Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika w Ostrołęce


damianfa1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze pojdzie to od wrzesnia zaczynaja testy.

Swiadczy o tym fakt, ze od 24 sierpnia zmienia nadawanie sie programu drugiego tzn zostanie przeniesiony na inna czestotliwosc bo ta na ktorej obecnie nadaje jest bliska czestotliwosci kanalu 41 na ktorym bedzie w przyszlosci przesylany sygnal dvb-t.

chodzi o to aby nie zaklocac programu drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie dostałem odpowiedź od przedstawiciela TP EmiTel:

 

"Wg mojej wiedzy Ostrołęka MUX2 startuje z naszego obiektu w grudniu 2011."

 

I tym oto miłym akcentem możemy zaczekać na Grudniowe testy Mux 2 z nadajnika w Ostrołęce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dużo szybciej wystartuje nadajnik w Łomży, te 5kW z pewnością wystarczy na stacjonarny odbiór. Mam nadzieję, że szybko moc w Ostrołęce zostanie zwielokrotniona, dzięki czemu będę mógł odbierać Mux 2 na laptopie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mux 1 (Łomża odl. 30km) odbiór w Łęgu Starościńskim bezproblemowy, odbiór na starej antenie siatkowej umieszczony na strychu, antena skierowana na Łomżę, Mux 2 z Ostrołęki (8.2 km) odbierany plecami anteny również bezproblemowy. Mały problem z odbiorem TVP1 HD, obraz trochę przycina, zapewne wina słabego procesora w laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

podobno nadajnik będzie dla regionu w miejscowości Różan a nie w Ostrołęce bo Emitel nie dogadał się z właścicielem wieży nadawczej?

cytat z forum Emitala:

"Szykuje się nowy obiekt nadawczy DVB-T Emitela w północnej części województwa mazowieckiego ;).

UKE wydało pozwolenia na emisje mux-1, oraz mux-2 z masztu w miejscowości Różan, kilka kilometrów od Goworowa. Przypominam że w Goworowie miał powstać nadajnik DVB-T dużej mocy.

 

Nazwa to SLR Różan/Sienkiewicza.

Parametry emisji: mux-1 kanał 40, mux-2 kanał 41.

Moce obu mux-ów to 6 kW ERP ND. Wysokość wieży to około 81m z antenami.

 

Info na temat tego obiektu: http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_E2J

oraz: http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=118

 

Dotychczas był chyba wykorzystywany pod GSM.

 

Czekamy na oficjalne info Emitela ;) Kiedy rusza emisja :?:."

 

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=26&t=4678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja w Różanach już istnieje i jest to bardzo niska wieża. Na wypadek nie uruchomienia emisji z nowego obiektu, emitel postawił na utworzenie lokalnej sieci SFN z wieżą Ostrołęka/Kopernika. Obecnie obiekt w Różanach ma klasę SLR (Stacja Linii Radiowych), czyli miejsce gdzie przebiegają linie radiowe i światłowodowe.

 

Docelowe parametry, to:

40 MUX1 Różany/Sienkiewicza 6kW H + Ostrołęka/Kopernika 5kW H

41 MUX2 Różany/Sienkiewicza 6kW H + Ostrołęka/Kopernika 5kW H (ten drugi już działa)

 

Być może dojdą kolejne lokalizacje, ponieważ obecnie jest to tylko część z planowanego zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe z jakim FEC będą działać te SFN-y Ostrołęka-Różan? Jestem z Łochowa więc sygnał z Różan powinien mnie objąć zasięgiem swoim. Różan jest ode mnie jakieś 45 km :-) Lapie u mnie sygnały z Łosic na kierunkowej ATX 91. Najsłabszy MUX3 na k56 z moca 5 kW nawet u mnie 100% sygnał idzie :-) Łosice są ode mnie ponad 80 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Emisja testowa z Różana działa, mimo słabszej anteny nakierowanej na Warszawę po odłączeniu od zasilacza mam pikselozę, normalnie 100%/100% i idzie elegancko ;)

 

nawet metr kabla dołączony do mini-wieży wystarcza do odbioru (siła sygnału - 93%) ale jak na razie bitrate w porównaniu z satelitą wypada kiepsko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...