Skocz do zawartości

TECHNOMATE 8000 HD COMBO PVR


a4tech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Test odbiornika Technomate 8000HD Combo

 

Pierwsze wrażenia

Jako że nigdy nie miałem styczności z odbiornikami Technomate już na początku jeszcze przed otrzymaniem go do testów byłem bardzo ciekawy jak odbiornik prezentuje się w realu :smile1: i tutaj bardzo miłe zaskoczenie.

Bardzo duże wrażenie wywarł na mnie wyświetlacz VFD koloru zielonego bardzo czytelny i duży do tego podświetlanie kursora w kolorze niebieskim całość podczas pracy prezentuje się rewelacyjnie :thumbsup: .

Panel przedni kryje 2 gniazda CI, dwa sloty na karty, port USB oraz co ciekawe kieszeń na dysk twardy 2,5".

Ale do rzeczy czas napisać coś na temat możliwości odbiornika a tutaj ma się czym pochwalić :cool2: .

 

Menu Główne

Odbiornik posiada aktualnie najnowszą wersję oprogramowania z 14.07.2010 niestety brak w niej polskiej wersji językowej ale to zapewne już nie długo ulegnie zmianie.

Zakładka Instalacja

Tutaj konfigurujemy naszą instalację antenową tj obrotnicę jeśli takową posiadamy lub stacjonarną antenę przy pomocy przełączników DisqeC. Zakładka ta obejmuje również podstawowe czynności jakie będą nas interesowały w trakcie użytkowania odbiornika tj, blindscan, skanowanie zaawansowane, szybki skan, skanowanie DVB-t oraz opcje :cool2:

07-22-2010_10-29-12.jpg

 

Zakładka Ustawienie Systemu

W tej zakładce ustawiamy sobie opcje AV, ustawiamy zegar, wygląd OSD, konfigurujemy sieć oraz przywracamy odbiornik do ustawień fabrycznych jak zajdzie taka potrzeba

07-22-2010_10-29-14.jpg

 

Zakładka Edycja kanałów

Tutaj opcji jest dużo :grin: a więc możemy sobie edytować kanały, dodawać nowe - to bardzo fajna opcja wybierając satelitę częstotliwość podając PIDY możemy sobie dodać kanał jaki nam się podoba o ile mamy oczywiście sygnał z danego transpondera. Ponadto mamy możliwość zmiany PID-ów edycji list ulubionych a jest ich dość dużo bo aż 16 oraz zmienić ustawienia wyświetlacza VFD.

07-22-2010_10-29-16.jpg

 

Zakładka Common Interface i Smard Card

Tutaj mamy wgląd jakie aktualnie moduły oraz karty mamy ulokowane w odbiorniku sprawdzić uprawnienia danej karty itp. rzeczy

07-21-2010_09-59-45.jpg

07-21-2010_09-59-47.jpg

 

Zakładka USB i Informacje systemowe

Tutaj możemy zarządzać tym co mamy na pamięci USB oraz dysku (przeglądać zdjęcia, słuchać muzyki, zgrywać listę kanałów na PEN-a)

07-22-2010_10-29-51.jpg

07-22-2010_10-29-46.jpg

 

Dobrze to teraz coś co nas najbardziej interesuje czyli użytkowanie odbiornika :cool2:

Do dyspozycji mamy 43 pozycje satelitarne do których możemy dodać jeszcze 25 pozycji wolnych które możemy sobie zagospodarować tak jak chcemy. Tutaj jest bardzo dobrze bo edycję satelit wykonujemy z poziomu odbiornika możemy sobie ją w dowolny sposób zmieniać nadawać nazwy takie jakie chcemy i ułożyć je w kolejności jaka się nam podoba. 68 pozycji to wynik jak dla mnie zadowalający.

Dodawanie transponderów dokonujemy w zakładce "Szukanie zaawansowane" tym samym możemy od razu sobie zeskanować transponder który dodaliśmy.

Paski sygnału

Tutaj wielki plus na wstępie od razu, paski są rewelacyjne sygnał pojawiający się na nich jest odwzorowaniem tego co faktycznie jest a więc od 20% do 100% paski nie przekłamują i w porównaniu z Openboxem są mozna powiedzieć na jednakowym poziomie tj, OB-12% - Technomate 20%. (FEC 2/3)

07-21-2010_07-48-00.jpg

 

07-21-2010_07-47-06.jpg

 

Programowanie kanałów

Programowanie kanałów to dla tego odbiornika żaden problem robi to nad wyraz szybko o wiele szybciej niż OB czy HDBox o ile widzi już sygnał kanały są programowane automatycznie taka sama jest zasada w odbiorze danego kanału o ile odbiornik pokazuje sygnał obraz na TV jest bez pixeli niezależnie czy jest to FEC: 5/6 czy 7/8.

