Skocz do zawartości

Platformy cyfrowe w Czechach i na Słowacji


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

FIGA1, bartolinos : 

Czy możecie sprawdzić czy dzisiaj Celta Vigo - Real Madryt na słowackim DAJTO o 16-tej 

na czeskim Skylinku leci normalnie czy jest kodowany ?

Coś zasłyszałem na czeskim Forum, że może być dla czeskich kart kodowany, ale jest to informacja niesprawdzona.

Edytowane przez maryś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Dajto nie sprawdzałem, bo cały czas męczę się z poprawnym odbiorem wszystkich kanałów, a to niestety chyba oddala się ode mnie, ale wcześniej wstawiałem screena z meczu i kilka kolejnych też oglądałem, więc raczej wszystko ok. Daj link do tego forum co tak sprawdzasz te dziwne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millstreet, potwierdził, że mecz leciał normalnie na Dajto.

Natomiast na czeski forum jest wątek o kodowaniu STV1 podczas Ligi Mistzów dla kart CZ.

http://www.parabola.cz/forum/topic-86753/1/

Podobno w Strefie Klienta na Skylink.cz wystarczy zmienić region z CZ na SK i jest OK.

 

Jeszcze jedno, proszę napiszcie jaki macie rodzaj karty, starą czy nową ?

Jeśli starą, to kiedy i czy w ogóle trzeba ją wymieniać na nową ?

Edytowane przez maryś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę IRDETO ICE w ramach akcji VYMENA i nie miałem przypadku, by nie było dostępu do kanałów słowackich przy rejestracji karty w Czechach. Jeżeli akurat nie działa to przez brak uprawnień  z uwagi na rzadkie korzystanie. Wystarczy wtedy zostawić na CT1, CT1 HD oraz jakimś słowackim kanale -Markiza HD albo STV1 HD. Jest kilka subskrypcji uprawnień i może być tak, że działa Nova HD czy Fanda HD a nie działają inne. Albo najprościej -zalogować się do ZAKAZNICKA ZONA i przesłać uprawnienia. 5 minut i wszystko znów świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę IRDETO ICE w ramach akcji VYMENA i nie miałem przypadku, by nie było dostępu do kanałów słowackich przy rejestracji karty w Czechach. Jeżeli akurat nie działa to przez brak uprawnień  z uwagi na rzadkie korzystanie. Wystarczy wtedy zostawić na CT1, CT1 HD oraz jakimś słowackim kanale -Markiza HD albo STV1 HD. Jest kilka subskrypcji uprawnień i może być tak, że działa Nova HD czy Fanda HD a nie działają inne. Albo najprościej -zalogować się do ZAKAZNICKA ZONA i przesłać uprawnienia. 5 minut i wszystko znów świeci.

No właśnie mam problem z tym, że nie działają u mnie Nova, Fanda, Barrandov i mimo ponowienia uprawnień brak tych kanałów. Inne działają :/

 

A Fanda pokazuje na żywo jedno spotkanie NHL, inne w powtórkach i UFC w powtórkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oscam mam takie uprawnienia dla karty(ukryłem w spoiler):

 

 

chid    0D96    000004    000000000000FFD0    00000000    2015-10-21    2015-11-20    0D96:000004 unknown
chid    0D96    000004    00000000000003E9    00000000    2015-10-22    2015-11-21    CT1 HD, CT2 HD, CTsportHD, CT:D
chid    0D96    000004    00000000000003EB    00000000    2015-10-22    2015-11-21    STV1, STV2
chid    0D96    000004    00000000000003EC    00000000    2015-10-22    2015-11-21    Markiza HD
chid    0D96    000004    00000000000003ED    00000000    2015-10-21    2015-11-20    JOJ HD, JOJPlus HD, WAU, Markiz
chid    0D96    000004    0000000000001771    00000000    2015-10-21    2015-11-20    * * Skylink region CZK
chid    0D96    000004    0000000000007FFE    00000000    2015-10-23    2015-11-22    * * Build OP 2/2i
chid    0D96    000004    0000000000007FFC    00000000    2015-10-21    2015-11-20    * * Skylink SL
chid    0D96    000004    000000000000FFD8    00000000    2015-10-24    2015-11-23    * * Build CK
chid    0D96    000004    000000000000FFB0    00000000    2015-10-21    2015-11-20    * * M7 -SL NS-HD

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że mam problemy jak wyżej to jeszcze wczoraj czarny ekran na STV1 HD podczas meczu LM. Zakodowali po prostu dla kart czeskich jak ktoś pisał.....

 

EDIT: Liga Europy także zakodowana.

EDIT 2: Zapytałem Czechów o co kaman z uprawnieniami, pomogli i działa już Fanda, Nova, Prima :)

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Pisałem o tym kilka postów wyżej.

Wczoraj załatwiłem w Ostrawie kartę starego typu Irdeto 2 0624.

Jest zarejestrowana na CZ. Mam czeskiego maila i dostęp do Zakaznickej Zony.

Tam zmieniłem przed chwilą region z CZ na SK i Liga Europy na STV2 już "świeci"

Zmiana uprawnień karty trwała około 5 minut. Należy pamiętać aby tuner był włączony.

