Skocz do zawartości

Polskie Radio CZWÓRKA (Radio na wizji)


Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale prawo w żaden sposób nie zmieniło się żeby Czwórka musiała emitować oznaczenia wiekowe. Jedyne co się zmieniło to grafiki, nic więcej. Powtórzę to co pisałem w wątku o oznaczeniach. Nowe rozporządzenie zmieniło tylko dwa załączniki do rozporządzenia z 2005 roku, a w tych załącznikach są tylko grafiki. Treść samego rozporządzenia nie została zmieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było do przewidzenia. Niedługo pewnie pojawią się także na Eska TV i Polo TV.

Ale na nowe oznaczenia się wcześniej nie zanosiło, wszystko tak od razu, więc nie było do przewidzenia, że wejdą nowe oznaczenia wiekowe i od tego czasu Czwórka - Radio na wizji je wprowadzi.

W zeszłym roku widziałem program z oznaczeniem wiekowym +12 na EsceTV, tylko jeden jedyny raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czwórce pojawiły się nowe oznaczenia wiekowe.

Ludzie! Co na tym świecie się wyrabia. Nawet radia.

Radzę pomyśleć przed napisaniem posta. Kanał tv, mający polską koncesję jest zobowiązany do umieszczania oznaczeń wiekowych (chociaż niektórzy się do tego nie stosują) w audycjach wymagających tego. To że ten kanał nadaje to samo co radio to już inna sprawa, ale bądź co bądź oznaczenia muszą emitować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czwórce pojawiły się nowe oznaczenia wiekowe.

Ludzie! Co na tym świecie się wyrabia. Nawet radia.

Radzę pomyśleć przed napisaniem posta. Kanał tv, mający polską koncesję jest zobowiązany do umieszczania oznaczeń wiekowych (chociaż niektórzy się do tego nie stosują) w audycjach wymagających tego. To że ten kanał nadaje to samo co radio to już inna sprawa, ale bądź co bądź oznaczenia muszą emitować.

Ciekawa dedukcja. Co takiego złego jest w radiu? W każdym. Coby było złem najgorszym w czasie wizji. Nawet rozpatrując to względem koncesji. Ktoś pojechał po bandzie? Czy też nadinterpretował prawo. Jak to by powiedzieli politycy, że na granicy prawa. Chociaż jest jakiś związek dla przykładu w zapowiedziach zapowiadanej "reklamy" lub "koniec reklamy" - to "twórcze recytowanie" Wiadomości gdzie indziej Informacji poprzedzić zapowiedzią, jak w piosence Czerwonych Gitar: "Dozwolone od lat osiemnastu" I gra muzyka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT w piątek podjęła decyzję o powołaniu Andrzeja Siezieniewskiego na prezesa Polskiego Radia. Nowy prezes stwierdził że Czwórka - Radio z wizją "generuje spore wydatki, a nie daje efektu finansowego ani merytorycznego".

 

Prezes nie wyklucza zmian związanych z telewizyjnymi projektami Polskiego Radia i zapowiada, że weźmie pod lupę cały biznesplan z tym związany.

 

W rozmowie z Polską Agencją prasową nowy szef Polskiego Radia przyznał, że w najbliższym czasie przyjrzy się projektowi "Radio na Wizji". - "To jest eksperymentalne zderzenie dwóch mediów i obawiam się, że ze szkodą dla radia. Trzeba będzie przyjrzeć się całej tej koncepcji, jej efektywności ekonomicznej, biznesplanowi, a także założeniom merytorycznym - czy ta antena rozwiązuje któreś z zadań misyjnych, które przed radiem publicznym stoją. (...) To jest obszar, który generuje spore wydatki, a nie daje efektu finansowego ani merytorycznego" - ocenił.

 

Będę chciał przywrócić radiu normalność i stworzyć dziennikarzom warunki do rzetelnej pracy; będę starał się działać jak chirurg: ostrożnie, ale stanowczo - powiedział Andrzej Siezieniewski, powołany w piątek na prezesa Polskiego Radia.

 

Prezes zwrócił też uwagę na trudną sytuację finansową PR, która - jego zdaniem - spowodowana jest nie tylko spadkiem wpływów abonamentowych, ale też chybionymi inwestycjami. Jak ocenił, z realizacją części z nich można było poczekać, "zakładając, że najważniejszy jest program radia".

 

Czwórka - Radio z Wizją oficjalnie nadaje od początku 2011 roku. Kanał nadaje w wersji SD i HD. Dzięki temu radiową Czwórkę można już nie tylko słuchać, ale także ją oglądać. Stacja dostępna jest m.in. na platformie n (kanał 226), platformie Cyfra+ (kanał 145), w Telewizji Cyfrowej UPC (kanał 787) oraz w sieciach Aster, Vectra, Inea, Toya, Telpol, Satfilm.

 

Z danych oglądalności telewizyjnych kanałów muzycznych za lipiec 2011 roku wynika, że Czwórkę - Radio z Wizją ogląda średnio ponad 300 widzów. Radiowa Czwórka to nie jedyny program Polskiego Radia z wizją. Dwa razy dziennie w TVP HD nadawane są na żywo rozmowy "Sygnałów dnia" radiowej Jedynki.

