Skocz do zawartości

Vintage TV


jarek999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pozycji 28,5E został uruchomiony nowy kanał muzyczny Vintage TV (11.224/V/27500/V2389 A2390). Prezentuje muzykę z lat od 40. do 80. Bardzo cieszy mnie powstanie takiego kanału ponieważ nie ma na nim nic poza teledyskami. I tu jest pies pogrzebany ponieważ bardzo często zamiast teledysków jest pokazywany specjalnie zrealizowany filmik. Stacja tłumaczy się, że nie do wszystkich prezentowanych piosenek powstały teledyski. Nie jest to prawda i po dwóch godzinach oglądania widziałem kilka piosenek do których teledyski istnieją lub nagrania koncertowe a mimo tego jest tylko filmik. Bardzo to zniechęca jak widzi się monotonne obrazki, które dominują bo prawdziwych teledysków jest jak na lekarstwo. Denerwuje duże logo, na szczęście jest dość przezroczyste. Niektóre belki z podpisami są bez tła i powoduje to ich nieczytelność. Razi niska jakość nadawania. Piksele walą po oczach ale do włoskich perełek lub o Music TV jest jeszcze daleko. Miejmy nadzieję, że te początkowe potknięcia szybko zostaną naprawione i będziemy cieszyć się świetną stacją muzyczną. Stacja nadaje w pełnym 16:9, które automatycznie przełącza się na 4:3 w zależności od emitowanego materiału. Niestety w 16:9 widzę tylko jeden teledysk zespołu Queen.

 

8cae83b1d722e823med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał już oficjalnie nadaje i póki co, nic się nie zmieniło jeśli chodzi o kształt ramówki. Muzyka, muzyka i tylko muzyka, bez zbędnych przerywników w postaci reklam, czy nawet zapowiedzi. Jestem tylko ciekaw, czy to trend tymczasowy, bo jednak na dłuższą metę raczej niemożliwy. Oczywiście wszystko to zależy od darmowych darczyńców, którzy tę stację wspierają

 

Edit 13:15: A jednak są reklamy. Czyli wszystko ze stacją w porządku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dla mnie jakość klipów nie ma właściwie żadnego znaczenia. Ważne, żeby fajna stara muzyka leciała, a z tego co piszecie kanał jest naprawdę godny uwagi. ;)

 

A skoro już trafiłem na osobę, która ma dostęp do tego kanału to zapytam o kilku wykonawców. Czy można trafić na coś z repertuaru Dire Straits, Pink Floyd, The Doors, Led Zeppelin? A z takich nieco mniej znanych: Creedence Clearwater Revival, Status Quo, Smokie, Slade? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co wymieniłeś za wyjątkiem "Smoków" widziałem.

Kanał polecam, chociaż ma jeden poważny minus... bardzo dużo muzyki z wysp+ trochę z USA. Z reszty Europy jest bardzo mało, ewentualne kawałki pop lub disco, ale już np. italo disco czy eurodisco się nie przytrafi.

Ponadto Vintage wpadło (chyba już nie ma tego programu) na program "Future Vintage", w którym emitowane były piosenki sprzed około lat 5, które w przyszłości będą "vintage". Co prawda były to zespoły bardziej rockowe, alternatywne, więc nie jakiś nowy kicz, ale...ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Euro czy Italo disco to nie mam specjalnego "parcia" na tego typu muzykę, więc ten minus u mnie pewnie raczej by odpadł. ;)

Z tego co piszesz właściwie wszystko co mnie interesuje bym na tym kanale miał (zwłaszcza Creedence mnie miło zaskoczyło). Co do "Future Vintage" to jeśli faktycznie były tam klimaty rockowe to mógłbym to zaakceptować, choć faktycznie do takiego kanału niezby to pasuje.

 

W każdym bądź razie kanał byłby dla mnie z tego co widzę idealnym uzupełnieniem (a niekiedy może i alternatywą) dla Stars.tv, który obecnie jest jedynym kanałem muzycznym, jaki oglądam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przed chwilą Vintage TV miało małą awarię. Belka z tytułem utworu była pusta, a chwilę później z ekranu zniknęło także logo (temu zniknięciu towarzyszyło "przycięcie" dźwięku przez ułamek sekundy) i kanał nadawał tak przez kilkanaście minut. Potem wróciło logo, po to by... znów zniknąć (wraz z charakterystycznym przycięciem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zerka z Was ktoś czasami na Vintage TV... tego nadawanego z 85E? Od jakiegoś czasu jest niekodowany. Jest to wersja Vintage TV skierowana na rynek rosyjski, ale dopiero to zauważyłem - nie nadaje reklam, leci co innego niż na wersji brytyjskiej. Dodatkowo ma inne belki z teledyskami, oznaczenie wiekowe (pojawia się ono na chwile po "przerwie", z tego co zauważyłem przerwą jest tylko jeden jingiel co kilka klipów). Jingle są takie same jak w wersji brytyjskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...