Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i BVB czy Bayern to najlepiej zarządzane kluby, ale niestety sportowo już odstają od najlepszych co pokazują ostatnie wyniki w LM. Na szczęście Premier League powoli idzie w górę, oby to była tendencja stała. Mnie najbardziej cieszy, że w końcu angielskie kluby zrozumiały jak ważne jest szkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy mecz utwierdził mnie w przekonaniu, że Tottenham, to fräjerski klub. Niech Kane jak najszybciej stamtąd ucieka, bo przez całą karierę będzie grał w drużynie z niby potencjałem, która nigdy nic nie wygra.

Edytowane przez glaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie uwierzyli że zwolnienie Mourinho załatwi wszystkie problemy Man United.A nie dość że tak się nie stanie to na wierzch wychodzą kolejne brudy.Pijańskie libacje jego ekscelencji Pogby,olewanie zespołu i podróże Rolls Roysem z meczów...

 

Ole stąd wyleci szybciej niż Jose bo klub jest w rozkładzie totalnym.Odchodzi do PSG Herrera a i ponoć Mata prowadzi negocjacie min z Barceloną.Obaj na ....darmowe transfery.Ale dano kontrakt Youngowi...dla mnie każdy,kto twierdzi że to tylko Jose,tylko Gaal jest zwyczajnie oderwany od świata.Tam problem nazywa się Ed Woodward.I póki ten jegomość tam jest klub będzie się staczał.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wislok napisał:

United praktycznie żegna się z walką  o top4. Wili mają na nich patent.

Mocno optymistycznie zakładając, że Tottenham pokona CP, co nie jest takie pewne patrząc na ich formę to między nimi a United będą zaledwie 3 punkty. Generalnie terminarz Chelsea, MU i Tottenham mają porównywalny, Totki mają jeszcze wyjazdowe starcie z City, Chelsea ma Liverpool. To między tymi trzema zespołami powinna rozegrać się walka o ostatnie miejsce premiowane LM.  Arsenal ma najprzyjemniejszy terminarz i przewagę punktową.

Patrząc na to, że cała trójka potrafi gubić punkty z teoretycznie słabszymi to żaden rezultat na koniec sezonu nie będzie zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla postronnego obserwatora nie kibicującemu żadnej ekipie(czyli mnie) końcówka sezonu zapowiada się fascynująco. Fajnie jakby mistrzostwo zdobył Liverpool(jakiś powiew świeżości), a z MU do Barcy odszedł ten zły Pogba, najlepiej za grzecznego Coutinho. :)

Podobno Chelsea nie chce wykupić Higuaina? Przecież to taki rewelacyjny napastnik, dla niektórych na tym forum dużo lepszy od Benzemy. Naprawdę zdumiewające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem akurat tej plotki :)

Higuain jest świetnym napastnikiem, co pokazuje najlepiej to, ile goli na najwyższym poziomie zdobył. Jednak ma już rocznikowo 32 lata a cena też nie będzie należała do najniższych, dlatego wolałbym poszukać jednak kogoś na lata. Jego problemem w Chelsea jest też to, że nie rozgrywał najlepszego sezonu w Milanie a styczniu zmienił klub i kraj. Inna liga, inna mentalność.

Też uważam Gonzalo za lepszego napastnika, Benzema idealnie pasował pod Ronaldo ale jak rzucisz okiem w jego bilans i zobaczysz że ten gość w lidze w sezonie 17/18 strzelił 5 (!) goli a sezon wcześniej ledwo przekroczył barierę 10 bramek no to przepraszam bardzo, nie widzę go w czołówce snajperów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogba i Coutinho, to taka sama mentalność, która dyskwalifikuje ich jako zawodników Barcelony. Po prostu są strasznie nieregularni. Jeden mecz dobry, kilka przeczłapanych i tak w koło Macieju. Owszem, posiadają nieprzeciętne umiejętności, jednak przez mentalność nigdy nie będą wielkimi zawodnikami o których dziadkowie będą opowiadać wnukom.

