Skocz do zawartości
  • 0

Zestaw do odbioru FTA


Caris
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Chciałbym się poradzić tych co się znają czy taki zestaw mógłby być do odbioru FTA:

http://allegro :censored:

Wszystkie elementy są w zestawie. Mam jeszcze parę pytań:

1. Jest jakaś szansa, że ustawię antenę sam bez miernika sygnału? Czy będę musiał kupić?

2. Mam zamiar ustawić na HotBird'a 13E, czy będę miał takie programy jak TVP1, TVP2, TVP INFO, POLSAT, TVN, 4, PULS? Na spisie nic nie pisze o tych programach...

Dzięki za wszystki cenne odpowiedzi ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z tego co wiem nie wolno nam zamieszczac linków z allegro ale mniejsza z tym.

1. Szanse są duże bo hotbird ma mocny sygnał troche wrpawy i bez kłopotu to złapiesz.

2. polecał bym ci tuner tnk bo tam po jednokrotnym doładowaniu masz przez 12 miesiecy wiekszośc z wymienionych kanałów poza polsatem i 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam

jeśli planujesz kupno zestawu to proponowałbym kupić zestaw z tunerem Ferguson FK 6900.dlaczego? bo ten tuner posiada wyjście component lub inny tuner ale z wyjściem component. wszystkie firmowe zestawy tnk to tunery z tylko z wyjściem euro.

nawet jeśli masz teraz telewizor z kineskopem ale w przyszłości kupisz plazme lub lcd, to jakość obrazu będzie zdecydowanie lepsza przez wyjście component.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na antenie 60 cm bez problemu odbierzesz Hot Birda, ale musi być dobrze ustawiona, problem może w być w czasie większego deszczu czy opadów śniegu, dlatego polecam Ci zakup większej czaszy no i ten kabel koncentryczny jest słabej jakości. Jeżeli myślisz o oglądaniu TnK to musisz pomyśleć o zakupie dekodera który będzie miał czytnik kart w systemie Conax np. TechniSAT S2-CD czy też Opticum 4060CX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
2. Mam zamiar ustawić na HotBird'a 13E, czy będę miał takie programy jak TVP1, TVP2, TVP INFO, POLSAT, TVN, 4, PULS?

Jeśli chcesz oglądać wyżej wymienione kanały, to według mnie najlepszym wyjściem będzie Pakiet Mini lub Mini Max w Cyfrowym Polsacie za 9,90 zł lub 19,90 zł na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam jeszcze taki problem...

Mam jeszcze stary TV z kineskopem ale niestety nie mam do niego pilota ;/ więc nie ustawię obrazu na AV ... (nie wiem czy dobrze myślę ale chyba ustawia się na AV, jakby co to mnie poprawcie) więc nici ... chyba, że kupiłbym pilot uniwersalny ale jaki i jak go ustawić ....

A w salonie mam SONY Bravia KDL-32U2530 taki: http://www.sony.pl/product/t32-u-series/kdl-32u2530 tam coś pisze, że ma: " Wewnętrzny tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG 2), odbierający również stacje analogowe " wie ktoś o co z tym chodzi?

Jeszcze takie pytanie czy mógłbym mieć zwykłą antenę (siatkę) i Satelitę podłączoną do tego Soniaka? Do niego jest taki pilot: http://www.lewandowscy.pl/sklep/images/ ... _ed007.jpg i właśnie tam są 2 przyciski ANALOG i DIGITAL teraz chodzi na siatce czyli na przycisku ANALOG, a jak kliknę DIGITAL to piszę, że "Nie ma żadnych zapisanych kanałów" czyli da się przełączać miedzy zwykłymi, a cyfrowymi ... nie chcę rezygnować z siatki bo jakbym podłączyć samą TnK to stary chyba by mnie prześwięcił, że nie ma TVP INFO i Polsatu, a mi chodzi tylko o Vivę ... a tak to jabym chciał oglądać to sobie klikam DIGITAL no ale nie wiem czy dobrze myślę z tym. Trochę to pogmatwałem, ale mam nadzieję, że ktoś pomoże. ;) Thnx :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Twój Sony posiada tuner naziemnej telewizji analogowej oraz naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T MPEG2, więc jeśli chcesz oglądać na nim telewizję satelitarną (czy to cyfrową, czy analogową) musisz dokupić do niego zewnętrzny tuner telewizji satelitarnej. Będziesz mógł wówczas oglądać na nim naziemną telewizję analogową oraz telewizję satelitarną. Naziemnej telewizji cyfrowej nie będziesz mógł oglądać na tym Sony - w Polsce obowiązuje inny standard.

