Skocz do zawartości

Platformy cyfrowe w Czechach i na Słowacji


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@maryś, jest takie info https://satkurier.pl/news/157545/antik-sat-przesuwa-kanaly-na-nowe-tp-na-16e.html I tam o CT Sport jest mowa.

 

Jak za ten 1E by były te podstawowe słowackie i czeskie wraz z ORF i RAI za free przez neta to ciekawa oferta. Ja mam kartę Skylinka, ale nieopłaconą, muszę pogadać z ziomkiem od którego kupowałem kartę to może bym sobie takie coś załatwił jak pisze @czerstwy. Na aukro dalej są te karty dostępne, ja z aukro brałem i chyba z pół roku za 160zł wyszło za ten digitalny (podstawowy) balicek. Gość bez problemu wysłał do PL.

 

Jak ktoś szuka to pro tip: "Souhlasím s prodejem mého zboží uživatelům portálů Allegro.pl a Aukro.ua" Ales dalej bez problemu do PL wysyła. 100 sama karta, ja wtedy płaciłem te 160 za kartę+ten jakiś czas digitalnego.

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcecie za 1 euro dostęp do takiej ilości kanałów? :roll: Wkrótce z 1 euro zrobi się 3 euro. Na tę chwilę wziąłem abonament na dwa lata, ale w każdej chwili mogę wskoczyć na wyższy pakiet.

Kartę Skylink mam - opłacam, ale jak każą mi ją włożyć w moduł to się zastanowię. Chyba, że do tego czasu jakiś człowiek wpadnie na pomysł, aby do sprzedaży wprowadzić tuner z większą ilością CI/CI+.

Z czeskimi kanałami nie ma problemu, przecież jest Flix TV. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartolinos

Nie każdy, ale napisałeś, że fajnie byłoby, aby w cenie 1 euro był pakiet kanałów słowackich oraz czeskich (podstawowych) wraz z ORF i RAI. :wink:

Wybacz, ale jest to niemożliwe, aby w tej cenie były też ORF i RAI. Sam wiesz chyba, jakie są koszty zakupu ORF.

 

Karta dotarła i ma się dobrze. Działa bardzo fajnie w czytniku uniwersalnym (7020HD + czytnik zewnętrzny TBS).

 

73541311_0_19_4F1_76C1_16E_A00000_0_0_0.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez to jego czytelność jest słaba. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartolinos

Nie każdy, ale napisałeś, że fajnie byłoby, aby w cenie 1 euro był pakiet kanałów słowackich oraz czeskich (podstawowych) wraz z ORF i RAI. :wink:

Wybacz, ale jest to niemożliwe, aby w tej cenie były też ORF i RAI. Sam wiesz chyba, jakie są koszty zakupu ORF.

 

Podstawowe dwa kanały RAI i ORF są w wersji internetowej pewnie coś w stylu IPTV. A przynajmniej jest takie info na stronie.

Tak to jest ofercie nazwane "Bonusové programyDOSTUPNÉ CEZ INTERNET". A karta jak widać pięknie działa u Ciebie :brawo:

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuchnet Gratuluję. No fajna sprawa.

Napisz jeszcze dokładnie, który balicek zapłaciłeś ?

Paris - Roubaix, oglądałem.

Niewątpliwą zaletą jest rodzaj karty (czytnik uniwersalny).

Ja na razie pozostaję przy Skylinku. Mam balicek Flexi 7

Jedna karta typu ICE, która działa w czytniku uniwersalnym (Vu+ Solo SE) i druga karta NEXT za 100 Kc miesięcznie dla Taty, który ogląda dużo sportu.

