Skocz do zawartości

Problem z Twin Monoblock Maximum XO-62


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wygląda tak, że po podłączeniu dekodera cyfrowego polsatu (HD Echostar DSB-7200) wszystko działa. Przelece przez pare kanałów i nagle brak sygnału (jest tylko góry pasek sygnału, dolny znika). Odłączam od tunera antene i podłączam powownie i nagle znowu działa. I tak w kółko. To samo dzieje się na dekoderze z "N". Konwerter był wymieniany w sklepie, bo na pierwszym było to samo, więc to raczej nie wada fabrycza. Normalnie działało to tylko na starszym dekoderze polsatowym - Echostar DSB 616. Ktoś wie ocb ? :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

I ja się do tematu przyłączę choć trochę czasu już upłynęło. Posiadam dokładnie taki konwerter i mam z nim następujący problem. Podłączone są do niego 2 tunery - Globo 9500HD i biały nbox. Problem polega na tym, że na Globo szczególnie na kanałach z Astry (konkretnie na paczce MTV, choć ostatnio także na HBO HD z HotBirda) występują zakłócenia (zacięcia obrazu i dźwięku, pasek jakości spada do zera by po chwili powrócić do normalnego poziomu). Dzieje się tak tylko wówczas gdy biały nbox jest wyłączony do standby bądź ustawiony np. na TVN HD. Wystarczy jednak odłączyć zasilanie nboxa żeby problemy na Globo znikły. Sam nbox też nie ma żadnych problemów. Wygląda to tak jakby konwerter miał problem z równoczesnym odbiorem kanałów z różnych polaryzacji na różnych tunerach. Próbowałem zamieniać miejscami kable przy konwerterze ale nic to nie dało. Kable są raczej dobrze zrobione bo wcześniej nie było takich problemów, dopiero wymiana konwertera z single na twin przyniosła taką niespodziankę. Czy to może być uszkodzony konwerter czy też przyczyny szukać gdzie indziej, tylko gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Chciałbym Odśnieżyć trochę temat. Posiadam Echostara 7400. Konwerter Monoblock Twin który się rozpada i postanowiłem go zmienić na nowego monoblocka. Kupiłem Monoblock Maximum twin. I stało się to samo co koledze z echostarem 7200. Sygnał jest ale po przełączeniu zanika i trzeba go zresetować czyli odłączyć od dekodera kabel i ponownie podłączyć. sygnał wraca ale do ponownego przełączenia na na Astrę. Nadmienię ze na starym monoblocki działa świetnie ( ale stary monoblock się rozpada - odpadły dekielki). Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu ( oprócz kupienia innego monoblocka :) ). I jeszcze jedna sprawa wcześniej kupiłem Monoblock twin Megasat Diavolo i było to samo. Za zgodą sklep wymienił mi na maximum Twin. Ale teraz już nie ma możliwości ani oddania i wymiany.

Może jest na to jakiś sposób może ktoś miał albo ma podobny problem?? Z góry dziękuje za odpowiedz i radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...