Skocz do zawartości

odbiór DVB-t z Łysej Hory


Bartezz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Bartezz

 

Posiadam dokładnie taki sprzęt. Sprawuje się bardzo dobrze, jednak jeżeli chciałbyś odbierać kanały analogowe musisz ustawić antene w kierunku nadajnika (przynajmniej tak u mnie jest). Wczoraj przez cały dzień (z małymi przerwami) odbierałem 5 MUX-ów ze Szwecji na tym sprzęcie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda że w całym kraju są tak samo dobre warunki odbioru z odległych nadajników . :x

To zjawisko najczęściej występuje nad morzem i mieszkańcy tych rejonów najczęściej mogą złapać kanały ze Szwecji Norwegii Dani Niemiec i nie tylko . :smile:

Na południu polski to zjawisko występuje rzadziej ale też można odbierać z nadajników ponad 200 km oczywiście podczas zjawiska !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Udało mi się odebrać z Gliwic DVB-T z Łysej Hory na najprostszej antenie szerokopasmowej Delta Plus. Sygnał utrzymuje się ok. 65, a jakość ok. 50. W zasadzie nie przycina. Niestety przez przestawienie anteny pogorszył się odbiór kanałów analogowych z nadajnika Katowice-Kosztowy. W związku z tym chcę dorzucić do instalacji drugą antenę skierowaną na Łysą Horę, a starą Deltę Plus z powrotem ustawić na Katowice. I zastanawiam się na jej wyborem. Na oku mam:

 

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/uhf/1375-antena-maximum-uhf14.

 

Myślicie, że się sprawdzi? Czy może wystarczy dołożyć kolejną Deltę Plus, chociaż na logikę to na tej proponowanej powinienem chyba uzyskać jeszcze lepszy odbiór z Łysej Hory niż te S: 65 i Q: 50.

Z góry dzięki za podpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem o zwrotnicy 2-wejściowej standard 6-12/21-69 Badmor lub sumatorze sygnału antenowego dwudrożnym S-2 transformatorowym

2 anteny / 1 odbiornik Badmor, ale nie za bardzo wiem czym to się różni i co będzie lepsze. Aha, mam jeszcze zainstalowany aktualnie rozgałęźnik sygnału na 2 telewizory, rozumiem, że jak powyżej zamontuję tą zwrotnicę lub sumator to nie będzie jakoś niekompatybilne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem tego tematu od początku i pisząc posta na poprzedniej stronie myślałem, że chodzi o Łysą Górę w Górach Świętokrzyskich (czyli inaczej Święty Krzyż).

 

Może mógłby ktoś poprawić tytuł tematu - zapisać nazwę góry po czesku albo napisać że chodzi o czeską Łysą Górę. Bo teraz jest mocno niekonkretny - Łysych Gór w Polsce jest kilka, a na jednej z nich jest ważny ośrodek nadawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...