Niestety NEXT jest Irdeto i trzeba było zakupić tuner Skylink Ready.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już gadacie o dostępie przez internet to i ja dorzucę swoje odkrycie tutaj bo nie chcę nowego tematu zakładać w dziale streamingu/VOD..
Mam Mi Boxa z Android TV. Jeżeli komuś zależy na słowackich i trochę czeskich kanałach to może zainstalować AntikTV https://play.google.com/store/apps/details?id=antik.sk.antiktv&hl=sk (nie mylić z AntikTV Go które jest na zwykłego Androida który jest na tabletach czy smartfonach). BTW niskie oceny w Google Play biorą się chyba z niezrozumienia, że to aplikacja na Android TV a nie na telefon, niestety z poziomu TV Boxa nie można apki ocenić. 
Co dziwne nie blokują polskich IP (sprawdzane na necie Plusa i Play), nawet w trakcie ważnych wydarzeń sportowych (np. ostatni mecz Madrytu z Bayernem).
Baza kanałów jest dość duża, jednak jak ktoś liczy na kanały premium, szczególnie te zagraniczne typu Filmbox albo Discovery to się zawiedzie. Jednak mimo wszystko baza jest znacznie lepsza niż darmowa DVB-T/S na Słowacji; przykładowo są kanały Markizy. Większość kanałów słowackich jest w HD, poza regionalnymi, z czeskich w HD chyba tylko kilka, m.in. Nova, niestety te z grupy CT są w SD. Nie wszystko działa idealnie, np. Doma nie działa w ogóle a na CT Sport i CT D/art nie ma dźwięku (trochę boję się zgłaszać usterkę bo jeszcze polskie IP zablokują). W sumie jest około 70 kanałów, z tym, że tak około połowa to kanały śmieci typu regionalne tv albo TV Pianko; są też dwa egzotyki Polo TV i Armenia 1.
Dodać można, że jest też opcja radia, jest tam kilkadziesiąt stacji no i Archiwum, czyli nagrane wcześniej programy które można w dowolnym momencie odtworzyć. Z tym, że to Antik TV nagrywa a nie my, więc wiele pozycji z niszowych kanałów nie jest dostępne. Podobno archiwum jest 3 miesiące za darmo.

Przy uruchomieniu AntikTV pojawiła się informacja o potrzebie rejestracji, pominąłem to i nic się nie stało :)
Tutaj łapcie link do sczegółowego opisu http://www.smarttvbox.sk/programova-ponuka 

Oczywiście osobnego Boxa do Antika nie trzeba kupować jeżeli już macie urządzenie z Android TV (Mi Box, telewizor Sony z Android TV itp.)

Tutaj filmik jak działa to na TV: https://www.youtube.com/watch?v=cFfOiQpNCjk.

Dla mnie ten AntikTV jest mega. Taki zestaw kanałów za darmo to jest naprawdę coś. Nasz Videostar powinien się uczyć od Antika jak robić TV przez internet.

Edytowane przez Marek G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dzisiejsze programy Czeskiej i Słowackiej TV zauważyłem ciekawą sprawę. Mamy niby Wielki Piątek a Polska niby jest krajem w 98% katolickim. jakoś tego nie widać w ofercie programowej naszej TV. Laickie Czechy, trochę lepiej są na tym Słowacy, jednak w porównaniu z nami tam wyraźnie widać zbliżające się święta. Od rana w ich telewizji wyświetlane są pohádky (bajki) dla dzieci, z filmów mamy takie pozycje jak "Mojżesz", "Ben Hur", "Quo Vadis".

W ciągu dnia transmisje z mszy Wielkopiątkowej, Nabożeństwo pasja i naprawdę wiele, wiele innych programów, można sprawdzić samemu. Tam po prostu tam widać, zbliżające się święta. Gdzie jest nasza misyjna TVP, bo oczywiście po TVN czy Polsatu misji nie oczekuję?

 

Edit:

Ja dostęp do czeskich i słowackich programów z oferty podstawowej rozwiązałem w następujący sposób.

Mam dwie karty na oba regiony.  :wink:

Edytowane przez Wanderer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że już niedługo z czeskich kart Skylink znikną kolejne programy, tym razem będą to programy państwowej Słowackiej TV - http://www.parabola.cz/zpravicky/27699/divaci-v-cesku-zrejme-prijdou-o-programy-rtvs/ 

Słowakom najwyraźniej jak miało to miejsce przed prawie 25 laty przy rozpadzie Czechosłowacji znowu zaczyna odbijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na platformie SkyLink w maju program Ohutnavka będzie udostępniał filmowy program AMC.