Odbiór transponderów z takim fecem o wiele bardziej lepszy niż mamy to na przykładzie Openboxa tutaj OB zostaje zdyskwalifikowany i to w przedbiegu.

Niestety mankamentem Technomate jest tak jak już przyzwyczailiśmy się brak dokładnej informacji o sygnale tj. odbiornik nie pokazuje nam FEC-a, nie mamy też wglądu na to czy dany transponder jest DVB-S czy DVB-S2 to samo dotyczy się modulacji tutaj jest wszystko z tzw. automatu. Nie wiem czemu ale odbiornik kanały w MPEG-4 traktuje jako HD :hmmm:

Czy to wada czy zaleta ? Dla nie których pewnie zaleta dla innych wada :grin: dla mnie osobiście jest to rzecz bardzo ważna i napewno chciał bym aby takowe informacje zostały wprowadzone w kolejnych softach.

 

Odbiór transponderów z niskim i wysokim SR

Tutaj odbiornik należy do ścisłej czołówki napewno :vivalabamba: odbiór w zakresie 1000 jest bezproblemowy zarówno w DVB-S jak i DVB-S2 (zdjęcia w temacie odbiór niskich SR). Jeśli chodzi zaś o wysokie SR (Intelsat 907 27.5°W - Pakiet Arqiva) sygnał widzi lecz nie programuje dokładnie tak samo jak HDBox :hmmm:

Jestem w 100% pewien że odbiornik zejdzie do SR:477 a nawet mniej o ile programiści zdejmą mu blokadę a objawią się to w taki sposób że po wpisaniu SR niższego niż 1000 paski sygnału (siła-jakość) spadają do 0. Warto dodać że tak niski SR możemy wpisać z pilota !!!

07-22-2010_11-38-47.jpg

 

Modulacja 16APSK

W tej kwestii odbiornik zachowuję się dokładnie tak samo jak nasza pozostała reszta :grin: czyli sygnał widzi falujący choć zdarza mu się trzymać paski sygnału dłużej co owocuje tym że mamy rwany dźwięk i czasem pojawią się pixele na TV :thumbsup: tutaj naprawdę jest OK, nie wymagajmy tego aby dobierał nam to w sposób idealny bo jak wiemy żaden stacjonarny odbiornik tego jeszcze nie potrafi. Transponder zeskanowany jest wraz z nazwami kanałów !!!

07-20-2010_23-12-22.jpg

 

Blindscan

Tutaj odbiornik wypada niestety średnio :hmmm: i nie powiem że jest zły bo tak nie jest lecz wymaga jeszcze sporej pracy. Choć ma też wielką zaletę bo transpondery widzi w odległości 3MHz. Do rzeczy dlaczego blind jest mało skuteczny - a to z powodu tego iż jest zbyt szybki robi to poprostu błyskawicznie a tym samym troszkę tp. omija głównie tych które dzieli 5MHz róznicy z takim samym SR. Jest na to jednak jedna metoda jako że jest szybki (10minut) należy dać mu blinda na wybraną polaryzację wtedy robi to w takim samym czasie ale z lepszym efektem ponadto warto powtórzyć to 2-3 razy wtedy o dziwo odbiornik znajdzie to czego zapomniał wcześniej :grin: I tak np.

Satelita: Eutelsat W6 - 21.6*E

Blind po raz pierwszy pominął:

10975 V 2170 3/4

11004 H 2593 5/6

11527 V 2857 3/4 o dziwo wyświetlił go w tabelce ale nie zapisał

11550 H 1320 5/6 - DVB-S2/QPSK - powód niskie SR

 

Blind po raz drugi:

11004 H 2593 5/6 - znalazł

11527 V 2857 3/4 - znalazł zapisał

11550 H 1320 5/6 - DVB-S2/QPSK - brak

 

Podobna sytuacja jest na Eutelsat W2A 10.0*E

Blind po raz pierwszy pominął:

11181 H 1707 3/4 - pominął

11174 H 2532 3/4 - znalazł nie zapisał

11184 H 1698 8/9 DVB-S2/QPSK nie znalazł

 

