Skocz do zawartości
  • 0

Z której strony umieścić stojak? (foto)


Caris
 Udostępnij

Pytanie

Z której strony umieścić stojak?

 

Z prawego boku (strona zachodnia):

DSC00148__JPG_300x300_q85.jpg

 

Czy po tej stronie (z przodu, strona południowa):

DSC00150_JPG_300x300_q85.jpg

 

Aha, a to widok na wysokości komina (stojak będzie wystawał nad wysokość komina), jest przed nim budynek i nie wiem czy będzie przeszkadzał, w końcu nie ustawia się na prosto na południe, tylko na południowy zachód... mieszkam 40 km od Krakowa na północ.

DSC00149_JPG_300x300_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dość istotna sprawa: Aby ustawić antenę przy pomocy odbiornika, musisz mieć pewność, że odbiornik jest sprawny i dobrze "zestrojony".

Weź idź z nim do znajomego, do sąsiada, może gdzieś do rodziny i sprawdź odbiornik na innej, działającej instalacji antenowej. Jak będzie wszystko działać jak należy, wszystkie programy, wtedy możesz zacząć ustawiać swoją antenę.

 

4. Nie trzeba ta czasami w ustawieniach anteny czegoś wpisywać? Długość geo., szer. geo. do czego to jest> tylko takie do liczenia?

Długość i szerokość geograficzną wprowadzasz jeśli korzystasz z obrotowej instalacji antenowej DiSEqC 1.3 USALS - Ty nie musisz tutaj nic wpisywać.

 

6. Dobre mam ustawienia? w zakładce "Instalacja":

Satelita: HOTBIRD 13E; Typ konwertera: Uniwersalny, Pierwsza częstotliwość: 9750, Druga częstotliwość: 10600; Numer TP: 32/105, 11393 V 27500; DiSEqC: 1/2; Pozycjoner: Wył.; 0/12V: Wł; Polaryzacja: Auto; Dźwięk: Wył.; Zasilanie konwert: Wł.

Zasilanie LNB: musi być na ON,

Typ LNB: Uniwersalny 9,75/10,6 - masz ok,

DiSEqC, Pozycjoner, 0/12: wszystkie na OFF - ale w Twojej instalacji antenowej i tak bez znaczenia, możesz mieć ustawione obojętnie.

 

Polaryzacja: Auto ??? tego nie rozumiem. Wymyślanie cudów na kiju. Jestem ze starej szkoły - ma być wybrane albo V albo H, a nie jakieś autodetekcje.

 

Ja ustawianie anteny zaczynam od transpondera częst.: 11488 MHz, pol: H, SR: 27500, FEC: 3/4, program TV Polonia. Następnie przechodzę do tp. częst.: 11508 MHz, pol: V, SR: 27500, FEC: 5/6, program TVN Warszawa.

 

Mam 20m kabla <=> złączka <=> ok. 12m, a tu pisze: http://wstaw.org/h/0645aecae26/ że max. to 30m (przy więcej niż 30m zastosować wzmacniacz) nie wiem czy te 2m mają jakiś związek ale utnę kawałek bo i tak mam go za dużo na dachu.

Kiedyś potrzebowałem przedłużyć sobie tymczasowo kabel o kilka metrów, ale szkoda było mi kabel odcinać ze szpulki na te 20 minut, więc podłączyłem beczką całą szpulkę, a było w niej jeszcze 36 metrów kabla. Razem dało mi to jakieś 45 metrów kabla i wszystko działało poprawnie. Spadła siła o kilka % ale jakość została bez zmian. Nie wiem, może na bardzo słabych tp. były by problemy - nie sprawdzałem. To co potrzebowałem (czyli polskie FTA z Hot birda) działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie...

Kupiłem Sat Finder "AB-SAT SF-95" i podłączyłem niby piszczy, wskazówka wskazuje... ale jak patrzę na TV to Siła była nawet 80%, a jakość zmienia się 11%-14% raz miałem 11%-14%-16%... sprawa nie jest prosta ;// nie wiem czy nie trafiam na satelitę raz ustawiłem bardziej na lewo ale piszczało zszedłem na dół, idę do domu, patrzę na TV była ustawiona VIVA Polska na tym pasku co jest na dole widziałem 2 nazwy programów z EPG ale na ekranie i tak "BRAK SYGNAŁU"... tak w ogóle to najpierw trzeba aktywować kartę czy ustawiać antenę? aha jak wchodzę w menu "Aktywacja karty TNK" to raz jest normalnie na paskach tzn. są koloru ciemnego zielonego i ma 14% jakości, a później miga tak, że się jakość zmienia nawet na 70% i tak miga ale tak szybko miga i jeden pasek koloru zółtego, a drugi pomarańczowy (tuner mam OPTiCUM 4060CX).

Idę jeszcze coś zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jest źle wyszukałem 2 miejsca gdzie piszczał SAT Finder jeden bardziej w prawo, a drugi bardziej na lewo ... na tym bardziej na prawo nic ... ale na tym na lewo na połowie pokrętła wskazówka była za 10 na skali jeszcze parę razy zmniejszyłem i wchodzę do domu patrzę, a tu GRA! ok to wypiąłem SAT Findera i dokręciłem antenę. Co prawda niektóre kanały nie działają, niektóre się zacinają ale to te na których mi nie zależy (jakieś obcojęzyczne)... z tych co mi zależy to Discovery Channel nie działa ma jakość 26%, a siła ogólnie na wszystkich kanałach jest 90%.

Mam zamiar kupić antenę offsetową TRiAX 80 cm to będzie lepszy efekt.

Myślę, że temat zakończony.

Morał jest taki:

Nie ma co jęczeć tylko brać SAT Findera za 15 PLN w łapę i ustawiać i się nie poddawać, jak ktoś nie ma pojęcia i za chimy nie może ustawić to wzywać montera i niestety bulić.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena nadal jest niedokładnie ustawiona. Discovery Channel to tp. 11508MHz, ten o którym Ci pisałem, że do niego trzeba antenę ustawiać. Na tym tp. jest też TVN Warszawa, Religia.TV, nSport, TVP Sport, Kino Polska. Jak tp. 11508MHz będzie dobrze odbierał, to wszystko będzie dobrze odbierać. Warto sprawdzić skew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
z tych co mi zależy to Discovery Channel nie działa ma jakość 26%, a siła ogólnie na wszystkich kanałach jest 90%.

A próbowałeś ustawić Skew konwertera, tzn. przekręcić lekko konwerter w uchwycie już bez kręcenia anteną :?:

 

Właśnie to muszę ustawić... dzięki za przypomnienie ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...