 

Jeśli chodzi o ten drugi telewizor - musiałbyś kupić tuner tv-sat z modulatorem lub osobny modulator lub skorzystać z modulatora w magnetowidzie (VHS). Zadziała pod warunkiem, że jest możliwość strojenia TV z klawiatury lokalnej.

Jest też inna możliwość, jeśli ten TV obsługuje automatykę na wejściu SCART, TV będzie się sam przełączał na wejście AV jeśli tuner tv-sat zostanie włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wytłumaczenie ;)

Tak jakoś wyszukałem tego Sony i chciałem zapytać o co biega z tym wbudowanym tunerem... :D

Trochę mylę pojęcia bo wszystkie jakieś podobne do siebie ...

 

Jeśli chodzi o tuner zewnętrzny to właśnie mam zamiar kupić (OPTICUM 4060 CX) cały zestaw do zmontowania TnK.

Tylko czy będę musiał podłączać tak jak jest tu przedstawione (na jednym kablu):

706730.jpeg

Czy mogę tak prosto:

706743.jpeg

 

Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście, że TAK. (Oba przykłady są poprawne.)

 

Zapomniałem dodać, że aby móc oglądać NTC (naziemną telewizję cyfrową) na Soniaku, będziesz musiał zaktualizować w nim firmware (o ile jest to możliwe), lub zakupić zewnętrzny tuner NTC (albo nowy tv obsługujący polski standard NTC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale pisałeś, że nie da rady oglądać NTC bo tego standardu nie ma jeszcze w Polsce.

Mi tylko chodzi żeby mieć FTA + te z Telewizji na Kartę + analogowe TVP1, TVP2, TVP iNFO, POLSAT, TVN, 4, PULS ;)

jest TVP iNFO, 4 na Tnk ale nie wiem bo chyba rzadko będę doładowywał, za to POLSAT-u nie ma, jak już wcześniej pisałem bez tych kanałów mój ojciec by nie wytrzymał :lol: Jeśli chodzi o podłączenie to wybiorę sposób 2 nie trzeba gniazdek i rozdzielacza.

1. Żeby oglądać TnK będę musiał przełączać na AV1, AV2, AV3 lub AV4, a jak analogowe to po prostu A-TV (tak u mnie podpisana jest tv analogowa) ?

2. Na Stronie TnK pisze: "...oraz setki kanałów FTA niekodowanych" czyli będą też takie [beep]oły zagraniczne, które są na HotBirdzie 13.0E ?

Jeśli chodzi o stary TV to z niego zrezygnuję to staroć z lat 90 :D dość, że pilota nie mam i byłoby jak zmienić AV to jeszcze przyciski PROG+ i PROG- urwane :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Polsce NTC dopiero startuje. Gdy już wystartuje będzie obowiązywać kompresja MPEG4 - dlatego tv obsługujące tylko kompresję MPEG2 (między innymi Twój Sony) nie będą wyświetlać obrazu. (Ale to jest off-topic.)

 

ad.1) Tak.

ad.2) Tak, będzie tego sporo, ale generalnie niewiele będzie programów godnych uwagi.

 

Puls nadaje satelitarnie FTA.

Jeśli kupisz TNK, ze satelity będziesz miał też TVP1, TVP2, TVP Info/Warszawa, TV4, TVN - te same programy co naziemnie (w analogu) za wyjątkiem Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...