 

Parametry Czwórki - radia z wizją:

 

HOT BIRD 8 (13°E)

tp. 72 (12,149 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

 

ID: Czworka

PID V: 300

PID A: 301 (pol)

PID PCR: 300

PID PMT: 86

SID: 7252

Provider: EUTELSAT

Kodowanie: brak

 

PAP, http://www.kmdm.pl/art.php?id=20110827093154d54a126a783bc9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiowa Czwórka zniknie z wizji?

Przyszedł darmozjad i już mu nie pasi że zysku nie ma radio na wizji, nadaje od początku 2011 roku dopiero a ten już zysk chce liczyć? widzów 300?? ale mnie nikt nie pytał możne jest 301!

Takiej muzyki i programów nie będzie nadawać żadna stacja i powinna zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 widzów to rzeczywiście niewielu. Sądzę, iz władze Polskiego Radia rzeczywiście mogły oczekiwać nieco więcej, choć jak uczy historia, złe dane nie są pretekstem do likwidacji. Polsat News po roku miał mieć 1% udziałów - istnieje ponad 3 lata i dobił do 0,8%... Liczenie zysków po kilku miesiącach zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.

 

A co, gdyby rzeczywiście telewizyjno-radiowa Czwórka była kulą u nogi? Za bardzo na wersji telewizyjnej nie da się przyoszczędzić. Cięcia dotknęłyby radia, co zaszkodziłoby wszystkim. Smutny wniosek, bo Program IV jest naprawdę rewelacyjną stacją niosącą swoją misję - dla mnie mającą większą wartość, niż chociażby TVP Kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to ten kanał powinien otrzymać w pierwszej kolejności zaproszenie do dvb-t - takiej bazy różnorodnej muzyki jak polskie radio nie ma w Polsce nikt. Czwórkę oglądam codziennie po kilka h w internecie.

Szkoda że do dvb-t wrzucają same śmieci lub stacje które po prostu NIE ISTNIEJĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja jest za Abonament ??? Odpowiedz Jest . Jest FTA ??? Odpowiedz Jest ... to dlaczego nie ma go na MUX III ??? tzw Publiczne stacje Czwórka tak samo jak kultura czy TVP1 jest z Abonamentu . Miejsce na Muxie jest bo z Gdańskiego Nadajnika osobno na Muxie III nadają TVP Gdańsk i Olsztyn i jakoś mieszczą bez zepsucia jakości

 

Stacja by miała zasięg itd a tak to Kaszana i prawdopodobna plajta ;/ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w naszym kraju telewizja nie jest dla widza... Myślę jednak, że oglądalność wynosi wiele razy więcej niż 300 osób. Wystarczy spojrzeć na tablicę Czwórki na facebooku. Wytworzyła się już cała społeczność widzów/słuchaczy, jednak w większości są to na pewno widzowie, gdyż stacja radiowa ma bardzo mały zasięg, a jako kanał wypełnia ona wszelkie luki w gatunkach muzycznych emitowanych w innych kanałach muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się zaniepokoiłem tym, co przed chwilą przeczytałem... ale mam też ogromną nadzieję, że zmiana prezesa PR, który ma nieco inne spojrzenie na Radio z Wizją nie spowoduje likwidacji Czwórki na Wizji. No i mam nadzieję, że pan prezes dopatrzy się, że misja w Czwórce jest spełniana i efekt merytoryczny także (cokolwiek przez to rozumieć). I niech nie oczekują nie wiadomo jakich dochodów po pierwszym półroczu działalności na wizji. Jako dowód, że projekt Radia na Wizji pozytywnie wpływa na Czwórkę PR można podać rosnące wyniki słuchalności Czwórki (radia) i znaczna popularyzacja tego nieco zapomnianego i niedocenianego programu Polskiego Radia. W końcu Czwórka może wyjść z cienia starszych sióstr, więc liczę, że pan Siezieniewski zobaczy też plusy projektu i się do niego przekona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał telewizyjny też nie ma zbyt dużego zasięgu, co jest jednym z głównych powodów jego niskiej oglądalności, oraz słabych zysków. Jeżeli jednak kanał nie przynosi żadnych zysków, to w obecnej sytuacji nie można się za bardzo przejmować, ponieważ zwykle nawet najwięksi nadawcy na rynku dają swoim projektom co najmniej 2 lata na osiągnięcie rentowności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by CP wprowadził ten kanał na listę to od razu mieli by lepszą widownię.Kanał jest bardzo ciekawy,jest na nim dużo dobrej muzyk.Taka stacja powinna zostać.

 

Wprowadzić na listę to jedno, a umieścić na bardziej korzystnej pozycji to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co takiego złego jest w radiu? W każdym. Coby było złem najgorszym w czasie wizji. Nawet rozpatrując to względem koncesji. Ktoś pojechał po bandzie? Czy też nadinterpretował prawo. Jak to by powiedzieli politycy, że na granicy prawa. Chociaż jest jakiś związek dla przykładu w zapowiedziach zapowiadanej "reklamy" lub "koniec reklamy" - to "twórcze recytowanie" Wiadomości gdzie indziej Informacji poprzedzić zapowiedzią, jak w piosence Czerwonych Gitar: "Dozwolone od lat osiemnastu" I gra muzyka :P

 

KRRiT mogła by się przyczepić chociażby do tego klipu , który dosyć często swojego czasu leciał na 4 -

(końcówka teledysku)

Więc niestety oznakowania wiekowe w Radiu na Wizji muszą zostać ze względu na niektóre treści w teledyskach , które mogą być nieodpowiednie dla najmłodszych widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...