Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika w Ostrołęce


damianfa1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc jeżeli chodzi o Ostrołękę to odbiór jest możliwy z podwarszawskiego Raszyna.

Jak widać na załączonym rysunku zasięgiem obejmuje jeszcze Ostrołękę. Wystarczy dobra antena kierunkowa wycelowana w Raszyn, odbiornik z DVB-T MPEG-4 lub zewnętrzny tuner.

 

beztytuuif.jpg

Kanał 58, moc 100 kW ERP (dużo) i polaryzacja pozioma

Miłego odbioru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ostrołęce będzie ciężko na teoretycznych mapkach z zasięgiem niestety Ostrołęka nie jest objęta http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=750. Sam jestem z okolic Ostrołęki i tylko podczas dobrego tropo odbieram DVB-t z Raszyna na zwykłej siatce ze wzmacniaczem. Jednak po przejściu na kanał 58 dużo ciężej o dobry sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zwykłej siatce ze wzmacniaczem

Posłuchaj, czego ty się spodziewasz od takiej anteny? Jeżeli użyje się dobrej kierunkowej anteny o dużym zysku, dobrego wzmacniacza, solidnych przewodów i odbiornika z czułą głowicą to odbiór jest jak najbardziej realny. Wszystko wymaga tylko nieco trudu.

A co do odbioru w Krakowie-po drodze jest parę górek, odbiór jest naturalnie niemożliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz zaczynam odbierać Raszyn bo pojawia się tropo. Wiem że instalacja antenowa ma znaczenie próbowalem tez na 21 elementowej yagi i odbiór powównywalny z siatką. Odbiornik posiadam na usb podlączony pod peceta. Poza tym antenę mam umieszczoną niską nad ziemią wiec nie można się spodziewać cudów ale mimo wszystko ta mapka podana przez młody technik jest zawyżona w poprzednim poście podałem link do oficjalnej mapki emitela. Przy kanale 58 jakość kabla tez już ma znaczenie jak wspomina młody technik i wcale nie mówię, że przy dobrym sprzęcie odbiór nie jest możliwy zwłaszcza jeśli ktoś ma możłiwość zamocowania anteny na dużej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, otóż fale z zakresu telewizji nie rozchodzą się na zasadzie fali przyziemnej, tylko albo bezpośredniej albo ewentualnie za pomocą zjawiska troposferycznego. Te moje mapki pokazują gdzie jest szansa na odbiór zgodnie z teorią, mapki emitela są wyłącznie bardzo realistyczne, a nawet troszkę pesymistyczne :D Jeżeli umieści się na dużej wysokości antenę, da się przyzwoity wzmacniacz to ma to szanse ruszyć, przecież ludzie łapią w normalne dni bez tropo czasami sygnał i z dalszych nadajników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, widzisz, da się, trzeba tylko chcieć :D ale uwaga! Nie można wzmacniać i ukierunkawiać odbioru w nieskończoność, jeżeli pojedynczy wzmacniacz czegoś nie wzmocni to nieumiejętne połączenie paru w kaskadę może spowodować to że będziemy wzmacniać szum zamiast sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mieszkam w Kadzidle czyli 20 km na północ od Ostrołęki. Po tym jak wlączono emisje cyfrową z nadajnika w Olsztynie mam stabilny odbiór na antenie siatkowej ze wzmacniaczem Lna-177 antena umieszczona 3 metry nad ziemią wiec myślę ze w Ostrołęce też są szanse na odbiór z tego nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wygląda na to, że Ostrołęka zostanie jedynym miastem bez telewizji cyfrowej:/

Niestety wydaje się, że wraz z harmonogramem mux 1, w Ostrołęce zostanie również opóźniony start Mux 2, który to miałby być uruchomiony do Grudnia br. niestety, nowy harmonogram przewiduje start ale dopiero po 31 grudnia 2012! Wygląda to bardzo źle, ponieważ analogowo w Ostrołęce mamy dostęp do zaledwie trzech kanałów, a odbiór cyfrowy z innych nadajników jest raczej niemożliwy.

Ponadto start Mux 1 który miałby zapewnić dostęp do cyfrowych kanałów TVP jest uruchamiany tam gdzie jest już dostęp do Mux 3. PARANOJA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...