Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Do dzisiaj Disney Channel jest kanałem dla nastolatków, ramówkę wypełniają seriale dla młodzieży, chociaż seriale animowane zawsze się zdarzają.

Letnia tegoroczna ramówka Disney Channel trochę mniej mi się podoba :/ Za dużo wałkują Miraculum: Biedronka i Czarny Kot, czy to w dzień, czy w popołudnie. I jeszcze zaczęli miesiąc temu puszczać w nocy Alex i spółka, Lolirock i Mój kumpel duch, co mi to nie odpowiada :( Moim zdaniem te trzy seriale, które wymieniłem, powinien Disney nadawać w dzień. Jeśli nic z tym nie zrobią, to te seriale zejdą z anteny i nigdy nie zostaną wyemitowane kolejne sezony/dalsze odcinki(mam na myśli Alex i spółka oraz Lolirock). Już wcześniej się zdarzyło, że w porach nocnych leciało Wolfblood i skasowali to z ramówki.

 

2 sezon serialu Mój kumpel duch pojawi się na antenie Disney Channel 15 sierpnia o godzinie 18:00. :)

Nowe odcinki Miraculum: Biedronka i Czarny Kot od 5 września. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney Channel jest kanałem dla nastolatków taką ma pełnić funkcję. Disney XD (7-14) i Disney Junior (do 12) to kanały dla dzieci i tam głównie pokazują kreskówki lub inne seriale animowane. Disney Channel też taki był ale lata temu, niedawno wprowadzili kilka kreskówek z Disney XD np. Wodogrzmoty małe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, "Wodogrzmoty" emitował najpierw Disney Channel, dopiero potem przeniesiono to na antenę Disney XD (zresztą tak najpierw uczyniono w USA, później w Polsce).

 

Co do samej stacji, obecnie nie ma tam nic, żadnych praktycznie dobrych rzeczy. Albo to ja się starzeję, albo Disney produkuje w większości gnioty. Niezbyt często też puszcza się dawniejsze filmy pełnometrażowe, "Króla Lwa" długi czas tam nie widziałem, a jak ze 2 lata temu nadali "Mary Poppins", to zaraz fanki Violetty zleciały się na fanpage Disneya, żeby ponarzekać, iż puszczają "starożytne filmy".

Swoją drogą to Disney Channel często tak ma, że najpierw bardzo promuje dany serial i puszcza go w najlepszych porach, żeby po jakimś czasie go zdjąć. Choć z Violettą tak łatwo nie poszło, bo wiele osób oczekiwało powtórek długo po tym, jak wyemitowano ostatni odcinek tej telenoweli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanki Violetty to powtórek oczekiwały. Bo jak skończyła się Violetta, to potem kontynuowano Lato w mieście, na które narzekały. Nastolatki to w dzisiejszych czasach jarają się serialami typu Violetta, Soy Luna, itp. Moda na to może nigdy nie zejść. Wolałem starą odsłonę Disneya, kiedy dominowały najlepsze seriale animowane(Kim Kolwiek, Amerykański smok Jake Long) oraz dla młodzieży(Czarodzieje z Waverly Place, Nie ma to jak hotel) bez tych latynoskich telenowel dla nastolatek. A teraz? Disney Channel zaśmieca swoją ramówkę, wprowadzając Miraculum 7-8 razy o każdych godzinach każdego dnia. Emisja o 17:00 - owszem, może zostać, ale żeby nie puszczać w większej nieprzesadzonej ilości. Natomiast w nocy potrzeba coś starego - stare animacje, stare seriale aktorskie. Lolirock, Alex i spółka i Mój kumpel duch powinni w dzień puszczać, gdyż w nocy nikt zapewne nie ogląda tv, szczególnie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney Channel jest kanałem dla nastolatków taką ma pełnić funkcję. Disney XD (7-14) i Disney Junior (do 12) to kanały dla dzieci i tam głównie pokazują kreskówki lub inne seriale animowane. Disney Channel też taki był ale lata temu, niedawno wprowadzili kilka kreskówek z Disney XD np. Wodogrzmoty małe. 

