Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie,to zupełnie dwie inne sprawy..Cou nie pasował do szybkiego skrzydłowego futbolu.A Hazard może wymusić choć wątpię w to bo zostało niewiele już do sezonu i go nie zastąpią..

Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea poinformowała Reala oraz Hazarda że nie zostanie on sprzedany. Tutaj Chelsea jest na wygranej pozycji bo Eden ma jeszcze 2 lata ważny kontrakt i klub sprzeda go za rok.

 

Z Tibo jest inaczej, bo jego kontrakt kończy się za rok więc klub nic by na nim nie zarobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie twierdzę, że Alisson na pewno sprawdzi się w Premier League, ale na Mundialu zaprezentował się dobrze, fani Serie A bardzo go chwalą, Ederson sprawdził się w MC, a jest tylko rezerwowym w Brazylii i  jest świetny artykuł w ostatniej "Piłce nożnej", który opisuje go jako rewelacyjnego bramkarza. Z tego co czytałem to Klopp chciał tylko jego, nawet wyżej go ceni niż Oblaka, bo lepiej gra nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziel skóry na niedźwiedziu. Niejeden rzekomo dobry bramkarz przejechał się na PL, bo jak się potem okazało, siłowa gra na przedpolu, to nie jest takie hop - siup.

Alisson ma wszystko żeby się sprawdzić w Premier League. Ma wzrost Petera Schmeichela, parametry Gigi Buffona, bardzo dobrze gra na linii i na przedpolu, a w grze nogami czuje się chyba jeszcze lepiej. Jak to kiedyś napisałem nie widzę u niego słabych punktów. Wiadomo, że wszystko może się zdarzyć i już nie tacy okazywali się nietrafionymi transferami, ale biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze aspekty bramkarskiego rzemiosła to Alisson jest bramkarzem kompletnym.

 

Problemem Brazylijczyka jest to, że na mundialu trochę nie miał się jak wykazać / jeszcze bardziej wypromować. Pickford, Lloris, Courtois świetnie bronili (żeby nie było to dla mnie Belg jak najbardziej zasłużenie zgarnął Golden Glove), ale w ich kierunku leciało też sporo piłek, gdzie bramkarz może zaprezentować swoją maestrię, kunszt, popisać się fajną paradą, rzucić się pod publiczkę. Przyglądałem się Alissonowi i takie strzały jego prostokąt niestety omijały. 

 

Wiadomo, że gość nie jest aż tyle wart i jest trochę przereklamowany, bo bądź co bądź pokazał się na Kontynencie Europejskim w zaledwie 60-70 meczach. No ale jak kto mówią kto bogatemu zabroni? Mówią też: Jesteś tyle wart ile ktoś za ciebie zapłaci. 

 

Moim zdaniem to jest transfer win-win, gdzie wszystkie strony są szczęśliwe:

 

- Roma jest szczęśliwa, bo dostanie za bramkarza 70-75 mln euro,  a przecież kiedyś zapłaciła za niego zaledwie... 8 mln euro.

- Liverpool jest szczęśliwy, bo zastąpi dotychczasowych parodystów najlepszym bramkarzem Serie A.

- Alisson jest szczęśliwy, bo pewnie zarobi ze 2-3 razy więcej niż dotychczas.   

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się też o Donnarummie, którego raczej bym wolał z racji wieku i potencjału.

 

Bardzo blisko Chelsea jest kolejny Włoch - Daniele Rugani. Fani Juve mają raczej dobre zdanie o nim, cena wysoka ale raczej wstrzymam się z komentowaniem.

Moim zdaniem ten piłkarz nie pasuje do specyfiki Premier League, a tym bardziej do Chelsea.

 

Już prędzej widziałbym go w Arsenalu... Wengera, gdzie tacy obrońcy jeszcze mieli rację bytu, ale jak wiemy nie przekładało się to potem na jakieś wielkie sukcesy. 

 

Daniele Rugani dobrze się ustawia, jest dość zwrotny, dość szybki, fajnie trzyma się na nogach, jest bardzo elegancki, dobry technicznie, przyjemnie się go ogląda z piłką przy nodze, w grze w powietrzu też daje radę, ale jest też jak na obrońcę zbyt miękki, za mało agresywny, gra ciałem i futbol siłowy nie jest jego najmocniejszą stroną, powiedziałbym nawet, że trochę brakuje mu charakteru jakiego widzę u najlepszych piłkarzy grających na tej pozycji, czyli takiego zadziora jak ma Ramos, Godin, Chiellini czy kiedyś Terry itd.

