Skocz do zawartości

Polskie Radio CZWÓRKA (Radio na wizji)


Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przekaz Radia na Wizji dostępny jest na razie tylko w sieci Toya, gdyż Polskie Radio dopiero w środę (15 grudnia br.) podpisało umowę z operatorem satelitarnym Eutelsat, który będzie wysyłał sygnał Radia Na Wizji na całą Europę oraz na część Afryki i Azji. Rzecznik PR, Radosław Kazimierski poinformował, że bezpłatny sygnał telewizji na satelitę HOT BIRD trafi najpóźniej w ciągu 25 dni od podpisania umowy.

 

Prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński informuje, że na razie na kanale Radio na Wizji będzie można oglądać jedynie teledyski. W tym samym czasie sygnał będzie już wysyłany do innych operatorów kablowych. Po przeprowadzeniu wszystkich testów Radio Na Wizji oficjalnie ruszy 10 stycznia 2011 r.

 

Radio na Wizji ma być propozycją dla słuchaczy i widzów, przede wszystkim w wieku 25-45 lat. Ma to być kanał publicystyczno - rozrywkowy, będący połączeniem najlepszych cech radia i telewizji. Odbiorcy znajdą tam szybką informację, wywiady oraz klipy muzyczne.

 

satkurier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do abonentów sieci TOYA (jeśli są takowi na forum) - jak wygląda przekaz Radia na Wizji? Wg pana Hasińskiego mają tam być emitowane na razie tylko teledyski, czyli nie jest to przekaz na żywo, który można oglądać w Internecie? A tak poza tym orientuje się może ktoś na którym transponderze Eutelsatu z HOT BIRDA jest najwięcej wolnego miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę screeny http://img232.imageshack.us/gal.php?g=19445439.jpg

[edit] kolejne zdjęcia: http://img530.imageshack.us/gal.php?g=40080616.jpg

Rzeczywiście na razie lecą tylko teledyski (m.in. Yeah Yeah Yeahs, Goldfrap, Keiser Chiefs, Biffy Clyro, Timbaland).

Program w Toyi jest nadawany w formacie 16:9; to kółko z opisem jest wg mnie do poprawki, bo zasłąnia za dużo obrazu, poza tym dłuższe tytuły są obcięte. Opis ten jest wyświetlany przez cały czas trwania piosenki, co akurat mi odpowiada. Na razie nie ma nic poza teledyskami, żadnych reklam ani dżingli, poza tym z logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę screeny http://img232.imageshack.us/gal.php?g=19445439.jpg

Rzeczywiście na razie lecą tylko teledyski (m.in. Yeah Yeah Yeahs, Goldfrap, Keiser Chiefs, Biffy Clyro, Timbaland).

Wielkie dzięki! Czyli już wiemy jak prezentuje się logo Czwórki na wizji i mniej więcej wiemy jak wygląda belka z nazwą wykonawcy - w tym przypadku jest to koło z napisem w prawym dolnym rogu ekranu. Jeśli nie byłoby to problemem oczywiście uprzejmie proszę o więcej... :wink:

Jeszcze jeden nurtujący problem się nam rozwiązał - kanał przyjął taką nazwę jak radio, czyli po prostu "Czwórka Polskie Radio" :P (można by to uwzględnić w tytule wątku, bo wkrótce projekt Radio na Wizji nie będzie odnosić się tylko i wyłącznie do PR 4, ale i PR 1).

Ciekawe natomiast jak rozwiążą problem z brakiem klipów do co niektórych utworów, które możemy usłyszeć w Czwórce... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy takiego sposobu w telewizji muzycznej, ale to pewnie dlatego, że bardzo rzadko oglądam RTL 102,5. Rozwiązanie nie jest złe, choć na dłuższą metę wolałbym już chyba raczej oglądać to, co się dzieje w studio, niż jakiś monotonny obraz. Rozwiązaniem jest również użycie nagrań z audycji "S4 - studio polskich nagrań" (np.

), lecz to wypełniło by braki w niewielkim stopniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na stronie internetowej Czwórki pojawiła się zakładka z danymi kontaktowymi dla operatorów TV (KLIK!) zainteresowanych bezpłatną reemisją Czwórki na wizji.

 

A tymczasem w przyszłym tygodniu (zgodnie z umową podpisaną między Eutelsatem i Polskim Radiem) na którymś z transponderów Hot Birda powinien się pojawić kanał telewizyjny Czwórki PR, który mogą już oglądać abonenci telewizji kablowej TOYA. W poniedziałek 10 stycznia br. ma ruszyć oficjalny przekaz stacji, będący połączeniem radia i telewizji. Na razie przekaz testowy chyba wciąż emituje wyłącznie teledyski (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :wink:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dopiero 10 stycznia????

Dopiero? To przecież za niecały tydzień. A informacja pojawiła się w SAT Kurierze:

satkurier.pl[/url]":2gnppq35]Prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński informuje, że na razie na kanale Radio na Wizji będzie można oglądać jedynie teledyski. W tym samym czasie sygnał będzie już wysyłany do innych operatorów kablowych. Po przeprowadzeniu wszystkich testów Radio Na Wizji oficjalnie ruszy 10 stycznia 2011 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również napisałem maila (chciałem się dowiedzieć o dostępności w Cyfrze), oto odpowiedź:

 

Witam,

wszyscy najwięksi dostawcy tv potwierdzili, że w najbliższym czasie w

ich ofercie będzie Czwórka na wizji. Cyfra+ również. Dotyczy to też

większości polskich dużych, średnich i małych "kablówek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...