Skocz do zawartości

Jaka antena do TVN i TV4


suromarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem antenę yagi 10 elementową wsadziłem do niej symetryzator tvn i tv4 odbierają bardzo słabo , potem zakupiłem antenę siatkową wsadziłem do nie płytkę i efekt jest bardzo podobny. Teraz planuję zakup takiej anteny http://allegro.pl/antena-tv-srebrny-met ... 16831.html plusem jej jest że ma duże wzmocnienie na kanałach od 6 do 69. Czy ona spełni moje oczekiwania dodam że mieszkam 28 km od lublina w stronę zamościa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzwyklejsza kupiona w pierwszym lepszym sklepie powinna być dobra... ja na takiej antenie kiedyś łapałem TV 4 z Siedlec ale to w moim przypadku była większa odległość bo ponad 45km a z Siedlec TV 4 nadaje nie z większą mocą niż z Lublina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zakupiłem SWA 7 płytkę i SWA 14 okazało się że w moim przypadku jest tzw przesterowanie anteny na kanale 41 pojawia się TVP1 brak TVN a na 57 gdzie powinien być TV4 , TVP2 chyba trzeba zakupić pułapkę na kanał 9 , 23 i 35 ale pułapek na takie kanały nie dipol.com.pl jedyna rada to taka aby antenę zamocować wysoko i dać sam symetryzator

Jak pozbyć się zbić na wszystkich kanałach tvp 1 i tvp 2 czy tzw pułapką czy tłumikiem gdzie to zastosować przed wzmacniaczem antenowym czy za ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Orientowałem to na DIPOL.COM.PL są pułapki ale tylko od 21 do 69 kanału a mi potrzeba wyciąć 9 i 23. Co się stanie jak wytnę te kanały czy w tedy TVN i TV4 pojawi się? :) Po zastosowaniu SWA-7 na 9 TVP1 na 23 TVP2 , 35 słabo polsat , 39 tvp 1 zamiast tvp info na 41 tvp1 a 57 tvp 2.

Na symetryzatorze tvn i tv4 słabo odbierają.

Nie chcę zastosować zwrotnicy kanałowej chcę zastosować 1 anteną 20 elementową antenę yagi do odbioru tvn , tv4 , tvp info i polsat --> chcę wyciąć tvp1 i tvp 2. Czy może być taki schemat :

- przy telewizorze zasilacz 12 V

- potem pułapka wycinająca tvp 1 i tvp 2 przy antenie

- następnie płytka SWA 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś ten wzmacniacz (SWA-3) w antenie yagi czy w szerokopasmowej?

Sprawdź w yagi.

 

Z tego co wyczytałem w wykazie na Radio Polska, TVN i TV4 nadaje z mocą 1kW, a to jest trochę mało przy odległości 28km. Przy takiej odlogłości rozsądnym minimum jest 10kW, a 30kW zapewniłoby zupełnie poprawny odbiór. Całkiem możliwe, że nie uda Ci się wycisnąć już nic więcej ponad to co masz obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli moc nadajnika. Orientacyjnie przy odległości 30km aby odbiór był w miarę poprawny, potrzebny jest nadajnik o mocy 10kW. Wtedy wystarczy zwykła antena kierunkowa z symetryzatorem. "Orientacyjnie" gdyż zawsze decydujące znaczenie mają lokalne warunku odbioru.

Spróbuj zastosować do tej anteny yagi, zamiast symetryzatora, jakiś nieduży wzmacniacz ("płytkę") z jakieś 12dB - 16dB (np. LNA-101 15dB, lub wspomniany wcześniej SWA-1 12dB).

Ten SWA-3 ma 28dB - on może być za mocny. Ale na początek warto zacząć sprawdzanie od niego (w końcu już go masz, nie musisz go kupować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...