Skocz do zawartości

TECHNOMATE 8000 HD COMBO PVR


a4tech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam jestem zainteresowany kupnem tego cudu i prosił bym o parę komentarzy dot. np. szybkości przełączania kanałów, szczególnie stosując moduł CAM Polsatu, czy są problemy z funkcjonowaniem karty Cyfry bez modułu, możliwość tworzenia własnej listy kanałów, sposobu programowania nagrywania itd., itp. Czytając powyższy wątek wychodzi, że gra jest warta świeczki. Za około 1500 zł. można stać się posiadaczem niezłego sprzętu z wymiennym dyskiem 500 GB... No ale prosił bym o opinie, zwłaszcza po ostatnim zamieszaniu. Jak widać w opisie jestem posiadaczem pewnego sprzętu, który niestety ostatnio zawodzi i chyba raz na zawsze zraziłem się do tego producenta. Dlatego proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że też obserwuję postępy tego sprzętu.Zadałem kilka kluczowych pytań dystrybutorowi owego sprzętu,zacytuję :

"-czy karta C+ pracuje w czytniku na oryginalnym sofcie ?Na jakim?

-czy EPG C+ wyświetla się prawidłowo

-czy dysk 2,5' można włożyć do środka;jak?

-czy kanały naziemna mieszają się razem z SAT-chodzi o to że chcę ustawić najpierw 7 naziemnych(MUX Srem) a potem SAT

-czy wysłka jest w cenie

-czy układ CAM od CP,CAM Cryptoworks ze SkyLink,Cyfra (w czytniku?),TNK w czytniku będzie działać prawidłowo?"

i odpowiedzi:

1) Witam, tak jak najbardziej. Wgrywamy ostatnie, polsko jezyczne oprogramowanie.

2) Tak

3) Tak -> "od przodu" można wsunąć go niczym do laptopa. ( Jest pod klapka )

4) Liste można sobie układać wg. własnych upodobań.

5) Tak jest w cenie przy zakupie w sklepie.

6) Tak bez najmniejszych problemów :) :)

Myślę że owy sklep nie będzie mi miał za złe za przytoczenie odpowiedzi :)

Więcej na satclubie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kol.@rysiuhelix odpowiedział mi parę postów wyżej,dzięki.I odpowiedzi nie są na tak.Można wybrać parę pytań,na które odpowiedz jest pozytywna.

Lepiej aby odpowiedzi pochodziły od użytkowników,a nie od sprzedawcy.

Mam kilka pytań od siebie i myślę niestety,że też będą na tak:

1) brak ustawiania tp w liście wg częstotliwości.

2) brak przełączania list ulubionych bezpośrednio jednym przyciskiem na pilocie.

3) nie ma dowolnej opcji skanowania,uwzględniając różne możliwości tzn kodowane,fta,tv i radio.

4) brak sortowania dowolnej listy kan.w dowolny sposób na stałe.

5) brak oddzielnych list kan.tv,radio,ulubione.

6) blind scan wymaga poprawek.

 

Drodzy użytkownicy,chciałbym mylić się w każdym punkcie,byłbym uradowany.Wydając ponad 1300zł nie miałbym żalu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować więc piszę pod sobą.Jestem w okresie wyboru tunera do kupienia.

Co do tego jak w temacie zafascynowała mnie dobra współpraca kart kodowych,również w czytnikach uniwersalnych.

Nie wspomnę o kieszeni na dysk. Reszta to na poziomie dekodera MINI z C.Polsatu za 1 zł.

Dodam kolejne minusy - brak przesuwania kan.w liście ulub. a nawet w liście głównej !!!

- brak info o kanale,lub tp

Proszę o sugestie użytkowników TM 8000 może gdzieś się mylę?

Pisze na podstawie wypowiedzi w innych forach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o kanale i transponderze jest jednym z najlepszych Kolego .

Masz tam EPG teraz , EPG póżniej , CHInfo / wszelkie dane o transponderze / oraz TSInfo / super info o strem / .

Edycja list jest zgłoszona do poprawek - ma być taka lub podobna jak w kultowym już OPTICUM 9500 HD .

Poczytaj na Forum SATCLUB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stan69

Odnośnie Twoich pytań użytkuje ten odbiornik i jak narazie jest to najlepszy receiver jaki miałem 8) fakt wymaga jeszcze poprawek ale są prace poczynione i już miejmy nadzieje że będzie wszystko grało jak ta lala.

Ale nie wszystko na raz, powoli poprawią jedną rzecz (ważna) zgłoszę kolejne które już przygotowałem tym razem dotyczące tradycyjnego użytkowania aby nie wyszło że poprawki tylko pod DX. Nie możemy ich także zasypać od razu wszystkim co chcemy aby było poprawione bo nas brzydko mówiąc "oleją" :!:

W pierwszej kolejności zgłosiłem poprawkę dla blindscana teraz jak wiemy posiada już krok oraz zakres SR ale chyba nie do końca zrozumieli jak ma to fungować a odbiornik naprawdę stać na rewelacyjny blindscan, teraz jedzie krokiem 3Mhz bez uwzględnienia zakresu SR - jest za szybki i troszkę za mało dokładny. Odpowiednie dane zostały przesłane miejmy nadzieje że zrobią :D

Twoje pytania

1. tego aktualnie brak

2. Jak najbardziej jest wybierasz listę ulubionych jaką chcesz potrzebne 3 kliknięcia do wyboru listy ulubionych jaką chcesz oglądać ( FAV strzłka góra-dół OK) - dla mnie to nie problem

3. Jak najbardziej jest :D zarówno w funkcji blindscan jak i zaawansowanym szukaniu ( ALL,ONLY FTA, ONLY $)

4. Przygotowana poprawka będzie wysłana

5.Jak najbardziej są

6. Temat blindscana omówiłem wyżej

 

Jeśli blind zostanie poprawiony w następnej kolejności zgłoszę

1. ptk.4, - przygotowane

2. szukanie zaawansowane na tym etapie jest troszkę okrojone i powinno zawierać więcej możliwości tj szukanie po PID, wybór modulacji itd. - przygtowane

3. edycja list ulubionych aby użytkownik mógł sobie dowolnie przestawiać kanały na swojej liscie ulubionych zmieniać nazwy - przygotowane

4. sortowanie satelit

 

Kilka dni temu wysłałem do poprawy następujące rzeczy.

1. Status blindscana w tym aktualnie skanowana częstotliwość

2. skanowanie na dowolnym wycinku pasma ( teraz nie działa)

3. opcje blinda ( TP, TP+Channel, Data, ALL)

4. Rozpisany blindscan z krokiem dla przedziału SR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Ponieważ dzisiaj ruszył test odbioru TVP 1 HD w DVB-T, czy ktoś z posiadaczy TM-8000 mógłby potwierdzić odbiór HD w telewizji naziemnej? Czytałem bowiem w jednej z informacji, że ten odbiornik mimo iż jest HD, to naziemną odbiera tylko w SD. Dziwne, bo np. TM-6900 łapie w HD programy DVB-S i DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Widzę, że oprócz mnie mało kto tu zagląda ale zadam pytanie, które dotyczy odbioru HD+ by Astra na tym odbiorniku. Otóż kartę ( białą, bez modułu ) czyta bez problemu TM-6900 i identyfikuje ją jako rozkodowującą Nagravision, natomiast TM-8000 z oryginalnym softem ze strony Technomate, nie identyfikuje karty, nie mówiąc już o rozkodowywaniu. Moje pytanie brzmi: Czy mam zmienić soft na Ph.., żeby czytnik był na tyle uniwersalny i dekodował Nagravision? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...