Skocz do zawartości

Polskie Radio CZWÓRKA (Radio na wizji)


Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, teledyski są wyłącznie zagraniczne. Żadne polskie utwory nie były jeszcze emitowane, co jest pewnym paradoksem w kanale Polskiego Radia.

 

Może dlatego, że jest bardzo mało teledysków z polską muzą z profilu muzycznego jaki prezentuje Czwórka. Nie zapominajcie, że Czwórka jako radio prezentuje w większości muzykę alternatywną i mniej-komercyjną co w polskim wykonaniu ogranicza się głównie do niszowych grup i kapel garażowych. Ciekawe jak stacja wybrnie z tej sytuacji, gdy na antenie będą się takie utwory pojawiać (bez teledysków). To samo tyczy się np sobotnio wieczornych audycji klubowych z muzyką elektroniczną - sety DJ'skie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, całkowicie zmienili playlistę i zostawili utwory, które posiadają teledyski. Cała playlista do zobaczenia tutaj: http://www.polskieradio.pl/10,Czworka/40,Playlista

 

Może dlatego, że jest bardzo mało teledysków z polską muzą z profilu muzycznego jaki prezentuje Czwórka. Nie zapominajcie, że Czwórka jako radio prezentuje w większości muzykę alternatywną i mniej-komercyjną co w polskim wykonaniu ogranicza się głównie do niszowych grup i kapel garażowych. Ciekawe jak stacja wybrnie z tej sytuacji, gdy na antenie będą się takie utwory pojawiać (bez teledysków). To samo tyczy się np sobotnio wieczornych audycji klubowych z muzyką elektroniczną - sety DJ'skie.
Bez przesady, co prawda teledysków polskich wykonawców pasujących do profilu Czwórki jest znacznie mniej, ale wątpię, żeby mieli jakikolwiek problem ze zdobyciem co najmniej kilkunastu takich klipów. Rebel:tv ma wiele polskich klipów, a profile obydwu stacji są zbliżone i nie sądzę, żeby Polskie Radio ze swym olbrzymim potencjałem było gorsze od kanału 4Fun Media. Tu po prostu pewnie z góry była zatwierdzona playlista na czas emisji testowej, a dlaczego nie znalazły się na niej polskie utwóry to już nie wiadomo. Wiadomo, że na pewno powodem tego nie był brak polskich teledysków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie teledyski w ogóle pochodzą z jakichś dziwacznych źródeł - w kilku przypadkach zauważyłem oznaczenia MixMash, które są przykryte tytułem utworu, ale to "kółko" znika przed wstawkami promocyjnymi i w tym czasie dwa razy trafiłem na charakterystyczny znaczek MixMash. Jako Polskie Radio powinni mieć chyba bardziej bezpośrednie źródła i kontakty z wytwórniami, pomijając nawet fakt, że nie wiem, czy nagrania pochodzące z DVD MixMash mogą być emitowane w TV...

 

BTW: To samo zauważyłem raz na TVS (też MixMash).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MixMash jest dziwnym źródłem pozyskiwania klipów do tv ale tylko teoretycznie... W praktyce byłby znakomitym źródłem gdyby mieli lepsza jakość klipu. MixMash ma największą bibliotekę w Europie. To ciężka praca Marka, właściciela MixMash. Opowiadał mi, że kiedyś zadzwonili do niego z jakiejś wytwórni i szukali klipu którego pierwotnie byli wydawcą... ( bo im zginęła ostatnia kopia a on zdążył ją wcześniej skopiować ) Szok. Tak właśnie działają niektóre wytwórnie, wydaje się, że nikt nie dba o biblioteki.

 

p.s.

Mark twierdzi, że można to sobie grać w tv. Ale ze znakiem wodnym MixMash!bo jest to zabezpieczenie a nie zwykły znaczek graficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, no to znaczek w sumie jest, wprawdzie nieco zasłonięty, ale generalnie jest, powiedzmy, że odklepane ;) Ale jako Polskie Radio mogliby bardziej się wysilić :P

 

Ale właśnie w tym problem, że nie ma się jak wysilić. O tym cały czas mówię. To co grają VIVA czy ESKA jest na każdym rogu i w każdej wytwórni. Klasyki lub tego co chce grać Czwórka nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni tam wcale nie mają jakichś strasznych staroci, czy wyjątkowych rarytasów (miałem to dodać do poprzedniego postu), Massive Attack widziałem znakowany - to nie jest mainstream, ale jak tego nie mają wytwórnie to świat na głowie stanął :P No ale dobra, nie wnikam, to nie moja bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według media2.pl kanał wystartuje oficjalnie już w środę 19 stycznia, z tego też powodu tego dnia ma odbyć się konferencja prasowa Polskiego Radia na której przedstawiona zostanie m.in. dostępność kanału u operatorów TV :) Czyli tak długo jak m.in. TVR czy CSB TV nie zamierzają testować swojego kanału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to oznacza, że nie będzie już FTA?

 

Miał być FTA, to czemu miałby nie być? Po prostu Polskie Radio chciałoby mieć kanał też w kablówkach i na listach platform cyfrowych ;).

A jeżeli chodzi o nie to abonenci spod n i Cyfry + mogą spać spokojnie - gorzej ma się sprawa z leniwym Cyfrowym Polsatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakość obrazu ze studia jak i oprawy graficznej będzie dobra. Obraz na klipach będzie słaby bo klipy mają w słabej jakości. Widziałem to na monitorach w reżyserce, studio - jak w HD, teledysk - kieeeepsko. A jeśli teledysk wygląda kiepsko w reżyserce ( zresztą bardzo fajnej ) to po przejściu przez satelite może być już tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując zawartość tego kanału jestem trochę rozczarowany. Wiem, wiem - emisja testowa :P

Ale skoro to jest kanał spod skrzydła Polskiego Radia, to nie jestem w stanie pojąć jednej rzeczy - dlaczego 99% zawartości w tejże chwili zajmują klipy zagraniczne? A nie nasze rodzime?... Trochę to pokręcone jak dla mnie.

Niby projekt - Radio na wizji - a skupiamy się na niszowej antenie jaką jest, stety lub i nie, program nr 4.

Fantastyczną sprawą w mojej opinii byłaby wizualizacja najważniejszych punktów programowych wszystkich kanałów Polskiego Radia - do Lata z Radiem, o którym ktoś już wspominał, dorzuciłbym na przykład notowania listy przebojów pana Niedźwieckiego. To by się oglądało z wielką przyjemnością.

Ale cóż. Marzenia nie bolą... ponoć. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie czytałeś wypowiedzi pana Hasińskiego, albo jej nie zrozumiałeś. "Sygnały dnia" nie pojawią się na antenie Czwórki, tylko będą możliwe do oglądania w internecie, na podobnej zasadzie jak do niedawna można było oglądać PR4 na żywo. Poza tym gdzie oni niby mogliby zmieścić w ramówce te Sygnały dnia, skoro Czwórka na wizji będzie nadawała non stop to samo (tylko z wizją), co Polskie Radio Pr. 4? Chyba, że w czasie "nocnej zmiany" w postaci powtórek...

 

Wychodząc z projektem Radia na wizji, PR miało głównie na celu to, abyście polubili czwarty program PR, o którym mało kto wie i mało kto słucha (o czym z resztą już wspominałem). Nie sądzę, żeby z podobnym pomysłem wychodzono analogicznie do pozostałych rozgłośni, bo one (Jedynka, Trójka) radzą sobie doskonale bez tego typu rozwiązań. No i w końcu radio to radio i myślę, że na Czwórce na wizji przygoda PR z telewizją się skończy... (nie wykluczam tv internetowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...