Skocz do zawartości

Polskie Radio CZWÓRKA (Radio na wizji)


Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na odbiorniku Ariva 200 podobna sytuacja też obraz rwie jak by za oknem wielką ulewa była :) dodatkowo dźwięk jest nadawany w dolby digital AC3 myślę że po testują a na jednej częstotliwości będzie SD a na Drugiej HD ale byłby to pierwszy polski kanał HD w przekazie nie kodowanym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowych parametrów idzie przekaz w mpeg2 (obraz i fonia), dziwne bo dekoder identyfikuje obraz jako 4/3 i na tv mam pasy (jakby niepełne 16/9), a w wczoraj ładnie pełne 16/9 chodziło :(

 

edit

przycięło dźwięk i obraz na ułamek sekundy i obraz ponownie 16/9, widocznie bawią się z sygnałem i testują coś (fonia teraz w mpeg1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tymczasem zastanawiam czemu Cyfrowy Polsat ma opory z dodaniem tego kanału do listy (pomijam to że jest dostępny FTA bo reszta platform umieściła go na liście) nawet jeżeli już nadaje w HD w końcu i tak mają jeszcze trochę miejsca na liście :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie Czwórkę i zauważyłem, że na wielu klipach nie ma belek... ciekawe czemu??

 

A pikseloza że hej. I łatwo wykombinować czemu. 90% klipów jest w 4:3 a oni nadają w 16:9 czyli muszą przerobić każdy klip. Średnia jakość klipu w 4:3 się jeszcze broni ale w 16:9 wyłazi jak widać sieczka... Niektóre z tych klipów wyglądają koszmarnie, moim zdaniem są całkowicie nieemisyjne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

25up9v6.jpg - obecne logo

ostatnio zauważyłem, że w logo napis POLSKIE RADIO nie zmienia się co 8 sek. na czarny i biały, tylko jest sam kolor czarny

a ciekawe kiedy wyrzucą ten czerwony napis EMISJA TESTOWA, przecież Czwórka na wizji jest już na satelicie 2 miesiące i 4 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyga, tu akurat się z Tobą zgodzę. Czwórka powinna usunąć spod loga ten napis, który powinien za to wylądować na innym polskim kanale FTA, który często niestety ma problem, m.in. z prawidłowym rozmieszczeniem logotypów i formatem nadawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście że na tp 12,149 Tuner łapie jakąś dziwną datę tak dokładnie to Październik a mamy już kwiecień za kilka dni, pomysł polskiego radia nie wszystkim się spodobał zwłaszcza prezenterką Radia HIT , jak zasugerowalem żeby w studio kamerę postawić to jedna z nich do mnie że taką zmęczoną będą ją oglądać a tak nie widać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
medialink.pl[/url]":1own7s8q]Viva Polska jest najchętniej oglądaną stacją muzyczną w Polsce. W rankingu znalazła się też Czwórka z Wizją - nowa propozycja Polskiego Radia.

 

Według danych Nielsen Audience Measurement, średni miesięczny udział kanału Viva Polska w grupie osób w wieku 4+ w marcu br. wyniósł 0,54 proc. i był o 3,2 pkt proc. niższy niż w marcu 2010 r. 4fun.tv awansował na drugie miejsce, wyprzedzając MTV Polska. Kanał odnotował wzrost udziałów, osiągając w marcu br. 0,30 proc. udziału w rynku (więcej o 46,4 pkt proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się stacja MTV Polska, która uzyskała 0,24 proc. udział w rynku (6,3 pkt proc. mniej niż w analogicznym okresie 2010 r.). Kolejne lokaty zajęły Eska TV - 0,09 proc. udziału w rynku (64,2 pkt proc. wzrostu) oraz Rebel.tv - 0,01 proc. udziału (266,7 pkt proc. stacja rozpoczęła nadawanie 14 grudnia 2009 roku, jednak oglądalność jest mierzona dopiero od marca 2010 roku).

 

Obecna na rynku od stycznia br. Czwórka - Radio z Wizją gromadziła przed telewizorami w ubiegłym miesiącu w ciągu minuty średnio 103 widzów, którzy stanowili 0,002 proc. udziału w rynku. Czwórka z Wizją jest dostępna na platformie N (kanał 157), platformie Cyfra+ (kanał 145) oraz w sieciach kablowych m.in. Aster (kanał 708), UPC (kanal 787), Toya, SatFilm, TK Chopin, a także w internecie.

 

Dane: Nielsen Audience Measurement, w grupie wszyscy 4+, udostępnione dzięki uprzejmości firmy At Media.

Właściwie to mnie te bardzo słabe wyniki nie dziwią - stacja dopiero zaczyna i pozostaje mieć nadzieję, że na przestrzeni najbliższych miesięcy wyniki oglądalności ulegną zmianie. Stacja ma potencjał i zasługuje na znacznie wyższe wyniki, choć wiem, że muzyka prezentowana na Czwórce nie wszystkim może odpowiadać.

 

Tak czy inaczej może przydałaby się jakaś kampania reklamowa w Polskim Radiu czy TVP - o ile oczywiście coś takiego nie ma już miejsca (mogłem przeoczyć). Stacja lada dzień powinna dołączyć do Vectry, więc z każdym miesiącem powinno być lepiej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Vivy to nie mam złudzeń - lider wśród polskich stacji muzycznych i Czwórce brakuje tych 10 (czy nawet 11) lat doświadczenia i popularności wśród widzów, ale co do Eski TV - stacja nie ma aż tak rewelacyjnych wyników, żeby nie można było z nią powalczyć - myślę, że większa dostępność Czwórki mogłaby zniwelować różnice oglądalności między wyraźnie popową Eską a dość alternatywnym Radiem na Wizji. Gdyby Czwórka dostała miejsce w mux 1, a Eska TV nie to taki bieg wydarzeń jest bardzo możliwy - może jeszcze nie w tym roku, ale na przestrzeni najbliższych lat, gdy naziemna telewizja cyfrowa będzie miała większą liczbę odbiorców. Oczywiście jest to tylko gdybanie (gdyby Czwórka dostała miejsce w mux1, a Eska TV nie), ale uświadamia, że możliwe są dobre wyniki tej stacji... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bym się z tobą zgodził. Czwórka jest nadawana przez nadawcę publicznego, a ma i dźwięk i wizję, więc jest to telewizja. Tak więc co to jest? Telewizja publiczna. Ale rozumiem, że chodziło ci o TVP S.A. A co do zawartości muxu III to myślę, że dobrze jest tak, jak ma być według obecnego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...