Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomnialem dodac w sprawie lotu Emiliano Sali - start awionetki udal sie dopiero za czwartym (!) razem ..

Oni nie powinni w ogole wystartowac - to okropne.

 

Zawczasu Cardiff (zarzad klubu) chcialo zalatwic transport ale pilkarz powiedzial, ze zalatwia wlasny, wiec nie ma takiej potrzeby. Ten samolot to byl sprzet nalezacy do agenta ktory pomagal przy kontrakcie, nie byl managerem pilkarza.

Nie jestem w stanie pojac jak to sie stalo, ze pozwolono im leciec tak stara i niebezpieczna maszyna (czytalem troche o tym konkretnym egzemplarzu), ten samolot akurat zostal podstawiony, Emiliano nie odmowil wejscia na poklad / nie zawrocili na lotnisko widzac w jakim stanie jest samolot, zdecydowano sie poleciec w obecnie panujacych w tamtym rejonie warunkach i to jeszcze w nocy, nie polecial samolotem rejsowym lub lotem prywatnym ale w maszynie ktorej stan gwarantowalby maximum bezpieczenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje dlaczego piłkarz, który właśnie został kupiony za 20 baniek i który pewnie zarabia z milion albo więcej leci takim "samolotem" na Wyspy Brytyjskie?

 

Nasuwają się następujące pytania:

- dlaczego pilot, który na pewno miał wiedzę na temat tego typu samolotów aż tak zaryzykował? Co on nie znał specyfiki sprzętu którym lata? 

- czemu Emiliano Sala, który ponoć bardzo narzekał na swój komfort lotu z Walii do Francji zdecydował się wsiąść ponownie do awionetki?

- dlaczego Argentyńczyk zdecydował się polecieć mając złe przeczucia?

- kto wymyślił  wynajął ten samolot? Wiadomo już, że nie Cardiff City o czym poinformowało szefostwo klubu. Czyżby sam piłkarz był na tyle nierozważny przyczyniając się do tragedii? Mógł przecież nie lecieć, to była jego wola, bo niby kogo innego? 

 

Śledczym nie jestem, ale obstawiam winę zachłannego pilota i piłkarza chcącego szybko i po kosztach dolecieć do celu. Może w głowie zaświtała mu taka myśl: Skoro doleciałem tym samym sprzętem do Francji to dlaczego miałbym nie dolecieć z powrotem do Walii? Turbulencje to normalka, latałem już setki razy, co mogłoby więc pójść nie tak? Właśnie podpisałem kontrakt życia, mogę wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agent Mark KcKay potwierdza że to on załatwił lot



Robi się ciekawie...jego była dziewczyna oskarża mafię o jego znikniecie.Twierdzi że to nie był wypadek..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek jakbym wierzył we wszystko co mówią czyjeś byłe to bym musiał przyjąć, że większość facetów to diabły wcielone. Jak większość BYŁYCH panienek piłkarzy chce zabłysnąć w mediach. Nawet nie muszę sprawdzać kim ona jest żeby wiedzieć, że pewnie "modelką" :D Kosztem tragedii byłego? Co tam! Przecież jej się należy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem na pomysl, zeby w tej sprawie zajrzec na forum stricte lotnicze -> http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/91464-2019_01_21_piper_malibu_zaginal_nad_kanalem_la_manche.html

 

Ostatni komentarz:

Cytat

Z tego co piszą na pprune, to pilot na co dzień zajmował się jedynie pilotowaniem samolotu wywożącego spadochroniarzy w górę...
...i nie pracował jako pilot (tylko jako gazownik)

 

Co tu mozna dodac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niezbyt jasno sie wyrazilem. Tak, tak masz racje. Sam to wszystko czytalem i tu wrzucalem informacje, ktore znalazlem.

Przeciez powolalem sie dzis na wpis pewnej osoby z forum lotniczego, ktora przytoczyla informacje, ze pilot był gazownikiem.

 

Jednak to wszystko to jedynie poszlaki - brak konkretów.

 

Piszac "nic nie wiemy i juz sie nie dowiemy" chodzilo mi o to co najważniejsze w tej całej sprawie (a czego nie wiemy i bez zadnych dzialan juz sie nie dowiemy):

1. Nie znaleziono samolotu ani zadnych jego czesci. Gdzie są?

2. Nie znaleziono (ciał) pilota i Emiliano Sali. Gdzie są?

3. Jaki był powód katastrofy? Jakie były przyczyny?

 

Teraz to jakiekolwiek szczegoly w tej sprawie moze dac juz tylko badanie przez wyspecjonalizowany zespol - trzeba znalezc czarna skrzynke (byla jedna w tym konkretnym modelu, o ile dobrze wyczytalem z angielskich artykulow), ewentualnie rejestrator rozmow czy cos w ten desen.

