Skocz do zawartości

DVB-T w Płocku


płockier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Czy poprzez antenę satelitarną można odebrać naziemną telewizję czy telewizor który ma wmontowaneMPG4 może odbierać naziemną telewizję, czy trzeba kupić tuner.Proszę o szczegóły jak mam odbierać telewizję naziemną w Płocku i co mi potrzeba do odbioru.Dziękuję za pomoc i czekam na szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Na antenie satelitarnej nie odbierzesz

Prawdę mówiąc, gdyby założyć odpowiednie urządzenie odbiorcze (konwerter, promiennik?), jest to możliwe. Anteny offsetowe wykorzystuje się również w sieciach Wi-Fi. Tyle że zamiast konwertera, zakłada się promiennik na 2,4 GHz. No i antenę kieruje się do przodu - talerz jest skierowany w dół.

Tyle że taki sprzęt nie jest raczej produkowany, i chyba byłoby to nieopłacalne.

 

Do telewizji naziemnej stosuje się anteny Yagi-Uda, ewentualnie jej zmodyfikowane wersje (np. ATX, TriDigit, siatkowa), albo anteny logarytmiczno-periodyczne. Takie same do telewizji analogowej, jak i do cyfrowej DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc w Płocku brak telewizji naziemnej. Mam telewizor LCD MPG4 i antenę siatkową i nie mam sygnału na odbiór telewizji naziemnej .Co robię żle że nie mogę odbierać sygnału? Ponoć w Płocku jest nadajnik tej telewizji .Proszę o pomoc i na którym kanale można odbierać telewizję naziemną i ile kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mieszkam w okolicach nowej hali w Płocku. Jaką będę potrzebował antenę, żeby odbierać dvb-t z nowego nadajnika w Płocku? Tj. szukać jakiejś kierunkowej, czy nie? Jeśli nie, to poproszę o przykładowe modele, żebym mógł poczytać z czym to się je. :D Czy antena musi widzieć jakiś określony punkt, żeby mieć odbiór? Sprzedawca w jednym ze sklepów mówił, że muszę widzieć kominy petrochemii, jeśli nie, to guzik z odbioru. Jednocześnie próbował mi wcisnąć antenę kierunkową. Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z odbiorem kanłow cyfrowych z Rachocina.Mieszkam w ok Izbicy Kujawskiej.Bez problemu odbieram analog z Konina anteną siatkową umieszczona na strychu.Ostatnio ustawiłem antene i mo tv lg nie znalazl mi muxa.Nie wiem co to może być za przyczyna.

Dodam że kolega mieszka za Brześciem Kujawskim i też nie może odebrac sygnału choć on antene ma na dworzu i mieszka o wiele bliżej.Nie wiem co to może być.Telewizory mają wsparcie dla odbioru dvb-t jeden nawet ma dysk twardy choć tu nie jest to istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam 100 km w linii prostej od Rachocina a mimo to udaje misię odbierać MUX-2 z anteny pokojowej postawionej na szafie :brawo:

Sygnał trochę przycina , ale już 30 kwietnia startują Kisielice , z których już teraz odbieram MUX-3. Ten nadajnik(a raczej jego światła) widoczny jest z mojego podwórka mimo 40 km odległości :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich interesujacych sie dvb-t w płocku. Więc sytuacja na dzień 31.05.2011 przedstawia się następująco:

-można odbierać cyfrową tv z Rachocina koło Sierpca 762 Mhz kanał 57 oraz 586 kanał 35

-można odbierać też z Raszyna koło warszawy 690 Mhz kanał 48 oraz 746 MHz kanał 55

Ja osobiście odbieram z Warszawy na antenie kierunkowej z płytką w środku i zasilaczem 12V takiej jaką miałem do tej pory do odbiory analogowych stacji i odbiór jest bardzo dobry. Nie trzeba żadnych innych nowych anten. Jeśli kupiliśmy nowy telewizor i jest przystosowany do odbioru cyfrowej tv naziemnej to wystarczy tylko wyjać wtyczke anteny ze starego telewizora i włożyć ją do nowego a nastepnie właczyć wyszukiwanie automatyczne kanałów i juz oglądamy. Na zwykłej antenie siatkowej skierowanej na Sierpc powinniśmy odebrać tv bez problemu. Kanały które można oglądać to:

-tvp1

-tvp2

-tvp info

-tvp kultura

-tvp historia

-tvn

-tvn7

-tv4

-tv6 (nadaje od 30 maja 2011)

-puls

-puls 2 (obecnie tylko paski ale bedzie nadawał)

-polsat

-polsat sport news (nadaje od 30 maja 2011)

 

Oczywiście sytuacja będzie się zmieniać i będą przybywać nowe kanały nawet w HD.

życze wszystkim czystego odbioru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

faktycznie masz racje, bo sygnał był z błędami, a na mux 3 i dwa mam idealny odbiór bez błędów ber. Kurcze, a już myślałem że to są testy przed włączeniem dziś, ale dziwiło mnie że akurat w niedziele by włączyli :D. Pozdrawiam i dzięki za wyprowadzenie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wygląda na to, że spółdzielnia korzysta ze zwykłego azartu, a kodowane programy odbierają ze względu na sąsiedztwo nadajnika. Sygnał w Płocku nie jest taki zły. Możesz próbować odbioru nawet na zwykłej antenie schowanej gdzieś w pokoju (znajomy tak ma i mu działają wszystkie trzy mux-y). Byłe by nie była to zwykła antena pokojowa, bo te kiepsko radzą sobie z sygnałem DVB-T (nawet te "przystosowane do odbioru DVB-T").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...