Inną sprawą jest, że akurat Sparta Praga - Schalke 04 leci zarówno na CT2 jak i STV2.

Nie wiem ile razy można tak sobie ten region zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta freeSAT

4 Uplatňuje se jednorázový aktivační poplatek 500 Kč a roční administrativní poplatek 500 Kč.

 

... ach te odnośniki,

 

Na freeSAT karta nie ma FANDA (CZ), DAJTO (SK) a tam jest po jednym spotkaniu NHL i La Liga.

Te programy są na Skylinku 23,5oE, tam też trzeba płacić rejestrację 999 Kč i np. 2-letni  

servisni poplatet 1485 Kc

 

Zależy co Kogo interesuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał,

Były takie nabidky (oferty), że przez 1 miesiąc był jakiś balicek (pakiet) zdarma (za darmo).

Te za darmo to tak nie do końca, bo aby kupić kartę Skylink trzeba najpierw zapłacić Registracni poplatek (opłata rejestracyjna)

jednorazowo 999 Kc a do tego servisni poplatek (opłata serwisowa) na rok 935 Kc lub dwa lata 1485 Kc.

To jest za balicek (pakiet) Digital + Digital HD. No i najważniejsze. Karta musi być zarejestrowana na obywatela czeskiego lub słowackiego.

 

www.skylink.cz > Skylink nabidaka > Prehled balicku.

 

Napisz do jakiegoś sklepu :

www.skylink.cz >  Prodejní a servisní síť

 

Dobrze też jest załatwić kartę z osobą prywatną, ale musisz taką znaleźć.

Są na rynku stare karty i one podobno są lepsze od tych nowych.

 

Ja mam starą kartę Irdeto 0624 i jest na Vu+ Solo SE pod Linuksem. Wszystko chodzi OK.

Należy jeszcze zwrócić uwagę na jedną sprawę, słowacy niekiedy kodują niektóre programy i są

one niedostępne dla czeskich kart. Chodzi np. o Ligę Mistrzów na STV1. Jak masz region CZ to będzie czarny ekran.

Jest na to sposób: trzbeba w Zakaznickej Zonie (Strefa Klienta) na stronie skylinku zmienić region na SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maryś

 

Dziekuje za Twoje informacje.

 

Czyli jak kupie karte to na start nic nie ma za darmo i musze od razu kupić pakiet Digital Hd np na miesiąc aby odbierać kanały kodowane podstawowe. Mozna przelewy z pl robić ?

 

I jak wyglada sytuacja z pakietami mini czy innymi tez mozna wykupić na miesiąc ? I jak wyglada sytuacja z Registracni poplatek to nie jest koniecznie prawda ?

 

Z gory dziekuje za wiadomosc.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij na AUKRO.CZ to jest takie czeskie Allegro.

Tam są oferty różnych kart.

Registracni poplatek to jest opłata jednorazowa i to trzeba zawsze zapłacić.

Natomiast jak kupujesz pakiet wyższy niż Digital+Digital HD to nie trzeba już płacić Servisnego poplatku.

Pamiętaj karta musi być na obywatela czeskiego. On to musi wszystko wziąć na siebie i on może płacić miesięcznie.

Na konto Skylink nie może być opłat z Polski.

Pamiętaj podstawa to jest pakiet Digital+digital HD te programy są we wszystkich balickach.

Potem do tej oferty dochodzą dodatkowe w zależności od balicka.

Flexi to jest taki, że możesz sobie sam wybrać 5 interesujących Cię programów, które możesz co miesiąc zmieniać

ale za to trzeba płacić.

Nie wiem co za programy Cię interesują i skąd jesteś.

Ja z Katowic do Czech mam bardzo blisko, dlatego wszystko załatwiłem na miejscu w Ostravie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bo gadałem z gościem z Czech i mówił ze po zakupie karty opłacam 55 koron i oglądam kanały podstawowe czyli ten Digital hd i mówił ze

Po miesiącu zostają wyłączone a tego Servisnego poplatku nie musze płacić . A Ty ewentualnie bys mogl pomoc w załatwieniu takiej karty ? Jesli tak to jaka cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał,

Digital+Digital HD to jest podstawowa oferta Skylink.

To kosztuje 999 Kc SP i np. 1485 Kc na 2 lata czyli ok. 62 Kc na miesiąc, ale to trzeba opłacić z góry.

Jak piszesz, że po miesiącu Digital HD będzie wyłączone to co będziesz oglądał ? NIC

Natomiast na pewno są na rynku czeskim karty, które mają opłacony ten servisni poplatek i ten Czech będzie chciał tylko 55 Kc miesięcznie.

Tak sprawdziłem, to się zgadza 55 Kc miesięcznie za balicek Digital+Digital HD.

Jak nie musisz płacić SP te 999 Kc to to już jest jakaś zarejestrowana karta i teraz wystarczy tylko to 55 Kc do niego opłacać i powinno być OK.

Ja mam kartę do stycznia 2016 ważną i potem zapłacę z góry za dwa lata 1485 Kc i ma spokój, ale 55 Kc miesięcznie to jest taniej.

Popytaj tego Czecha jeszcze dokładnie.

Ja niestety nie mogę pomóc osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...