Edytowane przez glaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrozio11

Problemem Higuaina jest to, że nie radzi sobie w najważniejszych meczach i w naprawdę topowych zespołach. Porównaj sobie liczbę goli Benzemy i Argentyńczyka w LM. Dla mnie to świadczy o klasie gracza. Dlatego Bońka zawsze będę cenił wyżej niż Lewego, bo w najważniejszych spotkaniach był decydujący, chyba że Robert wygra LM i zdobędzie medal z Polską. :) Tylko kogo Chelsea kupi? Kane jest nieosiągalny, Cavani też ma swoje lata, nawet o Jovicia już chcą się bić najlepsze ekipy. Nieduży jest wybór.

@glaca

Ja dużo wyżej cenię Pogbę niż Cou i nie miałbym nic przeciwko takiej wymianie.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon

LM

17/18 Benzema - 5 bramek, Higuain - 5 bramek

16/17 Benzema - 5 bramek, Higuain - 5 bramek

13/14 Benzema - 5 bramek, Higuain - 4 bramki

Higuain nie grał co rok w LM więc oczywiście, że będzie mieć mniej goli od Francuza.

Swoją drogą patrząc na to, w jakich meczach LM te gole zdobywał Benzema to tylko w poprzednim sezonie ustrzelił 3 gole w półfinałach i finale, poprzednie sezony to w zdecydowanej większości starcia w grupie. Nie rozumiem więc argumentu, że Higuain zawodzi w najważniejszych meczach w przeciwieństwie do Benzemy.

Co do potencjalnego napastnika, właśnie o Joviciu myślałem. Chcą się bić największe ekipy? Ale kto go niby inny ma wziąć? Nie widzę innej drużyny z czołówki która może dać za niego odpowiednie pieniądze a potrzebuje napastnika.

Edytowane przez mrozio11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Higuain najlepiej grał w zespołach bez presji typu Napoli, które tylko incydentalnie grały w LM. Podaj mi innego(oprócz oczywiście Ronaldo) zawodnika, którego sprzedał Real i to w tak młodym wieku? Oezil czy Di Maria albo James nigdy nie zagrali tak dobrego sezonu jak u Królewskich. O Higuainie krąży mnóstwo memów jak partaczy w najważniejszych meczach- czy to w Napoli, czy w reprezentacji, z Juve też niewiele osiągnął w LM. Przypadek? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robben czy Sneijder chociażby ale to temat na inną dyskusję.

Higuain grał raptem jeden sezon w Juventusie (całkiem udany swoją drogą), odpadli wówczas z późniejszym triumfatorem tych rozgrywek. Musiał odejść właśnie przez Ronaldo.

Nie mam zamiaru się tutaj przepychać bo to zawsze będzie dyskusja taka jak Ronaldo vs Messi. Jeden woli tego, inny drugiego. Niemniej mam wrażenie, że łatka Higuaina - partacza przypięta mu została przez finał mundialu w 2014 roku. Trochę niesprawiedliwie bo to klasowy napadzior, z resztą Alf już na forum tłumaczył dlaczego więc nie ma sensu żebym te argumenty powielał.

Edytowane przez mrozio11
usunięcie cytatu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Masz rację nie ma sensu dywagować. Z jednym będę się upierał Messi jest absolutnie i bezdyskusyjnie najlepszym graczem, Ronaldo jest świetny, ale nie ma startu. :)

Inna sprawa, która mnie ciągle dziwi to fakt, że kluby angielskie nawet tak wielkie i bogate jak MU tracą tak rewelacyjnych graczy jak CR7 na rzecz hiszpańskich. To jest dla mnie niepojęte.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest niepojęte? Real i Barcelona to marzenie większości zawodników na świecie, w Anglii większy budżet ma tylko Manchester City, który może wydawać więcej niż ta dwójka ale czasami to nie to samo, popatrzmy na osiągnięcia w LM w ostatniej dekadzie i nie wiem skąd te zdziwienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...