Blind po raz drugi:

11181 H 1707 3/4 - znalazł

11174 H 2532 3/4 - zapisał

11184 H 1698 8/9 DVB-S2/QPSK - brak

 

Nie wiem czemu zdarza mu się wyszukiwanie tzw. transponderów z kosmosu :hmmm: na których sygnału nie ma wogle, i tak jak w przypadku HDBox zapisuje te same tp po 2-3 razy ze skokiem 2-3MHz, jeśli chodzi o przekłamania w SR i częstotliwościach to tutaj potrafi nas lekko oszukać :grin: w SR=2 i to samo w częstotliwości. Jeśli chodzi zaś o transpondery z niskim i wysokim SR tutaj trzeba popracować nad tym jeszcze niestety.

Transpondery w DVB-S2 blindscan znajduje z SR nie mniejszym jak 1500 poniżej już niestety nic :no: natomiast jeśli chodzi o wysokie SR tutaj jest dobrze

07-22-2010_12-13-17.jpg

 

07-20-2010_23-19-18.jpg

 

Transpondery w DVB-S tutaj jest troszkę lepiej blindcsan znajduje z SR nie mniejszym niż 1200.

 

Tak jak widzimy blindscan nie jest zły jest w miarę dokładny tylko mało skuteczny co mogło by to poprawić, napewno aż się prosi dać mu krok skanowania i wtedy pewien jestem tego iż po takim zabiegu skuteczność blindcsana wzrośnie napewno o 30% tym samym wydłużając mu czas i dokładność. Warto też zrobić coś z niskim SR w blindzie bo tutaj jest troszkę słabo jak na tej klasy odbiornik.

 

 

Polskie platformy i Technomate

Współpraca Technomate z kartami nie pozostawia żadnych wątpliwości że jest to odbiornik na którego większość z nas czekała. Tutaj jest poprostu "bajka" lepszej współpracy raczej wymarzyć sobie nie można. Do odbiornika włożyłem karty w różnej konfiguracji Cyfra+ (CI) Polsat (CI) TNK(slot) MTV Networks (slot) efekt jest taki że odbiornik pracuje tak błyskawicznie z tymi kartami jak by odbierał kanały FTA :thumbsup: Tutaj jestem naprawdę w szoku. Karty rozpoznawane są automatycznie tak samo jak moduły. Przełączanie kanałów naprzemian z w/w platform nie robi żadnego wrażenia na odbiorniku robi to zaskakująco szybko jedynie podczas oglądania kanałów (Polsatu) np. Polsatu Sport i przejściu na HBO odbiornik zastanowi się dosłownie 1-2sekundy po czym wyświetli nam obraz bez żadnych klatek informacji itd. Podczas oglądania Canal+ i przejściu na HBO odbiornik robi to błyskawicznie. Platformy TNK i MTV pracują super. Szybkość przełączania kanałów jest bardzo zadowalająca tak jak wspomniałem wcześniej odbiornik robi to w takim tempie jak gdyby były to kanały FTA.

 

201007211987.jpg

 

07-21-2010_09-42-29.jpg

 

07-21-2010_09-44-25.jpg

 

07-21-2010_09-45-32.jpg

 

EPG

EPG - tutaj też nie ma się do czego "przyczepić" na Polsacie EPG jest jednodniowe zaś na Cyfrze z wyprzedzeniem tygodniowym a to jak mi się wydaje bardzo dobry wynik :clap: W pasku INFO mamy skróconą informacje o nadawanej aktualnie audycji możemy ją oczywiście poszerzyć poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku INFO.

07-21-2010_09-57-08.jpg

 

Wrażenia końcowe

Podsumowując:

Odbiornik na chwile obecną jest napewno warty zakupu. Dla tradycyjnego "Kowalskiego" :grin: jak to nazywamy odbiornik spełni jego oczekiwania w 110% tutaj nie ma się naprawdę do czego przyczepić jedynie może do tego iż brak polskiego menu.

Czy odbiornik spełni oczekiwania rasowego DX-era ? na chwilę obecną jeszcze nie do końca za sprawą wspomnianego blindscana choć napewno jest to model którego losy każdy DX-er powinien śledzić. Jeśli programiści znajdą chęci na poprawki tego czego brakuje mu do bycia dobrym "kombajnem" do DX myślę że każdy szanujący się DX-er powinien go posiadać w swoim zestawie. Przemawia za tym super czuła głowica, bardzo dobry odbiór nazwijmy to extremalnych SR !

