Skocz do zawartości

Polskie Radio CZWÓRKA (Radio na wizji)


Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

satkurier.pl[/url]":10rsakc3]Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała Polskiemu Radiu koncesję na nadawanie drogą satelitarną sygnału telewizyjnego dla projektu Radio na wizji. Nowy kanał powstanie na bazie Polskiego Radia Euro i będzie połączeniem radia i telewizji. Ma ruszyć jeszcze w 2010 r., a dostęp do niego uzyskają wybrane sieci kablowe i platformy satelitarne.

 

Radio na Wizji zaoferuje swoim widzom teledyski, wywiady i krótkie serwisy informacyjne. Uruchomienie nowego kanału nie pociągnie za sobą wielkich nakładów finansowych, ponieważ Polskie Radio wykorzysta przede wszystkim własną infrastrukturę techniczną. Realizacją projektu o wartości 3 mln zł zajmuje się Polskie Radio Euro.

 

Kontrowersję budzi natomiast remont studia S2 - planowany na potrzebę nowego projektu. Studio może stracić swoje unikatowe właściwości akustyczne.

Do KRRiT wniosek o przyznanie koncesji na nadawanie kanału wpłynął już w kwietniu br. Stacja zapowiada się ciekawie, to już będzie drugi taki projekt w Polsce po uruchomieniu kanału Eska TV - telewizyjnego odpowiednika Radia Eska. Oby tylko dotrzymali postanowień i żeby kanał ruszył do końca 2010 roku. Warto by również zadbać o dostępność u wszystkich platform satelitarnych i mam nadzieję, że odbędzie się to znacznie sprawniej niż w przypadku kanałów TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie chcą zrobić ten kanał tylko po to, żeby zwiększyć swoje przychody o opłaty od sieci kablowych i platform za niego...

 

Też zachodzę w głowę jaki mają na to pomysł, tzn. czy to będzie obraz "na żywo" ze studia radiowego (wtedy wróżę projektowi "klapę", bo kto będzie oglądał prezentera choćby np. fajnego "Lata Z Radiem" ze słuchawkami na uszach w studio???), czy ramówka będzie uzupełnieniem audycji radiowych, np. transmisje koncertów, czy festiwali (wtedy to może się jako tako udać, bo "TVP", ani nikt inny nie umie się w tym temacie moim zdaniem dobrze odnaleźć :D )???

 

Czas pokaże jak to będzie wyglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś kiedyś Polskiego Radia? [...]

Słuchałem i słucham dosyć często. :] Nie rozumiem skąd u ciebie bierze się to negatywne podejście do Polskiego Radia... Być może z twojej własnej niewiedzy czy po prostu może za mało czasu poświęcasz na słuchanie którejkolwiek stacji radiowej PR. Jeśli wszystko co związane z mediami publicznymi wiążesz z religią to się po prostu kompromitujesz i nie widzę sensu, abyś się na ten temat wypowiadał. Jak nabierzesz więcej szacunku to wtedy dopiero coś napisz...

 

A wracając do projektu Radia na wizji - sądzę, że kanał będzie nadawany FTA. Skoro ma powstać na bazie Polskiego Radia Euro, które nadaje niemalże wyłącznie własne produkcje radiowe, to nie widzę potrzeby ich kodowania - w końcu to radio/telewizja publiczne/a, więc powinno docierać do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie chcą zrobić ten kanał tylko po to, żeby zwiększyć swoje przychody o opłaty od sieci kablowych i platform za niego...

 

Też zachodzę w głowę jaki mają na to pomysł, tzn. czy to będzie obraz "na żywo" ze studia radiowego (wtedy wróżę projektowi "klapę", bo kto będzie oglądał prezentera choćby np. fajnego "Lata Z Radiem" ze słuchawkami na uszach w studio???), czy ramówka będzie uzupełnieniem audycji radiowych, np. transmisje koncertów, czy festiwali (wtedy to może się jako tako udać, bo "TVP", ani nikt inny nie umie się w tym temacie moim zdaniem dobrze odnaleźć :D )???

 

Czas pokaże jak to będzie wyglądać...

 

To będzie coś w stylu Radia w TVS czy włoskiego RTL 102.5 TV.