Natomiast w weekend od piątku 2. 6. od 18:00 do poniedziałku 5. 6. do 8:00 będzie odkodowane okno na Nova Sport 1 HD i Nova Sport 2 HD.

Do obejrzenia między innymi:

finał NHL pomiędzy Nashville Predators vs. Pittsburgh Penguins

Moto GP - Grand Prix Włoch

finał NBA pomiędzy Golden State Warriors vs. Cleveland Cavaliers

walka UFC 212: Aldo vs Holloway – Champion versus Champion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że już niedługo z czeskich kart Skylink znikną kolejne programy, tym razem będą to programy państwowej Słowackiej TV - http://www.parabola.cz/zpravicky/27699/divaci-v-cesku-zrejme-prijdou-o-programy-rtvs/ 

Słowakom najwyraźniej jak miało to miejsce przed prawie 25 laty przy rozpadzie Czechosłowacji znowu zaczyna odbijać.

 

A na Słowacji podobne rzeczy się dzieją. Dostępne teraz za darmo w ichniejszym DVB-T CT1 i CT2 już za 2 tygodnie staną się płatne. http://www.zive.sk/clanok/125245/ct1-a-ct2-towercom-cez-antenu-spoplatni-zo-zakladu-vyradi-aj-erotiku

Edytowane przez Marek G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W przyszłym miesiącu słowacka TV Dajto będzie transmitowała spotkania niemieckiej Bundesligi. Zawsze będzie nadawane jedno spotkanie z każdego koła w ramach sezonu 2017/2018 który rozpoczyna się w piątek 18 sierpnia 2017.
W TV Dajto mecze zobaczymy zawsze w każdą sobotę o 15:25, w sobotę 19.08.2017 będzie transmisja meczu Hertha Berlín - VfB Stuttgart.
Jeszcze przed samym startem Bundesligi w sobotę 5.08.2017 o 20:20 TV Dajto zobaczymy spotkanie zwycięscy niemieckiego pucharu Borussia Dortmund z niemieckim mistrzem Bayern Monachium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ile na Słowacji i w Czechach jest tych platform? Dzisiaj czytam o kolejnej. U nas były 4, wszystkie nadawały z jednego satelity korzystając z tych samych kanałów. Przetrwały 2, a mówiono, że opłacalna jest tylko jedna. Za południową granicą jest kilka platform, każda nadaje z innego satelity i daje radę. A rynek przecież mniejszy kilkukrotnie niż u nas. Mógłby ktoś zrobić listę krajów europejskich i platform satelitarnych w nich dostępnych? Chyba że już coś takiego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powróciłem do Skylinka po ponad 1,5 rocznej przerwie. Myślałem, że tylko servisni poplatek zapłacę. A tu mi jeszcze doszła rejestracja karty za 299 KC...Trudno...Puściłem już uprawnienia, na razie z paczki Digital nie chodzi mi Insight HD. Nie mylić z UHD bo tego moja Manta nie wyszuka... Czekać cierpliwie aż nadejdą uprawnienia czy jest jakiś patent?

Edycja:

Tutaj https://satkurier.pl/news/158031/skylink-testuje-insight-uhd-i-insight-hd.html piszą "Brak CAID 0x0D96 dla kart Irdeto ICE (tunelowanie CryptoWorks)" - to pewnie u mnie nie pójdzie...U mnie karta jest w module a moduł zgłasza się jako Cryptoworks.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skylink mam kartę, która chodzi z modułem Cryptoworks. Zauważyłem, że po kilku przełączeniach w ramach listy kanałów zaczyna się blokować. Sprawdzone na 2 modułach Cryptoworks. 2 lata temu nie było tego problemu. Czy inwestując w moduł Irdeto będzie to działać? Sama karta zgłasza się jako Cryptoworks - z akcji Vymena...

Chcę kupić moduł Irdeto CI+ Skylink Ready ale czy on ma tryb legacy i będzie działać w odbiornikach ze slotem CI?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...