Jeśli chodzi o mnie odbiornik ten napewno znajdzie u mnie swoje miejsce ale tylko gdy poprawiony zostanie blind bo tutaj jeszcze czeka go sporo pracy i tak na chwile obecną do poprawy w pierwszej kolejności jeśli chodzi o sprawy DX są:

- krok skanowania (blindscan)

- znajdowanie TP z niższym SR niż obecnie (S1, S2) - blindscan na tą chwilę to jest troszkę za mało bo widać że odbiornik ma predyspozycję do tego aby to robił

- dokładniejsza informacja o sygnale ( FEC, TP. S1-S2, modulacja) nie jest źle ale dobrze było by gdyby zostało to wprowadzone

 

Jak widać poprawek nie jest dużo aby odbiornik stał się rasowym kombajnem do DX biorąc pod uwagę że jest to dopiero początek jego kariery bo pierwsze softy i tak są już dobre. Teraz pozostaje kwestia tego czy programiści będą chcieli się tym zająć :hmmm: bo nie okłamujmy się ale dla tradycyjnego użytkownika tutaj za bardzo nie ma co poprawiać :grin: bo wszystko gra tak jak należy.

 

Kończąc chciał bym serdecznie podziękować dystrybutorowi Technomate TV-SAT EXPERT( http://www.tvsat-sklep.com/ ) za możliwość przetestowania odbiornika.

 

Dziękuję i Pozdrawiam zuchnet

 

http://www.satclub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten tuner będzie miał polskie menu to mi kaktus urośnie na dłoni. Wprowadzanie na nasz rynek sprzętu bez polskiego menu i polskiej instrukcji obsługi jest chwytem poniżej pasa i winno być prawnie zabronione. Miałem kiedys TM 6900 HD Combo Super i sie polskiego menu nie doczekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technomate jest na polskim rynku spalony, mogą stawać na głowie, ale po tym jak potraktowali polski rynek i pierwszego polskiego dystrybutora z modelem 6900, to po prostu część sprzedawców go oleje. Spolszczenie do 6900 zostało wykonane, ludzie w Polsce się napracowali i przez dwa lata Technomate nie był w stanie gotowego tłumaczenia zrobionego wg ich wytycznych wkleić w soft 6900. Zamiast soft poprawiać, to pod polski rynek był psuty, w pewnym momencie przestały działać w czytniku poprawnie karty Telewizji na Kartę i mimo licznych próśb, monitów i ponagleń - Technomate nie poprawił tego i chyba po dziś dzień w 6900 nadal jest to samo. Ja im nie wierzę, zapas zaufania wyczerpali.

 

Przypadek Technomate nauczył nas, że nie ma sprzedaży póki nie zostanie wykonane to, co ja chcę, żeby wykonane było. I powiewają mi zapowiedzi i obietnice. Albo będą wykonane wszystkie poprawki, albo niech sobie szukają innych łosi do sprzedawania. Jak ktoś później lubi słuchać litanii klientów na telefonie, to niech się z tym sprzętem buja dalej.

 

Życzę powodzenia drugiemu dystrybutorowi - pierwszy na tym biznesie tylko popłynął. 6900 uratował się tylko tym, że był dobry sprzętowo - solidna głowica i dobrze dobrany demodulator (bo brak odbioru SR poniżej 1000 Msps wcale nie musi oznaczać blokady w oprogramowaniu - najpierw to aby to było możliwe SR poniżej 1000 Msps musi wspierać sprzęt, a wystarczy otworzyć datasheet któregokolwiek z popularnych na rynku demodulatorów, żeby wyczytać, że odbiera kanały przeważnie od SR 1000 Msps lub niekiedy od 2000 Msps - jak demodulator tego nie przepuści, to choćby producent na głowie stanął, to tego nie zrobi - kluczem jest dobranie dobrego hardware i w 6900 mieli z tym szczęście, a jak jest w 8000 to się zobaczy). Jakość obrazu i dźwięku w 6900 była także na dobrym poziomie.

