Skocz do zawartości

Odbiór sygnału z kilku satelitów.


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna ciekawa nowinka. Jest nią multifokusowa antena.

 

multifokus1.jpg

 

Pomimo tego, że i przy tradycyjnej antenie parabolicznej możemy odbierać programy na zeza z różnych pozycji satelitarnych to w przypadku tych skrajnych z bocznym odbiorem sygnału, który nie korzysta z całej powierzchni anteny mamy duże straty sygnału. Problem ten rozwiązuje ww. antena są one tak skonstruowane, aby z każdej pozycji sygnał był mniej więcej o tej samej mocy, przy testach na skrajnych pozycjach namierzono sygnał nawet o 25% silniejszy.

 

multifokus2.jpg

 

Antena ma rozmiary 90x60cm i bez problemu można na niej odbierać programy np. z Astry 19,2 °E, Hot Birda 13°E, Thora 1°W, Amosa 4°W.

Wyprodukowana w UE, jej cena to około 220 zł i jest o połowę tańsza od anteny toroidalnej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna multifokusowa antena.

 

multifokus3.jpg

 

Jest przeznaczona do pracy w ekstremalnych środowiskach od -40 aż do 60 °C. Ma wytrzymać wichury do 200 km/godz. Rozmiary tej anteny 71x91 cm. Wzmocnienie przy częstotliwości 12,5 GHz wynosi 38,7 dB. Ustawienie elewacji 10 - 65°. Jej waga to około 13 kg.

 

multifokus4.jpg

 

Na listwie anteny są zaznaczone pozycje poszczególnych satelitów tak, że montaż może przeprowadzić nawet kompletny amator.

Producent Niemcy, jej cena około 350 zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwszą antenę, ta jest wykonana z twardej stali, z bardzo dobrą powierzchniową warstwą, posiada bardzo sztywne mocowanie, uchwyt LBN w środkowej części jest ze stali, sama listwa pod uchwyty jest z aluminium, no i oczywiście uchwyty na konwertery są z plastiku.

 

Druga antena jest również stalowa ale masz bardzo dobre przeczucie :) jest ona pokryta komaxidem (jest to specjalna farba proszkowa na bazie epoksydu).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie się czyta taki temat. Szkoda, bo nie widziałem jeszcze w Polsce takich anten satelitarnych, może kiedyś pojawią sie w sprzedaży, zaprojektowanie też nie jest złe i cena nie jest bardzo wygórowana. I jest to doskonały element dekoracyjny domu. Podoba mi się!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się o materiały z jakich są wykonane, ponieważ zdziwiła mnie waga tej drugiej anteny. 13 kg. to dosyć dużo, potrzebne będzie solidne mocowanie. Standardowa, stalowa antena offestowa 90 cm. waży o około połowę mniej... ale przy wietrze 200 km/h to niewiele by z niej zostało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...