 

Słuchałeś kiedyś Polskiego Radia?

 

Ostatnio co dobrowolnie słuchałem to była debata prezydencka na programie pierwszym. Przymusowo kiedyś słyszałem beznadziejną rozmowę o... Jezusie Chrystusie.

 

Ja czasami słucham PR (różne programy I,II,III) i bardzo mi się podoba. Ciekawa alternatywa dla ciągłej muzyki na innych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podobno mają ruszyć jeszcze w tym roku:

 

* 2010-10-01 10:13:49 / Paulina Nietrzpiel

* Ostatnia aktualizacja: 2010-10-01 11:12:10

* źródło: presserwis

 

Polskie Radio zapowiedziało start swojego projektu Radio na wizji jeszcze w grudniu 2010 r. Nowa stacja ma powstać na bazie radiowej Czwórki i będzie połączeniem radia i telewizji. Prezes Polskiego Radia SA, Jarosław Hasiński, poinformował, że projekt jest już prawie ukończony, gotowa jest m.in. scenografia i grafika. Wciąż jednak trwają rozmowy z operatorami sieci kablowych i platform satelitarnych o udostępnienie Radia na Wizji. Hasiński planuje również, aby w przyszłości było ono dostępne także za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję na nadawanie drogą satelitarną sygnału telewizyjnego Radiu na Wizji pod koniec czerwca tego roku. Nowy kanał zaoferuje swoim widzom m.in. teledyski, wywiady i krótkie serwisy informacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAP[/url]":2qjpebhk]30.09. Warszawa (PAP) - Ok. miliona archiwalnych nagrań, sformatowanych w 45 stacjach - Polskie Radio uruchomiło pierwszą część internetowego projektu radia w internecie, w planach są kolejne takie kanały.

 

Plany prezesa Polskiego Radia Jarosława Hasińskiego przerwać może jednak zmiana zarządu spółki. Hasiński powiedział PAP, że nie zdecydował jeszcze, czy wystartuje w konkursie na nowe władze radia.

 

Zgodnie ze znowelizowaną Ustawą o rtv kadencja obecnego zarządu wygasła na początku września. Członkowie władz spółki pełnią swoje funkcje do czasu wyłonienia następców. Konkurs na nowy zarząd będzie mógł być ogłoszony najwcześniej na początku 2011 r. Hasiński pytany, czy w nim wystartuje, odpowiada: "jeszcze nie wiem". "Bardzo chciałbym kontynuować pracę w Polskim Radiu, ale nie znam jeszcze regulaminu konkursu, nie wiem, na jakich zasadach się on odbędzie, na jakim stopniu uczciwości, transparentności będzie on funkcjonował" - powiedział PAP. "Jeżeli to będzie transparentny konkurs, myślę, że z moimi planami, z doświadczeniem pewnie będę próbował. Natomiast jeśli stwierdzę, że ten konkurs to jest kolejna fasada, to nie, nie wystartuję" - dodał Hasiński. Plany prezesa wobec Radia obejmują co najmniej najbliższe pół roku. W takim okresie - według Hasińskiego - mógłby m.in. ruszyć wspólny projekt TVP i Polskiego Radia - agencja informacyjna.

Oprócz tego Hasiński chce uruchomić także pierwszy w Polsce, 24-godzinny kanał radia na wizji. "Dzisiaj radia na stacjonarnych odbiornikach słucha tylko czterdzieści kilka procent ludzi w Polsce. Pozostali nie mają takich radioodbiorników w domu, natomiast telewizję ma 98 proc. Dlatego musimy szukać nowych kanałów komunikacji dla ciekawej i bogatej oferty Polskiego Radia, dlatego wchodzimy na wizję, do internetu" - wyjaśnia Hasiński. (PAP)

Czyli jeśli obecny zarząd Polskiego Radia uwinie się do grudnia br. to możemy być spokojni o losy projektu Radio na wizji. Jeśli nie zdążą do końca roku no to można by się nad tym zastanowić... Jednak póki co docierają do nas same dobre wiadomości: " projekt jest już prawie ukończony, gotowa jest m.in. scenografia i grafika.", więc wg mnie wszystko powinno pójść zgodnie z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...