Potem ewentualnie odcinek w "Katastrofie w przestworzach".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja - tak mozna wnioskowac na podstawie obecnych, szczatkowych informacji (nic innego wywnioskowac sie nie da raczej).

Scislej mowiac to "samolot z pilotem i pasazerem jest w wodzie" (byl 1 pilot i 1 pasazer).

Tylko, ze nie o to chodzi, bo to nie sa zadne konkrety.

 

Gdzie DOKLADNIE jest samolot lub jego szczatki? Jezeli jakas ekipa sie tym zajmie, musza miec cokolwiek, zeby rozwiazac sprawe. Czarna skrzynka, wszelkie rejestratory, czesci samolotu itp.

 

Gdzie DOKLADNIE sa pasazer i pilot? Wiadomo, ze jest ciezko ale wypadaloby ich znalezc (nie mowie w jakim stanie, po prostu znalezc).

 

Jakie DOKLADNIE sa przyczyny katastrofy? Co spowodowalo problemy?

 

Bardzo mnie zaskoczyl fakt, ze po 3 dniach ot tak sie poddali i przestali szukac. To nie tak powinno wygladac.

Ofiar katastrof lotniczych szuka sie dopoki nie wyczerpia sie wszystkie mozliwosci. Zupelnie teg nie rozumiem. Bardzo źle to wyglada.

 

http://www.sport.pl/pilka/7,65080,24397999,dramatyczny-apel-siostry-emiliano-sali-prosze-prosze-prosze.html#MT_1Zdjecie

 

Bardzo smutno

Ja rowniez uwazam, ze poszukiwania powinny byc kontynuowane - przez jakas powazna ekipę. Francuska policja jak widac, ma słabe mozliwosci

Mam nadzieje, ze ktos sie tego podejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umkwatata Po co kontynuować poszukiwania? Tak na zdrowy rozum? Przecież nie ma żadnych szans, że oni żyją. To, że siostra piłkarza płacze i wierzy, że brat żyje jest zaprzeczeniem, czyli pierwszym etapem żałoby. 

Dziwią mnie dywagacje czy Cardiff otrzymają pieniądze, które zapłacili. Przecież po podpisaniu dokumentów i przelaniu pieniędzy Emiliano Sala był już ich piłkarzem. Nie zadbali o jego bezpieczeństwo więc sami są sobie winni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób tego nie wie albo nie potrafi sobie tego wyobrazić, ale morza i oceany (zwłaszcza ich głębie) są dla człowieka bardziej tajemnicze i mniej zbadane od najbliższego nam kosmosu. Fakty są takie, że człowiek był dalej w kosmosie niż zszedł pod wodę. Wrak Titanica znaleziono na długo, kilkadziesiąt lat po katastrofie (73 lata od zatonięcia!). To samo z niektórymi azjatyckimi samolotami pasażerskimi, które w ostatnim czasie znikały gdzieś w otchłani oceanów. Odnalezienie takiej awionetki wcale nie musi być taką prostą sprawą. Tym bardziej, że tam są naprawdę niełatwe warunki do tego typu eksploracji. Największe mózgi z tej dziedziny i najnowsze technologie nie potrafią zbadać kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset razy mniejszego jeziora Loch Ness, a my mówimy tu o kanale La Manche i okolicach gdzie tak naprawdę nikt nie wie w którym miejscu dokładnie ten samolot spadł. Nie było żadnych świadków. Wiadomo właściwie tylko tyle, że samolot znikł z radarów, a gdzie dokładnie spadł to już nie jest takie pewne. Żaden trzeźwo myślący głównodowodzący takiej ekipy ratunkowej nie będzie poświęcał zdrowia i życia swojej załogi żeby odnaleźć wrak i zwłoki dwóch ludzi, bo to jak szukanie szpilki w stogu siana. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam start - bedzie przeprowadzone dochodzenie, to juz cos. Sadzilem, ze w ogole sie tym nie zajma:

https://www.mirror.co.uk/sport/football/emiliano-sala-plane-live-news-13890265

 

Lot byl opozniony o 10 godzin (!) - to troche rozjasnia obraz sytuacji jesli chodzi o pospiech i startowanie do oporu (4 razy).

 

Ja wiem, ze to jest wymagajace i wiem ze zbiorniki wodne na Ziemi znamy gorzej niz kosmos z powodu ciezkich warunkow eksploracyjnych - jednak wlasnie tym zajmuja sie ludzie ktorzy sa tam wysylani. To jest ich praca i za to dostaja wynagrodzenie.

 

Na szczescie jest nadzieja, ze poszukiwania zostana wznowione i byc moze zajmie sie tym porzadna ekipa a nie jakas przypadkowa jednostka policyjna bez sprzetu, ludzi i checi pomocy w rozwiazaniu sprawy.

