Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj sensacyjna porażka Manchesteru City u siebie z Crystal Palace. Gol Townsenda stadiony świata. Zresztą centrostrzał De Bruyne też ładnej urody. Liverpool ma więc już cztery punkty przewagi. Nie wierzyłem, że drużyna Kloppa może zagrozić City, a wygląda na to, że będzie do końca sezonu piękna walka o mistrzostwo.

 

Na półmetku rywalizacji w Championship reszcie stawki uciekli na kilka punktów Leeds i Norwich. Trzymam kciuki za awans drużyny Klicha, ciekawe czy Polak utrzyma miejsce w składzie jeśli awansują do Premier League. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posypała się gra MC, dwie porażki pod rząd i to ze słabszymi przeciwnikami. Z walki o mistrzostwo ich to jeszcze nie wyklucza, ale mocno im komplikuje sprawę. Liverpool wygląda najlepiej z całej ligi, obrona gra bezbłędnie. Kibicuje im, grają równo, na razie bez wtop. Te dwa ich najbliższe mecze będą moim zdaniem kluczowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , coś przestało funkcjonować w City. Jeszcze dwie kolejki temu byli bitym faworytem do tytułu a teraz wiele się zmieniło.Kibicuję Arsenalowi więc chciałbym aby wygrali z The Reds, jednak poza Arsenalem największą sympatię darzę Liverpool, skoro kanonierzy nie dają rady na razie niech tytuł  wygra drużyna Kloppa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znać mistrza a bycie bitym faworytem to dwie inne rzeczy. Wystarczyło sprawdzić notowania bukmacherów przed dwoma kolejkami, teraz wszystko diametralnie się zmieniło. Nikt się nie spodziewał , że Manchester City przegra z drużynami spoza BIG SIX z czego jedna z tych porażek była na własnym stadionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu mistrza nie ogłasza, MC po prostu skomplikowało sobie sprawę. Walka o mistrzostwo będzie do końca. Nie zapominajmy o Tottenhamie. Będziemy mądrzejsi po tych 2 meczach Liverpoolu, ale to dopiero półmetek rozgrywek. Jedno jest pewne, zapowiada się ciekawa walka o tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

Bitym dla kogo, to Premier  League ,a nie jakaś Bundesliga , Lique 1 czy nawet La Liga gdzię często mistrza znaliśmy w Grudniu. 

Chciałeś napisać jakaś Serie A, bo to w tej lidze od wielu lat wygrywa ta sama ekipa. W lidze hiszpańskiej akurat często do ostatniej kolejki trwa walka o mistrza. W zeszłym roku w Premier League też dość szybko poznaliśmy zwycięzcę. W tym roku miejmy nadzieję będzie inaczej. Tak przy okazji fajnie, że obudził się Pogba po odejściu Mou. Trzymam kciuki za ekipę MU w starciu z P$G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arkon napisał:

Chciałeś napisać jakaś Serie A, bo to w tej lidze od wielu lat wygrywa ta sama ekipa. W lidze hiszpańskiej akurat często do ostatniej kolejki trwa walka o mistrza. W zeszłym roku w Premier League też dość szybko poznaliśmy zwycięzcę. W tym roku miejmy nadzieję będzie inaczej. Tak przy okazji fajnie, że obudził się Pogba po odejściu Mou. Trzymam kciuki za ekipę MU w starciu z P$G.

Znaleziony obraz

 

Najbardziej zróżnicowana rywalizacja na przestrzeni ostatniej dekady była w lidze francuskiej, gdzie mieliśmy aż sześciu różnych mistrzów. W angielskiej było ich czterech. 

 

We włoskiej, hiszpańskiej i niemieckiej ligę wygrywały 3 trzy kluby. 

