Skocz do zawartości

Polskie Radio CZWÓRKA (Radio na wizji)


Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co grają? To samo co można usłyszeć w radiu czy jest różnica??

 

Apropo pikselozy... myślałem, że takowa robi się gdy PAL 720×576 skaluje się do wyższej rozdzielczości i po prostu brakuje szczegółów w obrazku.

A oni przecież nadają normalne SD.

 

Danielpes5 - Twój żart odnośnie starych teledysków na VHS wcale nie musi być daleki od prawdy. Obecnie sam zajmuję się tworzeniem tv muzycznej, to co się dzieje na rynku wytwórni muzycznych to szok! Jeśli chcesz klipy z tzw. TOP 50 z ostatniego pół roku to no problem. Natomiast jeśli chcesz klipy starsze to dramat. Albo nie mają, albo na starych betach przegrywanych już po 100 razy. Jakość tego jest straszna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixeloza ewidentnie robi się przy dynamicznym ruchu co wskazywałoby na zbyt małą przepustowość. Co ciekawe na jinglach pomiędzy teledyskami obraz jest OK (przynajmniej tak sie mi wydaje)

A ramówka to zapewne nadal test (nawet pod logo pisze jak byk Emisja Testowa). Jak dla mnie od strony muzycznej BOMBA. Jeszcze niech wizualnie to poprawią i będzie najlepszy polski kanał muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Danielpes5 - Twój żart odnośnie starych teledysków na VHS wcale nie musi być daleki od prawdy. Obecnie sam zajmuję się tworzeniem tv muzycznej, to co się dzieje na rynku wytwórni muzycznych to szok! Jeśli chcesz klipy z tzw. TOP 50 z ostatniego pół roku to no problem. Natomiast jeśli chcesz klipy starsze to dramat. Albo nie mają, albo na starych betach przegrywanych już po 100 razy. Jakość tego jest straszna :(

 

Bo to są wytwórnie tylko z nazwy . Z tzw. twórczością nie mają wiele wspólnego.Jakość z VHS też może być dobra (taśmy nagrywane np. na 6-8 głowicowych magnetowidach,do tego z dźwiękiem HI-FI) oczywiście pod warunkiem że nie jest to kolejna kopia kopii.Przegrałem wiele kaset VHS na DVD i prawdę mówiąc obraz i dźwięk na płycie jest w doskonalej jakości. Mucha nie siada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe OT o VHS

 

Rozdzielczość pozioma obrazu w formacie VHS wynosi 240 linii, a w odmianie HQ - 250 linii.

 

250p? Proszę was ;)

 

Wytwórnie obecnie dystrybuują klipy w postaci cyfrowej, najczęściej mp4/avc/h264, lub starym dobrym PAL DV (avi, mov). Ale to prawda, stary kontent to zazwyczaj zgrane z analogowej bety kopie kopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...