Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, neo_patryk napisał:

Polski DC rozpoczął nadawanie od premiery filmu "Iniemamocni". Wcześniej była jedynie plansza zapowiadająca start kanału, ale tego już tak pewien nie jestem.

Tak leciały zapowiedzi (tyle że nie zapowiadały konkretnych programów) w kółko razem z przerywnikami "Toon Tips" i różnymi identami do 1 grudnia 2006 roku. Już 2 grudnia leciała już tylko plansza taka sama co była zwykle w nocy tyle, że napis brzmiał "POCZĄTEK PROGRAMU O 17:00". O tej godzinie pojawiła się ostatnia klatka (!) identu nawiązującego do serialu "Kim Kolwiek" (chodzi mi o ten poniżej) a po niej od razu zaczął się film "Iniemamocni"

 

18 godzin temu, KatarzynaMadej55 napisał:

Mam pytanie

  1. (...)
  2. Czy w innych krajach promo powyżej wyglądało tak samo?
  3. Czy jest możliwość odnalezienia kaset VHS ze starymi continuity'ami z polskiego DC jeszcze za czasów Blisko Wschodniej wersji?
  4. Czy kiedykolwiek mieliście do czynienia z wpadką z językiem i logiem ekranowym, było to pamiętam w 2009 lub 2010 roku, serial Fineasz i Ferb był puszczony w innym języku, chyba każdy nie pamięta jakim, no i logo ekranowe nie zostało zmienione z filmowego na normalne

Ad. 2. Niestety, nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Zresztą tą wersję DC, którą oglądaliśmy nie uruchomiono równocześnie we wszystkich krajach - w Skandynawii uruchomiono 28 lutego 2003 r., w Bliskim Wschodzie uruchomiono już w 1997 r. (ale połączona z wersją skandynawską dopiero na początku stycznia 2005 r., ale od końca 2006 zaczęły się pojawiać drobne różnice w repertuarach filmowych obu wersji), w Południowej Afryce dopiero od września 2006 r. zaś w Turcji dopiero w kwietniu 2007.

Ad. 4. Z językiem działo się to kilka razy: jeszcze w grudniu 2006 czy styczniu 2007 jeden z odcinków "Nowej szkoły króla" i "Fillmore'a na tropie!" leciał po angielsku na polskiej ścieżce, zaś do ok. 2008 r. odc. "Amerykańskiego Smoka Jake'a Longa" pt. "Zmiany" emitowano po... fińsku. Dodam jeszcze, że pierwszy odcinek II serii "Kim Kolwiek" podczas premiery był emitowany na polskiej ścieżce po fińsku bądź norwesku.

3 godziny temu, KatarzynaMadej55 napisał:

Czy zapowiedzi co leciały w kółko miały wygląd Bounce? No bo amerykański Disney Channel miał oprawę graficzną Bounce, obowiązującą od 2002 do 2007 roku.

Z tego co pamiętam, chyba tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start Disney Channel pamiętam, nawet oglądałem wszystko to, co się pojawiło na Disney Channel od 17:00 do 22:00 w dniu startu kanału. Pierwsze co się pojawiło o 17:00 to jingiel filmowy oraz ''Iniemamocni'', później była druga część filmu ''Lilo i Stich'', klasyki z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem oraz seriale, które wtedy jeszcze leciały z lektorem niż z dubbingiem (''Nie ma to jak hotel'', ''Filip z przyszłości'' oraz ''Chłopiec poznaje świat'').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KatarzynaMadej55 napisał:

Czy zapowiedzi co leciały w kółko miały wygląd Bounce? No bo amerykański Disney Channel miał oprawę graficzną Bounce, obowiązującą od 2002 do 2007 roku.

Skąd mam to aż tak dokładnie pamiętać? To było ponad 12 lat (!) temu ?‍♂️?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrecikCzy to prawda że było mnóstwo wersji loga ekranowego z lat 2006-2011? Np. logo z czerwoną obwódką i niebieskim tłem, które miało animację wchodzenia do ekranu, było to chyba sylwestrowe logo ekranowe, czy chociażby logo ze śniegiem na górnej i dolnej części loga ekranowego ze świąt 2007.

 

EDIT: Czasami było, że to logo sylwestrowe, zbyt późno się pojawiało na ekranie.

Edytowane przez KatarzynaMadej55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, było z kilka, tylko że nie pamiętam tych wszystkich wariantów (ale mogę powiedzieć, że to czerwono-niebieskie logo DC, o którym wspomniałaś, to było logo nie tyle sylwestrowe, co świąteczne). Nawet mam zdjęcie, gdy DC miało w grudniu 2006 specjalne logo z okazji premiery filmu "Tarzan" (i ówczesny sposób przedstawiania pozycji "za chwilę", który pojawiał się pod koniec seriali).

classiccartoons-film.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W kwietniu w Disney Channel nic ciekawego. W ogóle nie interesują się już tym kanałem.

A od wczoraj zmieniono logo na naprawdę mikroskopijne, promujące serial "Ulica Dalmatyńczyków 101" który ma ruszyć 25 marca. W zapowiedziach na szczęście jest duże.

Aktualizacja: dziś jest już normalnych rozmiarów, ale tamto było fajniejsze

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 18:04, neo_patryk napisał:

Gdyby miał być rebranding, to by to oficjalnie zapowiedzieli.

Mogą zapowiedzieć jakieś zmiany, kiedy ruszy już platforma Disney+, czyli pod koniec roku.

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Disney Channel został zjechany przez swoich starszych widzów - wszystko przez emisje w ten piątek o 18:30 fabularnej odsłony serialu "Kim Kolwiek" w postaci filmu: https://m.facebook.com/DisneyFilmy/photos/a.238069526319133/2039425339516867/?type=3&fs=1&focus_composer=0&ref=opera_speed_dial&notif_t=group_activity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...