 

To komentarz ogólny, 8000 póki co nie miałem w rękach. Mam nadzieję, że producent wyciągnął jakiekolwiek wnioski z 6900, co okaże się, jeśli go dopadnę. Autor testu - zuchnet - jest osobą wiarygodną, więc wygląda, że 8000 jest OK, ale póki softu polskiego nie będzie, to podchodzę do tego modelu z dużą rezerwą z uwagi na kiepskie doświadczenia z poprzednimi modelami tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowie się też i ten który go testował :D

Na chwilę obecną jeśli odbiornik miał by służyć mi do celów typowego "oglądacza" TV :lol2: to napewno zakupił bym ten odbiornik bo prawda jest taka że już ze startu odbiornik posiada więcej zalet niż wad. Do tego tak jak pisałem pięknie radzi sobie z naszymi platformami czego nie mogę powiedzieć o HDBox :/

Ja niestety bardziej szukam odbiornika do DX i w tej kwestii nad odbiornikiem trzeba jeszcze popracować chociażby SR<1000 i blindscan. Tutaj muszę podnieść trochę morale dla HDBox który jednak lepiej radzi sobie jeśli chodzi o blindscan i SR (477 23.5°E) pomimo że tak spaprane ma te bliskie transpondery.

Technomate troszkę za mało schodzi (SR) w blindscanie z transponderami S2 ale tak jak pisałem dla tradycyjnego "Kowalskiego" cóż więcej trzeba :D jak dla mnie nic poza polskim OSD.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W końcu po latach oczekiwań w dniu wczorajszym wprowadzono polskie menu w tym tunerze. Dodatkowo wprowadzono duże zmiany do blindscana. Poniżej podaję wszystkie wprowadzone zmiany w języku angielskim.

 

Chivay 8)

 

1. in the Blind Search Menu

Symbolrate => STEP SCAN, FAST/DETAIL => FAST(3MHz)/DETAIL(5MHz)

3Mhz and checking freq is 10800, It will be checked

10799,10800,10801 in one time.

If you select 5Mhz and checking freq is 10800, It will be checked

10798,10799,10800,10801,10802 in one time. Therefore IMhz and 2Mhz step is not needed.

2. In blind searching menu.

"freq-pol-symbol" display is changed to "freq-pol-symbol-s1/s2-FEC value".

3. In banner of no menu.

PID value display area is changed to " S1/S2 - FEC Value".

this tuner will make channels automatically without S1/S2 and FEC value information.

Therefore stored TP information do not have this S1/S2 and FEC value.

First time, if you change to channel, This information(S1/S2 and FEC value) will be changed

to correct value when banner is displayed.

This changed information is saved when user power off by Remote controller.

4. Polish language is added.

5- In advanced search menu.

no need to add TS type(S1/S2) and Modulation type(FEC value).

tm-8000 tuner search this TS type and Modulation automatically.

no need of inserting any value.

6. When Video format change, Rebooting issue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję @Chivay zakupu tego tunera . Będą z niego ludzie , jeśli angole dalej będą realizowali uwagi poważnych ludzi

z branży DX .

Polskie menu - rewelacja , co ciekawe Clarke-Tech 5000 Combo Plus też nagle dostał polskie OSD , a TM 6900 Combo Super ma mieć wkrótce.

@Chivay- czekamy na Twoje testy i spostrzeżenia .

Pozdrawiam

rysiuhelix

 

No nie i SHOWBOX też kupiłeś ? No to może mnie wspomożesz w testach i uwagach dla Dystrybutora i Pepików na openboxforum .

Ja ich męczę po każdym nowym sofcie - a może tak wspólnie popiszemy o naszych uwagach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@efekt soft z polskim menu można pobrać z tego miejsca http://www.satpimps.com/showthread.php?p=744417. @rysiuhelix w najbliższych dniach do mojej anteny kupię siłownik z pozycjonerem i wtedy zajmę się Technomate. Co do Showbox-a czemu nie możemy powalczyć. Dodatkowo tuner ten posiada równiez mój teść. Wspólnie możemy dojść do ciekawych spostrzeżeń.

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko zalogować sie na tą stronkę da rade wrzucić sofcik na forum żeby łatwiej było ściągnąć,pytam sie na przyszłość? (lub na PW)

 

a ładowanie softu to normalka przez USB tak?

 

czy mógłbyś napisać jak wygląda pasek nazw kanałów bo co tu na forum są fotki pasek nazw kanałów jest inny niż w instrukcji i już pogubiłem się,tu fotki mylą czy instrukcja?

 

oraz na jaki plik nagrywa.

