Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Disney Channel jest w 16:9, ale materiały filmowe były, jak ja to sprawdzałem, w 4:3 czyli wszystko rozciągnięte w szerz, jajowate koła, nawet lalka Barbie w reklamie była rozciągnięta na szerokość i wyglądała na grubą;-) Poza tym kanał jest w rozdzielczości 544, co po rozciągnięciu tego na cały ekran powoduje, że ostrości nie ma, natomiast wszystkie efekty kompresji są widoczne jak na dłoni. W sumie kaszana, ale przecież nie po to ten kanał nadaje, żeby był ładny obraz, tylko po to, żeby dzieciaki wierciły rodzicom dziury w brzuchu, żeby im kupowali to, co tam jest w reklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney XD już o północy włączył flagę WSS, na co analogowe UPC zareagowało... automatycznym przycinaniem. Nadal zresztą wszystko przycina, co w przypadku programów sprawia, że nie widać żadnej różnicy (logo, wzorem amerykańskiej wersji, w safe area), za to widać to po reklamach, które do niedawna szły w letterboksie. Są też drobne zmiany w oprawie (dżingle reklamowe).

 

Dziś się podocierają i do weekendu bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney Channel obecnie cały czas nadaje z flagą WSS, logo trochę przesunęli na bok. Niektóre pozycje (nowe seriale ale w 4:3) są w pillarboxie, a niektóre takie jak powinny być. Identy też są w 16:9 oraz niektóre zapowiedzi.

 

Nie wiem jak Disney XD był kiedyś, ale według mnie jakość kanału jest super :D Obraz jest ostry i czysty, bez żadnej zupy pikseli i mydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney Channel już bodaj logo przesunął skrajnie na lewo, również w programach w pillarboksie. Disney XD trzyma się safe area wzorem wersji amerykańskiej i (przynajmniej kiedyś) brytyjskiej... i w sumie dobrze, bo kablówki analogowe nadal emitują ten kanał w 4:3, więc dopóki się to nie zmieni - kanał przynajmniej wygląda jak wczesniej.

 

Szczerze mówiąc nie widzę w tym problemu, logo i tak i tak się wyróżnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mówię jak jest dziś. Logo cały dzień w safe-area - nieważne co emitują. Zresztą - mi to nie przeszkadza. Kto sobie przytnie obraz, ten nie straci. A pillarbox nie przeszkadza w dzisiejszych czasach - myślę, że większość odbiorników to i tak panorama, a kanał nie nadaje w na tyle dobrej jakości, żeby mówić o jakichś stratach na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...