Jump to content

Recommended Posts

Ciekawe,bo wszystkie serwisy potwierdziły informację o przejściu na nowy format. A raczej miały sprawdzone źródło. Może okaże się że to była "kaczka" dziennikarska ?

Raczej niepoinformowany. Na ich kanałach YT o nowościach informują wręcz na ostatnią chwilę, zasłaniając się niewiedzą, mimo że komunikaty prasowe (i ramówki na pierwsze dni miesiąca) są dostępne od dwóch tygodni.

Ciekawe,bo wszystkie serwisy potwierdziły informację o przejściu na nowy format. A raczej miały sprawdzone źródło. Może okaże się że to była "kaczka" dziennikarska ?

Wszystkie te newsy na portalach są na podstawie postu na profilu kablówki TESAT.

Też mi się wydaje, że na facebook'u są niedoinformowani. Oni tam kontaktują się z małymi dziewczynkami bądź rodzicami więc o sprawach technicznych są niedoinformowani.

Bo to chyba prowadzi jakaś firma marketingowa.

Disney w Polsce się nawet sam dystrybucją kanalow nie zajmuje.

Bo to chyba prowadzi jakaś firma marketingowa.

Raczej, nie inaczej. Odpowiedź mówi sama za siebie, że informacje od Disney'a zbierają z poślizgiem.

Disney Channel i Disney XD są już w 16:9 (na DC nie ma flagi WSS). Seriale które były kręcone w HD są w 16:9, a co do logo to jest w safe area. Disney Junior póki co bez zmian...

Trudno by przy Disney Channel dali flagę WSS skoro na chwilę obecną nadają w 4:3 letterbox.

DC jest w 16:9, ale bez flagi WSS. Proponuję się przyjrzeć że wszystko jest rozciągnięte.

Pisałem na chwilę obecną. Czyli o 6:56 tak było u mnie w UPC czyli 4:3 letterbox. Teraz owszem jest wszystko rozciągnięte i jest flaga WSS.

Widocznie Twój i mój operator pobierają sygnał stacji z różnych źródeł przez co są różnice w emisji.

na DC z satelity jest flaga WSS ale... obraz jest w 4:3 :/

na DJ niektóre pozycje są w 16:9 ale nie ma flagi WSS :/

najlepiej wygląda DXD - 16:9 z stałym WSS + pillarbox :)

Disney Channel jest w 16:9, ale materiały filmowe były, jak ja to sprawdzałem, w 4:3 czyli wszystko rozciągnięte w szerz, jajowate koła, nawet lalka Barbie w reklamie była rozciągnięta na szerokość i wyglądała na grubą;-) Poza tym kanał jest w rozdzielczości 544, co po rozciągnięciu tego na cały ekran powoduje, że ostrości nie ma, natomiast wszystkie efekty kompresji są widoczne jak na dłoni. W sumie kaszana, ale przecież nie po to ten kanał nadaje, żeby był ładny obraz, tylko po to, żeby dzieciaki wierciły rodzicom dziury w brzuchu, żeby im kupowali to, co tam jest w reklamach.

Disney XD już o północy włączył flagę WSS, na co analogowe UPC zareagowało... automatycznym przycinaniem. Nadal zresztą wszystko przycina, co w przypadku programów sprawia, że nie widać żadnej różnicy (logo, wzorem amerykańskiej wersji, w safe area), za to widać to po reklamach, które do niedawna szły w letterboksie. Są też drobne zmiany w oprawie (dżingle reklamowe).

Dziś się podocierają i do weekendu bedzie dobrze.

Disney Channel obecnie cały czas nadaje z flagą WSS, logo trochę przesunęli na bok. Niektóre pozycje (nowe seriale ale w 4:3) są w pillarboxie, a niektóre takie jak powinny być. Identy też są w 16:9 oraz niektóre zapowiedzi.

Nie wiem jak Disney XD był kiedyś, ale według mnie jakość kanału jest super :D Obraz jest ostry i czysty, bez żadnej zupy pikseli i mydła.

W UPC nadal są piksele, a wersja w analogu ma przycinane boki, więc różnicy wielkiej w stosunku do wczoraj nie widać. Za to znacznie więcej seriali idzie w 16:9.

Jakość nie powala, ale w 16:9 wygląda to lepiej niż przedtem.

czy logo w safe area to jakas choroba zakazna? dopiero co sie z tego wyleczyl Universal i paczka Canal+ w SD, a juz na nia zapadly kanaly Disneya

hameryka, po prostu polecieli po hamerykańsku

Żeby dopiero w październiku 2013 jakieś kanały przechodziły na 16/9

A w ogóle żeby były obecne jeszcze kanały 4/3 to jest nie do pomyślenia

Disney Channel już bodaj logo przesunął skrajnie na lewo, również w programach w pillarboksie. Disney XD trzyma się safe area wzorem wersji amerykańskiej i (przynajmniej kiedyś) brytyjskiej... i w sumie dobrze, bo kablówki analogowe nadal emitują ten kanał w 4:3, więc dopóki się to nie zmieni - kanał przynajmniej wygląda jak wczesniej.

Szczerze mówiąc nie widzę w tym problemu, logo i tak i tak się wyróżnia...

DC przy serialach w 4/3 nadaje logo w safe-area, a nie po skrajnie lewej stronie :)

To chyba nie jest normą, wczoraj na kilku programach w pillarboksie logo było skrajnie po lewej.

To ja mówię jak jest dziś. Logo cały dzień w safe-area - nieważne co emitują. Zresztą - mi to nie przeszkadza. Kto sobie przytnie obraz, ten nie straci. A pillarbox nie przeszkadza w dzisiejszych czasach - myślę, że większość odbiorników to i tak panorama, a kanał nie nadaje w na tyle dobrej jakości, żeby mówić o jakichś stratach na ekranie.

Mylisz się Karolu. Po południu widziałem Powodzenia Charlie i logo było przy krawędzi ekaranu.