 

 

 

 

 

Po ilu kolejkach kolejni mistrzowie Włoch zapewniali sobie Scudetto w tej dekadzie? Zobaczmy: 

2010/2011 | AC Milan - po 36 kolejce (7 maja) 
2011/2012 | Juventus - po 37 kolejce (6 maja) 
2012/2013 | Juventus - po 35 kolejce (5 maja) 
2013/2014 | Juventus - po 36 kolejce (5 maja) 
2014/2015 | Juventus - po 34 kolejce (2 maja) 
2015/2016 | Juventus - po 35 kolejce (24 kwietnia) 
2016/2017 | Juventus - po 37 kolejce (21 maja) 
2017/2018 | Juventus - po 37 kolejce (13 maja) 

*Serie A liczy 38 kolejek

 

 

 

 

 

Z TOP 5 lig Europy ligę hiszpańską wygrywało najmniej zespołów, bo zaledwie dziewięć. 

 

Zaledwie dziewięć drużyn...

https://en.wikipedia.org/wiki/La_Liga#Performance_by_club

...pod tym względem to najmniej konkurencyjna liga z czołówki Starego Kontynentu. 

 

Jak to wygląda na tle innych lig? 

 

29 różnych mistrzów - NIEMCY (od 1903 roku)

24 różnych mistrzów - ANGLIA (od 1888 roku)

19 różnych mistrzów - FRANCJA (od 1932 roku)

16 różnych mistrzów - WŁOCHY (od 1898 roku)

9 różnych mistrzów - HISZPANIA (od 1929 roku)

 

@Arkon - poczytaj. Przyda ci się na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf - dalej zyjesz pilkarska prehistoria  ..

 

Popatrz na ostatnie 5 sezonow - to jest w miare adekwatne:

 

Anglia: MC 2x, Chelsea 2x, Leicester 1x

Francja: PSG 4x, Monaco 1x (po tym sezonie najprawdopobniej poleca do Ligue 2 znow)

Hiszpania: FC Barcelona 3x, Atletico 1x, RM 1x

Niemcy: Bayern 5x

Włochy: Juve 5x

 

Leicester, Inter, AC Milan, Wolfsburg, Bordeaux, Lille, Montpellier i Marsylia  od dawna juz nic nie znacza (Leicester, Wolfsburg, Bordeaux, Lille i Montpellier to mialy 1 cudowny sezon tak w ogole - od tego trzeba zaczac) ...

W tym sezonie dolaczylo do nich Monaco.

Edytowane przez Umkwatata
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodziło. Jeszcze lepsza jest taka statystyka- Juve mistrz Włoch nieprzerwanie od 2012, nawet Bayern zdobywa mistrza od 2013 i w tym roku ma godnego rywala, czyli Dortmund, a Serie A jest już właściwie rozstrzygnięta. Najśmieszniejsze jest to, że ja @Project_ALF ignoruję od wielu lat, a on dalej odnosi się do moich postów. :)

Fajnie, że w końcu Bednarek wywalczył stałe miejsce w pierwszym składzie. Brzęczek na pewno się cieszy.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arkon napisał:

Tak przy okazji fajnie, że obudził się Pogba po odejściu Mou. 

No kto by się spodziewał takiego obrotu spraw ? Żarty żartami, ja wiem że Mourinho to w ostatnich latach chyba najbardziej toksyczny trener jakiego znam ale zachowanie vide Pogba to szczyt braku profesjonalizmu. Jeśli United chce coś osiągnąć i zbudować z nowym trenerem coś na lata w tym klubie to powinno pomyśleć o rewolucji w składzie. Zbyt wielu rozpieszczonych chłopców gra w tym klubie, żeby to mogło funkcjonować poprawnie. Bo co im z nowego trenera, jak znowu biedny Paul obrazi się, bo mu nie pozwolą tańczyć po bramkach i będzie grać na zwolnienie tego nowego? 

Jestem ciekaw z drugiej strony, kiedy Liverpool spuchnie i zacznie tracić punkty. Bo ciągle nie wierze, że są w stanie wygrać Mistrzostwo. Ciągle dla mnie faworytem jest Pep z Manchesterem City. 