 

 

 

pytam na przyszłość żeby nie miał wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft mogę przesłać na PW. Ładowanie softu bezproblemowe poprzez gniazdo usb na panelu z przodu po uchyleniu klapki. Co do paska nazw kanałów to zrobię zdjęcia i udostępnie na tym forum. Co do nagrywania to sprawdzę to. Nagrywa w każdym bądź razie bez problemów zarówno na pendrive 4GB jak i na zewnętrzny dysk 250GB i 500GB. W przyszłym tygodniu będę miał dysk 2,5" 250GB wrzycony do kieszeni na panelu przednim i wtedy też opiszę co i jak.

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pojawieniem się nowej wersji oprogramowania, w której jest polska wersja językowa menu, tuner na pewno wart uwagi.

 

Mam kilka pytań do użytkowników tego tunera.

 

- czy na oprogramowaniu Phantompatch karta TNK i karta Cyfry+ działają w czytniku CR bezproblemowo

- czy przechodzą uprawnienia na kolejny miesiąc kart TNK i Cyfry+

- czy na 100% na TV Scart jest również do wyboru RGB oprócz CVBS (na jednej z reklamówek jaką znalazłem nie było RGB, stąd moje wątpliwości)

- czy nagrywanie i odtwarzanie na wewnętrznym dysku 2,5” SATA oraz zewnętrznym poprzez USB działa bezproblemowo (co sobie zaprogramuję na określony dzień i godziny, to to się nagra i odtworzy później)

- czy w menu jest dostępna wirtualna klawiatura celem szybszego wybrania konkretnego programu (na pilocie brak liter oraz brak przycisku typu quick find lub search więc te sposoby odpadają)

- czy tuner robi downmix dźwięku AC3 do stereo

- czy poprawnie działa DVB-T (brak zacięć obrazu, nie ma opóźnień głosu w stosunku do obrazu)

- na jakim procesorze zrobiony jest ten tuner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy na oprogramowaniu Phantompatch karta TNK i karta Cyfry+ działają w czytniku CR bezproblemowo Tak, karta Cyfry+ działa bezproblemowo, karty TNK nie posiadam

- czy przechodzą uprawnienia na kolejny miesiąc kart TNK i Cyfry+ Na karcie Cyfry+ uprawnienia przechodzą, TNK jak wyżej

- czy na 100% na TV Scart jest również do wyboru RGB oprócz CVBS (na jednej z reklamówek jaką znalazłem nie było RGB, stąd moje wątpliwości)Jest możliwość wyboru

- czy nagrywanie i odtwarzanie na wewnętrznym dysku 2,5” SATA oraz zewnętrznym poprzez USB działa bezproblemowo (co sobie zaprogramuję na określony dzień i godziny, to to się nagra i odtworzy później)Wszystko co do tej pory nagrywałem i odtwarzałem zarówno na dysku 2,5" jak i na pendrive działało bezproblemowo

- czy w menu jest dostępna wirtualna klawiatura celem szybszego wybrania konkretnego programu (na pilocie brak liter oraz brak przycisku typu quick find lub search więc te sposoby odpadają)Nie wiem, nie sprawdzałem

- czy tuner robi downmix dźwięku AC3 do stereoJak wyżej

- czy poprawnie działa DVB-T (brak zacięć obrazu, nie ma opóźnień głosu w stosunku do obrazu)Jak wyżej

- na jakim procesorze zrobiony jest ten tunerJak wyżej

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Soft mogę przesłać na PW. Ładowanie softu bezproblemowe poprzez gniazdo usb na panelu z przodu po uchyleniu klapki. Co do paska nazw kanałów to zrobię zdjęcia i udostępnie na tym forum. Co do nagrywania to sprawdzę to. Nagrywa w każdym bądź razie bez problemów zarówno na pendrive 4GB jak i na zewnętrzny dysk 250GB i 500GB. W przyszłym tygodniu będę miał dysk 2,5" 250GB wrzycony do kieszeni na panelu przednim i wtedy też opiszę co i jak.

 

i jakieś nowe wiadomość masz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Soft zwany Phantompatch to oryginalny soft Technomate?Rozumiem że karta C+ działa w czytniku wraz z inną np. Skylink (Cryptoworks)?Czy kanały naziemne można ustawić od pozycji 1 do 7 a od 8 pozycje SAT czy trzeba się przełączać pomiędzy TERR i SAT?Dysk 2'5 wkładam od przodu do środku i działa przez eSata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...