 

W swoim życiu miał też taki okres gdy przez ponad rok nie złapał żadnej kartki. On chyba do dziś nigdy nie wyłapał czerwonej... to też co nieco świadczy o jego specyfice gry, charakterze. 

 

Jest taka statystyka, która potwierdza ważną rolę Ruganiego w dobrych wynikach Juve. Chodzi o takie zestawienie, które pokazuje jakie wyniki notowała drużyna Allgeriego z Ruganim w składzie i bez niego. Okazuje się, że lepsze wyniki notowała kiedy był on na boisku. Z drugiej strony ta statystyka jest też trochę myląca, bo Rugani tak naprawdę nie jest piłkarzem wyjściowego składu i na te najważniejsze / najtrudniejsze mecze się zazwyczaj nie łapał. Nie da się więc jednoznacznie go ocenić. 

 

Do myślenia daje jednak to, że w ciągu trzech sezonów w klubie nie wywalczył sobie miejsca w podstawowej jedenastce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie przypomina mi trochę Christensena, który mimo tego dobrze odnajdywał się w Chelsea w meczach Premier League. Z resztą, z sezonu na sezon ta liga robi się coraz bardziej "miękka" i ta różnica między Premier League a innymi ligami w kwestii fizyczności coraz bardziej się zaciera. 

Kiedyś faktycznie jechało się do Stoke i trzeba było być przygotowanym na 90 minut morderczej walki siłowej, w głównej mierze w powietrzu. Teraz takich drużyn jak na lekarstwo. Z resztą, jak człowiek spojrzy na czołówkę Premier League, jacy zawodnicy stanowią o sile ofensywnej tych zespołów to mam wątpliwości, czy na pewno w Chelsea potrzeba jakiegoś wielkiego, silnego skurczybyka. 

 

Teraz raczej pod wodzą Sarriego Chelsea będzie starać się prowadzić grę, więc stoper dobrze operujący piłką się jak najbardziej przyda. Zdaje się też, że Sarri zna go z Empoli i to pewnie sprawia, że widzi go w klubie. 

 

Coraz więcej mówi się też o transferze Moraty do...Milanu. Może to sugerować, że zastępcą Courtoisa zostanie Donnarumma a na szpicę przyjdzie Higuain. 

Gdyby tak się stało to trochę bym żałował, bądź co bądź to dopiero był pierwszy sezon Moraty w Premier League a do czasu kontuzji, czyli gdzieś do połowy sezonu wyglądał dosyć dobrze. Gonzalo z kolei to gwarancja bramek ale gość to wydatek myślę z 60 mln funtów a  w tym roku skończy 31 lat i na dobrą sprawę ile na najwyższym poziomie pogra? Zaraz trzeba będzie znowu szukać nowego napastnika.

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym o Higuainie co nieco, ale zaraz ktoś wyskoczy, że jest gruby i zawodzi w najważniejszych momentach. Niech więc przemówią za nim statystyki:

 

 

W ostatnich 10 latach tylko CR7, Messi, Ibrahimovic i Cavani strzelili więcej bramek od Higuaina co chodzi o pięć najlepszych lig Europy. 

 

W XXI wieku tylko CR7, Messi, Ibrahimovic i Cavani strzelili więcej bramek od Higuaina co chodzi o pięć najlepszych lig w Europie. 

 

Higuain, Ibrahimovic i Cavani to jedyni piłkarze, którzy strzelili ponad 100 goli w co najmniej dwóch ligach z TOP5. 

 

Higuain odkąd trafił do Europy aż ośmiokrotnie kończył sezon strzelając we wszystkich rozgrywkach powyżej 20 bramek.

 

 

Higuain w meczach z klubami z Premier League: 

 

10 meczów 

4 gole 

3 asysty 

 

wg transfermarkt

 

 

Przypomnę tylko, że Higuain u Sarriego zaliczył najlepszy sezon w karierze.

 

W Juventusie też miał świetne statystyki, ale w wielu klubach strzeliłby jeszcze więcej. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cou nie pokazał wiele na mundialu? Oglądaliśmy chyba dwie różne imprezy :P Wg. mnie to był chyba najlepszy w swoim zespole. 

 

Tak..ale jak słabym zespole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, pechowo przegrali z Belgią. Dla mnie Cou to porównywalny poziom do Hazarda.  Znowu pojawiła się absurdalna, moim zdaniem, plotka że Barca chce wymienić Dembele na Belga i jeszcze dopłacić kilkadziesiąt milionów. Ponoć Alisson już po testach medycznych, ale dopóki nie ma oficjalnego potwierdzenia ja nie otwieram szampana, bo pamiętam jak było z Fekirem. Co tam słychać w United? Bo oprócz Freda słabiutko. Kto może odejść, a kto przyjść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...