Swoją drogą Alf ta tabelka jest świetna. Idealnie pokazuje, jak bardzo Juve w ostatnich latach zdominował Serie A. Tam z góry można założyć, że rywalizacja toczy się jedynie o kolejne miejsca w tabeli. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogba świetnie grał w Juve, podobnie w reprezentacji Francji, do tego był tam jednym z liderów, więc pozbywanie się go z MU byłoby głupotą. Ilu jest na rynku pomocników jego klasy? Kluby Premier League powinny się wzmacniać, a nie osłabiać. Hazard niestety też nie przedłużył kontraktu, oby nie skończyło się podobnie jak z Courtois. Może Pep chce w końcu wygrać LM, choć zgadzam się z Tobą, że nadal to MC jest faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pep nie wygra LM, od odejścia z Barcelony tylko kompromituj się w tych rozgrywkach, po co bylo kupować Mahreza? Wiadomo było że Mendy znowu się połamie a granie Delph na LO to katastrofa, Ederson to od kilku tygodni ręcznik, puszcza wszystko jak leci, jeśli znowu nic nie wygra to jego dotychczasową kadencję w City można spisać na straty, nue uwzględniając ubiegłego sezonu Premier League, bo Puchar Ligi to żadne trofeum. 

Edytowane przez Globus903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zeszły sezon był inny niż pozostałe. Zresztą jak na początku mówi Twarowski trudno cokolwiek  przewidzieć w PL.  Statystyki nie zawsze pokazują pełny obraz. Raczej nigdy w Grudniu mistrza w PL nie znaliśmy de facto. Może nieraz ktoś napisze - mistrza zdobyli w 36 kolejce ,a niby w La Liga w 37 kolejce, tylko,że każdy fan piłki wiedział dużo wcześniej kto będzie mistrzem w tejże   lidze. . W tym roku wygra Barcelona La Ligę i wiem to już od kilku tygodni. Możecie to zapamiętać i mnie rozliczyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe masz wtyki u jasnowidzów. Nie omieszkam Cię rozliczyć na koniec sezonu, choć ja chciałbym, żeby Barca wygrała też LM. Chyba, że znasz już zwycięzcę tych prestiżowych rozgrywek? Ja jestem pewien, że ligę włoską wygra Juve, a francuską P$G. Trzymam też kciuki za Liverpool w Premier League, ale czy to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Globus903 napisał:

Pep nie wygra LM, od odejścia z Barcelony tylko kompromituj się w tych rozgrywkach, po co bylo kupować Mahreza? Wiadomo było że Mendy znowu się połamie a granie Delph na LO to katastrofa, Ederson to od kilku tygodni ręcznik, puszcza wszystko jak leci, jeśli znowu nic nie wygra to jego dotychczasową kadencję w City można spisać na straty, nue uwzględniając ubiegłego sezonu Premier League, bo Puchar Ligi to żadne trofeum. 

Naprawdę nie wierzę, że czytam coś takiego :D Jak ty musisz nienawidzić Guardioli żeby takie brednie wypisywać. W sumie Real w czasie jego pracy w Barcelonie był ostro szmacony przez Barcę. Słynna "manita" czy 6-2 na Bernabeu. Także stąd pewnie taki wstręt i deprecjonowanie talentu, umiejętności i dokonań jednego z najlepszych szkoleniowców świata.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arkon napisał:

Niezłe masz wtyki u jasnowidzów. Nie omieszkam Cię rozliczyć na koniec sezonu, choć ja chciałbym, żeby Barca wygrała też LM. Chyba, że znasz już zwycięzcę tych prestiżowych rozgrywek? Ja jestem pewien, że ligę włoską wygra Juve, a francuską P$G. Trzymam też kciuki za Liverpool w Premier League, ale czy to pomoże?

Barcelona nie wygra LM .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...