 

http://www.sport.pl/pilka/7,65080,24403382,emiliano-sala-znow-bedzie-poszukiwany-trwa-wielka-mobilizacja.html

 

https://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne/artykuly/589972,argentyna-macri-poszukiwania-sala-nantes-cardiff.html

 

https://www.mirror.co.uk/sport/football/emiliano-sala-plane-live-news-13890265

 

https://transfery.info/121843,zbiorka-na-poszukiwania-sali-gwiazdy-wspieraja-akcje

 

 

Zgadzam sie z trenerem Halihodzicem - to okropne i zenujace, ze przerwali akcje poszukiwawcza tak szybko oraz, ze wspominaja o kosztach ...

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopobnie znaleziono wczoraj pierwsze czesci samolotu (poduszki), potem jeszcze kolejne:

http://www.sport.pl/pilka/7,65080,24417623,emiliano-sala-znaleziono-czesc-kadluba-zaginionego-samolotu.html

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/znaleziono-kolejne-czesci-ktore-moga-byc-fragmentem-samolotu-emiliano-sali/jb2n8g3

 

W Nantes wczoraj pierwszy mecz odkad Emiliano opuscil klub - oprawa meczowa dla niego oraz zlozony hold w 9. minucie (o tym dałem post w dziale Ligue 1, aby nikt sie nie przyczepil, że dubluję posty: https://forum.satkurier.pl/topic/12275-ligue-1-conforama/?do=findComment&comment=1443847

 

A tu nowy slad w sprawie - hmm:

http://www.sport.pl/pilka/7,64946,24418530,zaginiecie-sali-dziwna-zamiana-pilotow-agent-zlecajacy-lot.html

 

 

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

 

Higuain - 38 bramek w 37 ostatnich meczach ligowych pod wodzą Sarriego. Tej siły już nie zatrzymacie.

Obstawiam już teraz, że gdy nadczłowieki w osobach Ronaldo i Messiego zakończą karierę to Higuain zaraz po nich, razem z Cavanim będzie miał najwięcej bramek co chodzi o 5 najlepszych lig europejskich. Była już Hiszpania, były Włochy, czas teraz wsunąć, przeżuć i wypluć Premier League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Project_ALF napisał:

Higuain - 38 bramek w 37 ostatnich meczach ligowych pod wodzą Sarriego. Tej siły już nie zatrzymacie.

Obstawiam już teraz, że gdy nadczłowieki w osobach Ronaldo i Messiego zakończą karierę to Higuain zaraz po nich, razem z Cavanim będzie miał najwięcej bramek co chodzi o 5 najlepszych lig europejskich. Była już Hiszpania, były Włochy, czas teraz wsunąć, przeżuć i wypluć Premier League.

Na pewno :D Bo strzelił najsłabszej drużynie ligi, która w 25 meczach uzbierała 11 punktów ? Jakby nie miał nic wspólnego z włoską piłką to byś nie zauważył jego "wielkości". Włączył ci się Hajto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem transferu Higuaina, po tym co prezentował w Milanie przeszedł do mocniejszej ligi i klubu... :D Ale może po prostu w Milanie nie czuł się najlepiej i się odblokuje w nowym środowisku. Jednak mam wrażenie, że łatki zawodnika, który zawodzi w najważniejszych meczach, nigdy nie utraci. ;)

Słowa uznania dla Artura Boruca, który mimo, że zaraz stuknie mu 39 lat, zagrał już trzeci w tym sezonie mecz w Premier League. ;) Chociaż przy drugiej bramce dla Cardiff mógł wczoraj się zachować lepiej. :)

Piłkarzem roku 2018 w Polsce został wybrany przez tygodnik ''Piłka Nożna" Łukasz Fabiański. Wyróżnienie dziwne, ale traktuje je jako zdobyte za całokształt solidnej kariery Łukasza.

Do Premier League nie wróci prędko Jarosław Jach. Został wypożyczony do Sheriffa Tiraspol... :/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ezequiel93 napisał:

Nie rozumiem transferu Higuaina, po tym co prezentował w Milanie przeszedł do mocniejszej ligi i klubu... :D Ale może po prostu w Milanie nie czuł się najlepiej i się odblokuje w nowym środowisku. Jednak mam wrażenie, że łatki zawodnika, który zawodzi w najważniejszych meczach, nigdy nie utraci. ;)

 

 

Do jakiegoś klubu musiał. Do Milanu został wypożyczony z Juventusu na zasadzie wykupu po sezonie. Już teraz wiadomo było, że Juve na pewno go nie będzie chciało z powrotem a Milan najpierw nie mógł go wykupić z powodu finansowego fairplay a głównym powodem pewnie jest brak formy u Niego. Natomiast w Londynie jest Jego dawny trener więc mu to pewnie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...