 

Junior jest bardziej dla przedszkolaków,a także do niedawna też fanów starych kreskówek (czyli mnie) bo były kreski z lat 90, dziś już ich nie ma. I nie chcę być nie miłym, ale nawet słabsze animacje na DXD i DC nie są dziecinniejsze od seriali z DC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie czasem o 16:00? Bo pamiętam że mniej więcej w okresie nadawania Violetty inny kanał emitował Kod Lyoko, a potem KL:Ewolucję, i niektórzy mieli dylemat, co oglądać.

A Soy Luna to już kompletne odcinanie kuponów na zasadzie "skoro jedno chwyciło, to teraz będziemy taśmowo tłuc takie seriale przez 10 lat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co możliwe że o 16:00, mogłem się pomylić. Kod Lyoko świetna kreskówka ze starego Zig Zap, chyba z rok temu była emitowana na Teletoon + zarówno pierwsza jak i druga wersja. Nie tylko Soy Luna jest jeszcze Backstage, taki już będzie z Disney Channel. Disney Channel będzie co raz  częściej emitował telenowele z Ameryki Pd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ogólnie to chyba od kilku miesięcy ten kanał ma coś takiego jak "Popołudnie z kreskówkami", bo widzowie skarżyli się, że są same seriale aktorskie. A to, że puszczają kilkuletnie produkcje (starymi to bym jeszcze nie nazwał, bo dla mnie stara kreskówka z Disneya to Kaczor Donald z lat '40 ;) ), wynika z tego, że chcą to zaprezentować widowni, która tego w ogóle nie zna, bo gdy zaczęła oglądać Disney Channel, to dawano już same sitcomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to chciałbym pochwalić Disney Channel za całkiem porządną animację "Miracoulus: Biedronka i Czarny Kot", którą to nawet da się oglądać. Piosenka czołówkowa też jest w porządku, choć w wersji polskiej ją chyba trochę zjechano.
Co ciekawe, bajkę tę w Stanach Zjednoczonych emituje nie Disney Channel, a Nickelodeon, więc mamy podobną sytuację, co na początku emisji Wróżków Chrzestnych.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zapowiedzi tego, jak dla mnie szału nie ma, nic specjalnego. A to, że w USA leci to na Nickelodeonie, nie dziwi mnie. To nie jest produkcja Disneya. Widać, że przyjęto taką taktykę, jak parę lat wcześniej Cartoon Network, puszczając do ramówki seriale niebędące produkcją CN Studios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Kirk Pomyłka, niestety. Te Miraculum to produkcja własnych firm animowanych (tak sądzę), i widziałem podczas czołówki, że produkcją tego serialu zajmują się też The Walt Disney Company France i prywatna stacja TF1. Ta taktyka o tym, że wciskają seriale nienależące do Nickelodeon przyjęła się też na tamtej właśnie stacji :wink: Można to zauważyć chociażby po ciągłych odcinkach Polsatowskiej Rodziny zastępczej.

 

EDIT: Jednak masz rację. Francuska centrala Disneya to tylko kooperowała w produkcji. Wikipedia pisze, że...

 

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot – japońsko-francusko-koreański serial animowany wyprodukowany przez wytwórnie Zagtoon, Method Animation, Toei Animation, SAMG Animation i PGS Entertainment.

Premiera serialu miała miejsce w Korei 1 września 2015 roku na koreańskim kanale EBS. Francuska premiera serialu nastąpiła 19 października 2015 roku na francuskim kanale TF1. Serial ten po raz pierwszy pojawił się w Polsce 6 grudnia 2015 roku na antenie Disney Channel jako przedpremierowy pokaz. Oficjalna premiera serialu odbyła się 8 lutego 2016 roku.

A więc cóż... było, minęło. Takie seriale, które nie są produkcją ani CN, ani Nicka, aniżeli Disneya można puszczać na niemal każdym kanale. Albo którymś z nich. Np. Chica Vampiro, która akurat jest młodzieżowym serialem, jednak nie jest produkcją Nicka, tylko własna firma z Kolumbii to robi, ale za to leci na polskim Nicku, holenderskim i na... latynoamerykańskim Nicku też on leciał.

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...