Belka z tytułem utworu była pusta, a chwilę później z ekranu zniknęło także logo (temu zniknięciu towarzyszyło "przycięcie" dźwięku przez ułamek sekundy) i kanał nadawał tak przez kilkanaście minut. Potem wróciło logo, po to by... znów zniknąć (wraz z charakterystycznym przycięciem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie w tym kanale wkurza brak flagi WSS, przez co teledyski są nienaturalnie rozciągnięte, bo przecież większość to starocie nagrane w 4:3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dzisiaj ustawiłem sobie konwerter na astre2 i jestem tym kanałem wprost zachwycony :jupi: lubie muzyke lat 80 i przez ten kanał przypominaja mi sie lata młodości..dawno niektórych piosenek z tego okresu nie słyszałem aż czasem sie łezka w oku zakręci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zerka z Was ktoś czasami na Vintage TV... tego nadawanego z 85E? Od jakiegoś czasu jest niekodowany. Jest to wersja Vintage TV skierowana na rynek rosyjski, ale dopiero to zauważyłem - nie nadaje reklam, leci co innego niż na wersji brytyjskiej. Dodatkowo ma inne belki z teledyskami, oznaczenie wiekowe (pojawia się ono na chwile po "przerwie", z tego co zauważyłem przerwą jest tylko jeden jingiel co kilka klipów). Jingle są takie same jak w wersji brytyjskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie włączyłem sobie Vintage tv i zauważyłem że nastąpiły duże zmiany (na lepsze :mrgreen: ) logo zostało zmienione, belka z nazwą teledyskow oraz kanał jest chyba nadawany z flagą WSS co jest największym plusem bo teledyski w formacie 4:3 nie są już rozciągnięte na cały ekran.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna zmiana, wreszcie normalne 4:3. Widać, że kanał żyje, nadawca komunikuje się z widzami Facebooku, są różne pasma. VH1 Classic, wstydź się...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...